Skocz do zawartości

e10 czy e10k pod hd681


Firley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że jestem dźwiękowym amatorem, chociaż słuch myślę, że mam muzyczny.

Poczytałem już trochę na ten temat, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, czym różnią się te dwa modele. Z tego co wywnioskowałem z lektury, to e10 gra ciepło, natomiast e10k należy do bardziej neutralnych. Kiedy rok temu brałem słuchawki, to jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, czego tak naprawdę oczekuję od dźwięku, teraz wiem, że raczej lubię ciepłe granie z dobrym basem i niskimi tonami. Słuchawki z tego co widziałem sa oceniane jako jasne, chociaż bas mają przyzwoity (niemniej brakuje mi go trochę), dlatego szukam ciepłego źródła, które pozwoli wydobyć więcej niskich tonów i basu z tych słuchawek. Widziałem, że e10 dobrze współgra z tymi słuchawkami, jednak e10k jest oceniany jako "lepszy". Chciałbym zapytać, z którym z tych źródeł osiągne lepszy dla mnie efekt? A może powinienem zainwestować w coś innego? Posiadam budżet rzędu 350zł.

 

Obecnie nie posiadam żadnej osobnej karty dźwiękowej, audio leci z integry na płycie i jest to układ Realtek ALC888.

 

Typowy utwór, w którym czuję za mało mocy, basu i niskich tonów na obecnej konfiguracji:

 

Muzyka jakiej głównie słucham:

 

Tutaj średnica zdaje się delikatnie dominować nad dołem, który jest nieco hmmm... płaski? Myślę, że mogłoby być chociaż trochę bardziej "soczyście" (chociaż pewności nie mam, brak porównania z innym sprzętem).

 

W filmach czuję niedosyt gdy np. rozpada się jakiś budynek, albo przemawia Sauron w Hobbicie (bardzo niskie tony) :) W takich momentach lubię poczuć drgania.

Oprócz filmów i muzyki, słuchawek używam do gier FPS (Unreal Tournament 4), więc pozycjonowanie musi być przyzwoite.

 

Przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale, jeżeli "co kupić" jest bardziej odpowiedni, to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Firley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD681 są słuchawkami monitorowymi i dużo mięcha nie ma na dole. Ostatni rok ich używałem, trochę pomaga korekta dolnego pasma, jednak cudów nie będzie. Parę dni temu dokupiłem pro80 i to jest to czego szukałem. Możesz też przesłuchać takstary HD6000 labo SL669. Osobiście poszukałbym innych słuchawek zamiast kombinacji z torem do 681.


Pomijając, że w obydwóch wklejonych utworach szału z dolnymi partiami nie ma ;)



Masz coś innego do porównania


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uświadomiłem sobie, że dół to może jednak nie to czego szukam :) Jak już pisałem, jestem dźwiękowym amatorem i mam kłopoty z precyzyjnym określeniem dźwięku (słyszę, ale nie wiem jak nazwać).

 

Miałem okazję porównać 681 i 681 evo z mocniejszym basem, o ile w filmach dużo lepiej wypadały evo, to do muzyki lepsze wydają mi się zwykłe 681. Źródło i tak potrzebuję zmienić, więc wciąż rozważam inwestycję w e10k. Na tym obecnym szum jest niesamowity w pierwszym utworze (anomaly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności