Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie być może byłaby szansa na porównanie z S16 łeb w łeb, zobaczymy.

 

Dzisiaj znowu było porównanie ale tylko w roli DACa, znowu konkurentem był głównie Buffalo II na sabre9018 by SlawekR (ten z komisu) i mocno grzebany Behringer SRC2496 na AK4396. Wzmaki nadal te same, słuchane na YH1000.

 

Zasadniczo klasa wszystkich trzech DACów jest podobna, największe WOW na pierwszy rzut ucha robi Behringer, bo on ma najwięcej powietrza i największą scenę szczególnie na boki, w głąb na S6 jest trochę lepiej, z napowietrzeniem jest dobrze, scena naturalna, najbliżej gra Sabre i to jest już lekka klaustrofobia, lekko duszno się robi. Behringer ma najdłuższe wybrzmienia, S6 jest po środku, Sabre najkrócej i w zasadzie najszybciej. Sabre ma świetną kontrolę, S6 lekko się gubi, kiedy pojawia się się więcej instrumentów, lekko się wszystko zlewa. Separacja najlepsza na Sabre, potem Behringer i na końcu S6. Rozdzielczość na wyrównanym poziomie, szczegółowość wydaje się najlepsza na Aune, choć stawka też wyrównana. Basu najwięcej na Sabre, w dodatku bardzo dobrze kontrolowany, z wykopem, na S6 jest go minimalnie mniej, bardziej poluzowany ale jest naprawdę bardzo dobrze, najgorzej wypada Behringer, tutaj słychać lekkie niedomaganie w kontroli. Średnica w sumie najbardziej naturalna chyba na Aune, Sabre ją trochę pogrubia i przybliża, jest najbardziej analogowa, wokale na S6 potrafią lekko zasybilizować i jest trochę jaśniej, przestrzenniej, Behringer gra tu jeszcze przestrzenniej ale wokale są najmniej ciekawe i angażujące. Góry najwięcej jest Behringerze, potem S6 i na końcu Sabre, z tymże niestety na Aune czuć czasem cyfrowy, ostrawy nalot, czego nie ma Behringer, a Sabre brzmi najbardziej ciepło i analogowo (w tym wydaniu akurat).

 

Te spostrzeżenia są na szybko po 1,5h odsłuchów. Aune był podpięty do komputera po USB, Behr i Sabre po spdif, a w roli konwertera M2Tech Hiface Two, więc gdyby zapiąć do nich podobny konwerter na xmos, pewnie różnice byłyby mniejsze. Generalnie na CRce pomiędzy S6 i Sabre i po wyrównaniu głośności na DACach różnice są naprawdę niewielkie i te powyższe opisy można odczytać jako różnice zasadnicze, ale tak nie jest. Najbardziej odmiennie brzmi Behringer dzięki sporej ilości powietrza, słychać po prostu jakby brzmienie się bardziej otworzyło, scena powiększyła. V-fet Sony jako wzmacniacz bardziej różnicuje DACe, wtedy aspekty brzmieniowe są wyraźniej zaznaczone, ale nadal różnice pomiędzy Aune i Sabre to głównie lekko jaśniej po stronie Aune i bardziej przestrzennie.

 

Dla mnie klasa brzmienia Aune jest na podobnym poziomie co przecież dość klasowi koledzy, w porównaniu z cenionym Sabre od Twisted Pear i Behringerem, który ma swoich zagorzałych fanów, np. jeszcze niedawno Lampizator uważał go za topowy DAC. Te dwa urządzenia to jednak tylko i wyłącznie przetworniki DA, w Aune dostajemy jeszcze świetny konwerter no i wzmacniacz, który jest OK po jacku, a po balansie - myślę, że może być tylko lepiej. To się okaże.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kto mi powie jak na X1S odpalić 32bit 192000 - bo nie umim. Ktoś gdzieś tu niedawno wrzaucił poradnik odnośnie tego DSD. Niby zrobiłem wszystko, ale chyba nie działa. W Windowsie jak se wejde we właściwości to maksymalnie mam 192000 i 24bity.

 

WVdX15Km.png

 

D2lvWNvm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To sam Windows ogranicza do 24/192.

To nie da się zrobić 32? Może nie wgrałem wszystkich sterowników, albo jakiś kodeków...

 

Nie da się, potwierdzam - sam dostałem na to zonka :/

Nie to, żeby słychać było różnicę ;)

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to na S6, jadę właśnie po Wasapi albo Asio4all z foobara.

 

Jeszcze apropo S6 żebym został dobrze zrozumiany, w tej cenie za fabryczne urządzenie, bez zabawy w grzebanie i poprawianie producentów albo wręcz dlubanki DIY to jest świetny sprzęt, Aune ma bardzo dobry stosunek cena/jakość, najbardziej w tym względzie zaskoczył mnie do tej pory X7s który gra dwa albo trzy razy lepiej niż kosztuje. S6 to kompleksowe rozwiązanie, bardzo porządnie wykonane, bardzo dobry wyświetlacz, wielofukncyjne pokrętło głośności które funkcjonuje bardzo poprawnie, sprzęt wygląda i zapewnia klasowy feeling. Na plus jest nawet opakowanie, co jest standardem u Aune i ja to doceniam, bo to świadczy o tym, że producent dba o klienta.

 

Teraz tylko ciekawi mnie wyjście słuchawkowe po balansie i porównanie z S16, czysto dźwiękowo, bo różnice w funkcjonalności są oczywiste i tutaj na plus zdecydowanie w S6. Pytanie więc skoro funkcjonalnie na plus, urządzenie tańsze, to jak już wcześniej było wspomniane, gdzie jest haczyk względem S16? Może jednak brzmienie?

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko ciekawi mnie wyjście słuchawkowe po balansie i porównanie z S16, czysto dźwiękowo, bo różnice w funkcjonalności są oczywiste i tutaj na plus zdecydowanie w S6. Pytanie więc skoro funkcjonalnie na plus, urządzenie tańsze, to jak już wcześniej było wspomniane, gdzie jest haczyk względem S16? Może jednak brzmienie?

Podejrzewam, że różnica będzie na wzmocnieniu. S16 nie miał swojego brata w osobnym wzmacniaczu i funkcjonował tylko jako combo.

W nowej edycji mamy S6 i S7 i nacisk, jak myślę, położony jest na dwie sekcje: DAC + dziurka i osobny AMP.

Bo co niby jest w samym S7 w tej samej cenie? Powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, S7 może być progresem względem wzmacniacza z S16 i S6. S16 było pełnoprawnym combem i wzmacniacz z niego wystarczał spokojnie prawie każdym słuchawkom. Z S6 powinno być podobnie, a nawet lepiej (mamy wyjście xlr sporo mocniejsze). S7 jest tutaj opcją dodatkową, a nie wynikiem sztucznego rozbicia na dwa sprzęty. Aune począwszy od X7s zaczęło iść dość mocno w wyjścia zbalansowane jak widać, a co bardzo mnie cieszy.

 

Gdyby S6 miała jeszcze pilot to byłby to dla mnie sprzęt kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że korzystając z X1s po USB występuje delikatnie pykanie w słuchawkach przy odtwarzaniu (tylko wtedy). Pyknięcie pojawia się podczas rozpoczęcia odtwarzania, zakończenia, regulacji głośności z poziomu komputera oraz mniej więcej raz na utwór np. z Tidala lub iTunesa (dużo częściej oglądając np. film na youtube). Sprawdziłem na dwóch komputerach, z różnymi kablami i słuchawkami oraz na innych gniazdkach i portach, ale efekt jest ten sam. Na słuchawkach podpiętych bezpośrednio do laptopa (Mac) pykania nie ma, przez X1s jest. Macie może jakiś pomysł w czym rzecz? Małe pyk, którego nie da się odsłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Czy tylko do Yamah? Nie ukrywam, że szukam rozwiązań pod nie głównie, wszystko inne co mam albo co u mnie gości w kwestii słuchawek jest na drugim miejscu. Inaczej może być z mniej "upierdliwymi" słuchawkami, więc csekamy na wrażenia innych.

Moim zdaniem byłoby zbyt pięknie, gdyby w tej cenie wszystko wyszło Aune idealnie, niepotrzebny byłby S7. W S16 przecież też była taka sytuacja, że dużo osób twierdziło, że jest tam świetny DAC i średni amp. Nadal jestem jednak ciekawy jak wygląda porównanie łeb w łeb S16 vs S6 i skąd się wzięła obniżka ceny?

 

EDIT: No więc tak, wiem, że nic nie wiem ;) Posłuchałem sobie S6 w roli ampa, bardzo ciekawe jest to, że zagrał najlepiej z Beyerami DT-150 (słuchawki z dużym przebiegiem, pady w stanie agonalnym), powiedziałbym, że gra to świetnie, czyli wychodzi jak zwykle fakt, że najważniejsza sprawa to synergia. Jest bardzo dużo szczegółów, jest bardzo dobra separacja, jest dobra holografia, aczkolwiek scena jako taka nie istnieje przed słuchaczem i to jest w zasadzie jedyna wada S6 jako wzmacniacza (no, może jeszcze dół pasma jakby miał lepszą kontrolę), reszta to zgranie. Z Focalami Listen jest już za jasno i męcząco. Z Meze hmmm, Meze mi ostatnio nie podchodzą, więc nic nie napiszę. Więc sam już nie wiem, co myśleć, bo DT-150 to nie są wcale łatwe słuchawki, mają 250ohm, a gra to bardzo fajnie, aż się zacząłem zastanawiać, czy sobie do nich nie wrócić po 10 latach przerwy ;)

 

Wychodzi na to, że S6 to bardzo dobry DAC i dobry amp, pod warunkiem, że zgramy go z konkretnymi słuchawkami. Z bardzo trudnymi sobie nie poradzi, ma małe wady, ale daje radę.

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na Poznańskim mecie mialem okazję porównać S6 i S16 łeb w łeb na dobrze znanych mi słuchawkach (T90; S16+T90 mam od około 8 miesięcy, więc jestem z tym zestawem dość dobrze osłuchany).

 

S6 jest większy na szerokość od S16, a jego obudowa jest wykończona matowo. Dlaczego o tym mówię? Bo niesamowicie zbiera wszelkie przetarcia, wyciągamy jack z gniazda i już się zaczyna świecić wokół. Po przetarciu znika, ale mnie to osobiście denerwowało.

Jednak muszę przyznać, że na żywo wygląda on obłędnie.

Sterowanie w S6 jest mniej intuicyjne, ale za to wyświetlacz jest znacznie lepszej rozdzielczości.

 

Co jest ważne mam Aune S16, które jest trochę cieplejsze.

 

Wzmacniacz Aune charakteryzuje się lepszą holografią i pozycjonowaniem. Względem S16 poczułem, że 'optymalny bas' został trochę bardziej wyeksponowany w S6, jest on twardszy oraz lekko podkreśla najniższe rejestry. S6 określiłbym jako analityczny natomiast S16 jako neutralny.

Po dłuższym zastanowieniu dochodzę do hipotezy, że w S6 zastosowano zabieg taki sam jak w AKG Q701 polegający na wyeksponowaniu wyższej średnicy i to właśnie stąd pochodzi ta kliniczność dźwięku.

 

Co do mocy, jeżeli w S16 żeby dobrze napędzić T90 ustawiam 70/100 to ten sam efekt w S6 uzyskuje już przy 60/100. Wyjście zbalansowane bardzo dobrze radziło sobie z napędzeniem Ether'ów, ale różnic względem SE nie jestem w stanie określić ponieważ nie sprawdzałem jak Ethery grają po SE, a poza tym nie znam dobrze tych słuchawek.

 

Moim zdaniem w tej cenie S6 jest świetną propozycją, ale tylko dla osób, które posiadają słuchawki dość ciepłe, a chcą iść w stronę neutralności, podbicie niskiego basu to ukłon dla posiadaczy słuchawek otwartych.

 

Mowię tu o wykorzystaniu S6 jako combo. Jak chodzi o sekcję DAC to nie słyszałem różnic względem oryginału.

 

Czy warto inwestować w S6 mając S16?

Warto jeżeli:

-mam ciemniejsze słuchawki,

-brakuje nam mocy.

Nie warto jeżeli:

-wykorzystujemy do tylko jako źródło,

-posiadamy jasne i ostre słuchawki.

 

A morał z tego jest taki, że po odsłuchu poszukuję dla S16 wzmacniacza o lepszej holografii, ale zbliżonym brzmieniu ;)

 

Za wszelkie cuda edytorskie przepraszam, ale tekst powstał ma IPadzie.

Edytowane przez Lemonsky
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ważne mam Aune S16, które jest trochę cieplejsze.

 

Wzmacniacz Aune charakteryzuje się lepszą holografią i pozycjonowaniem. Względem S16 poczułem, że 'optymalny bas' został trochę bardziej wyeksponowany w S6, jest on twardszy oraz lekko podkreśla najniższe rejestry. S6 określiłbym jako analityczny natomiast S16 jako

Mam rozumieć, że chodzi Ci w tym zdaniu o S6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie cuda edytorskie przepraszam, ale tekst powstał ma IPadzie.

 

Najważniejsze co miałeś do przekazania przekazałeś, więc nie ma problemu, zasłużony lajk. Sam niestety do tej pory nie doczekałem się sztuki testowej, ale z tego co czytam po Twoim opisie, już wiem jakie słuchawki szły by na pierwszy ogień, aby zwrócić opisane problemy.

 

Spróbuj sobie faktycznie X7S, mogą się bardzo fajnie uzupełniać. Tak just for fun jak będzie okazja. Zawsze to dodatkowe doświadczenie i odsłuchy :).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czekam na testowy egzemplarz S6. S16 bardzo polubiłem za holograficzne loty. Jeśli w S6 usłyszę progres z tego co było w S16 to będzie kandydat do kupna.

 

Tylko jeśli jest z aune tak samo jak np w Yulong A28, że trzeba całość toru po balansie żeby miało efekt, to może jest lepiej niż myślicie dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności