Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
33 minuty temu, snuffdbko napisał:

Na NH z S16 to już nie jest tylko "troszkę poluzowany bas". Na TH900 strzelam, że podobnie może być.

 

NH same z siebie mają go sporo i raczej słabo kontrolowanego, co uwydatnia zjawisko.

 

Potwierdzę u producenta ile ma na wyjściu S6, bo nawet nie wiem. Niskoomowce grają jak trzeba, więc i potrzeby interesowania się tym specjalnej nie miałem. Skąd masz takie informacje, że jest to akurat 30 ohm? S16, a S6 to jednak sporo różniące się modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mayster napisał:

 

NH same z siebie mają go sporo i raczej słabo kontrolowanego, co uwydatnia zjawisko.

 

 Potwierdzę u producenta ile ma na wyjściu S6, bo nawet nie wiem. Niskoomowce grają jak trzeba, więc i potrzeby interesowania się tym specjalnej nie miałem. Skąd masz takie informacje, że jest to akurat 30 ohm? S16, a S6 to jednak sporo różniące się modele.

Czy aż tak słabo kontrolowany to bym dyskutował, ale akurat to najmniej ważne teraz (na innych źródłach jakoś "potrafią się zachować" ;) - np. Mojo, z którym ostatnio mam do czynienia).

 

Napisałem "S6 chyba też", nigdzie się nie powoływałem na konkretne informacje. Wydaje mi się, że gdzieś mignęła mi taka informacja, ale nie jestem pewien, stąd dodane słowo chyba. Tak więc ja się teraz spytam: jakie niskoomowce grały jak trzeba? Słuchałeś NH (albo, z ukłonem dla kolegi, TH900) na choćby wspomnianej S16 i innym synergicznym źródle?

Edytowane przez snuffdbko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam ze złościwością, a z czystej ciekawości, bo może mi gdzieś taka informacja uciekła :)

 

S16 ostatni raz słuchałem ze 3, jak nie 4 lata temu, więc tu wiele nie pomogę, bo zwyczajnie nie pamiętam już z czym go parowałem. Jeśli chodzi o niskoomowce i S6 to wystarczy spojrzeć do recenzji z Audiofanatyka, gdzie było wykorzystane ich (niskoomowców) wyjątkowo dużo. NH i TH900 (m.in) były na 1-2 meetach, gdzie S6 było jako jedno z głównych źródełi było ok. U siebie mam jedynie M220 z takich podręcznych słuchawek o niższej impedancji, ale jak będę miał chwilę i jakieś demo S6 pod ręką to sprawdzę je nawet z E1 z ciekawości. NH, TH900 i różne Finale miałem, ale nie dam sobie ręki już uciąć czy parowałem je z S6, CV2+ czy jeszcze czymś innym.

 

Koledze Jaworrr zaproponowałem jakiś czas temu podesłanie S6, żeby sprawdził na własne uszy, więc to myślę da mu największą pewność :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. :)

 

Ja mówię na podstawie tego co słyszałem. Uważam, że S16 to sprzęt wysokiej klasy, ale do NH bym go nie brał. S6 nie testowałem z NH, ale pewnie niedługo skonfrontuję go i porównam do Mojo.

Zresztą to, że NH się niefajnie zachowały na S16 nie oznacza, że z TH900 tak będzie. Wiadomo jak to w audio bywa. Możemy obliczać, mierzyć itd, a na koniec zdziwienie.

 

Jasne, jak jest możliwość odsłuchu to nie ma co się wahać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, neonlight napisał:

Obawiam się, że będzie, jak w nawiasie ?.

 

Wręcz przeciwnie - zarówno z X1s i S6 świetnie się zgrają. Mogłoby tak prędzej być, ale w przypadku np np K702, a i to byłałaby głównie kwestia słuchawek, a nie X1s czy S6.

 

9 minut temu, dukat napisał:

posiadam w domu AKG k712 pro..szukam dac'a do tych słuchawek...interesuje się Aune x1s - czy będzie synergia (nie lubie przejaskrawien i jazgotu)...?  czy jest ktoś z Lublina co by dał przetestować X1s za kaucją k712 pro? ew Aune s6

 

 

Możesz wypożyczyć u mnie, nawet oba na raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune X1s gra neutralnie i nic od siebie za bardzo nie dodaje, jak dane słuchawki nam się podobają w przekazie z X1S będzie tylko lepiej, nie gorzej.

Choć przyznaję ze góra w K712pro dla niektórych osób może być....wyrazista, w K701 mniej mnie raziła, łagodniejszy odbiór.

Co ciekawe na Essence ST odebrałem K712 jako lekko ciemno grające...ale góra i tak dawała po garach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Choć przyznaję ze góra w K712pro dla niektórych osób może być....wyrazista, w K701 mniej mnie raziła, łagodniejszy odbiór.

Co ciekawe na Essence ST odebrałem K712 jako lekko ciemno grające...ale góra i tak dawała po garach.

potwierdzam K712pro mogą dać po garach, ale uważam je za bardzo dobre słuchawki - chyba jak do tej pory z AKG najbardziej mi się podobały i długo się zastanawiałem czy ich nie kupić.

Generalnie warto posłuchać K712pro - to w swojej cenie jedne z najlepszych słuchawek jakie znam, dla mnie może troszkę za jasne na górze, ale dla innej osoby mogą być idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za to za ciemne na średnicy...he,he....ale to "wina" padów...?

Zmniejszają scenę i dociążają ogólny przekaz....jednak K701 wzorcowe granie, reszta wariacji na temat K7XX, to lepiej lub gorzej, inaczej od ideału wyjściowego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2018 o 15:09, Mayster napisał:

Test m.in Aune S6 w najnowszym Audio Video: http://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2018/item/869-08-2018

 

Czytałem :) , recenzja głównie w kontekście używania z głośnikami. O słuchawkach krótka tylko wzmianka, nic nowego; rozjaśnienie na wyższej średnicy, szeroka scena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dukat napisał:

jak skonfigurować aune s6  z windowsem 10 ? tylko instalacja sterowników xmos ?


Tak - u mnie bez problemu znalazło S6 po instalacji XMOS. Wyświetla się po podłączeniu (bodajże) jako "XMOS USB Device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyświetla T1 USB DAC (windows 10 64 bit)

34 minuty temu, LoneVagrant napisał:


Tak - u mnie bez problemu znalazło S6 po instalacji XMOS. Wyświetla się po podłączeniu (bodajże) jako "XMOS USB Device"

u mnie wyświetla T1 USB DAC (windows 10 64 bit) jak oceniasz polaczenie k712 z S6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapewne ściągnąłes sterowniki od T1. Tyle, że to bez różnicy, bo to te same drivery dokładnie,, jedynie opisy różne (XMOS to kontroler, który jest we wszystkich Aune).

 

Sterowniki typodo do S6 są na dole strony do pobrania: http://www.aune.pl/aune-s6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności