Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

niedawno kupiłem (jako pierwsze poważne nauszniki) słuchawki HIFIMAN HE-400s i chciałbym sparować je z Aune S6. Póki co się wygrzewają. Moje pytanie: czy Aune S6 będzie dobrym kompanem dla tych niskoomowych (22 ohm) i wysokoskutecznych (98dB) słuchawek? Obawiam się, że będzie miał problem z szumem. Producent wskazuje, że S6 obsługuje słuchawki w zakresie 32-600 omów - czy to znaczy, że coś może się stać samemu wzmacniaczowi w S6, jak podepnę moje słuchawki? A może rozejrzeć się za czymś innym? Budżet mam powiedzmy do 3000 zł za DACa i wzmaka razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam przyjemność dzięki Pepisowi posłuchać Lycan z Bursonami V5 i OPA301 podłączone do Aune S16. Słyszy człowiek już ciekawsze efekty muzyczne, zwłaszcza te sceniczne na Pandorach  6 robią mega wrażenie ^_^

 

Z jasnych Pandorków otrzymałem w tym zestawieniu bardziej zrównoważone,dociążone brzmienie.

 

Ciekawa sprawa wygląda porównanie (DAC-DAC) S16 z DAC80 + Lycan (V5) .Te pierwsze nie wydaje się gorsze,względem drugiego.

 

 

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu tak spokojnie? 

 

  Słucham sobie od jakiegoś czasu pierwszych doków od Aune - model E1. Pewnie niedługo pojawią się jakieś recenzje, ode mnie tylko krótka zajawka. Wkleję to co pisałem kilka dni temu na innym forum:

 

"Przestrzenne, z solidną podstawą basową, bardzo dobrymi wokalami i naturalną, dobrze rozciągniętą górą. Całość brzmi spójnie i tak jak lubię - czysto, rozdzielczo, szeroko, ale bez jakichkolwiek ostrości. Wygrzewanie zdecydowanie im służy, bas jest lżejszy, góra nieco też się uspokaja, ale i nabiera więcej powietrza. Scena też się układa, pojawia się głębia."

 

I tak już raczej zostaje, mój egzemplarz ma lekko ponad 100h, ale chyba proces wygrzewania zakończył się po kilkudziesięciu. Brzmieniowo robią naprawdę bardzo dobre wrażenie, z DX200 i AMP2 jest szeroko, ze świetnym basem i pięknymi wokalami. Żadnych ostrości, czysta muzyka, nie męczą nawet po kilku godzinach odsłuchów. Chciałbym trochę więcej głebi. Najlepiej sprawdziły mi się w muzyce akustycznej, jazzie, wokalnej. Ale są wystarczająco uniwersalne, żeby zagrać elektronikę i metal. Z S8 równiez zgrały się bardzo dobrze, ale lepsze i mocniejsze źródło wyciągnie z nich pełen potencjał.

 

Użytkowo i ergonomicznie - oplot, który może mikrofonować, jeśli słuchamy z kablem w dół, na szczęście można również używać z puszczając kabel za ucho. Bardzo lekkie i wygodne. Największy problem to oznaczenie kanałów, mała literka w miejscu, w którym kabel wychodzi z kopułki. W półmroku nie ma szans, żeby je rozróżnić. Jak na doki tłumią bardzo słabo.

 

Z tego co wiem, miały być sporo droższe, ale w końcu zostały wycenione bardzo dobrze. Podejrzanie dobrze :ph34r:

 

20170807_105759.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nsk napisał:

Podobna szkoła do Flare?

 

O widzisz, dawno ich nie słuchałem. Tak, ogólny charakter podobny, ale E1 grają szerzej, z większym subbasem, a wyższego basu mają nieco mniej. Piszę o R2S, obie pary spodobają się miłośnikom wokali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że mój wątek jeszcze żyje. Uzupełniając bardzo trafny opis Alla, dla mnie z kolei grają jak tańsza, dokanałowa wersja Bowers & Wilkins P7 Wireless, które porównywałem swego czasu z nimi łeb w łeb. Moje skrócone wrażenia nt. E1 opisałem u siebie w ostatnim artykule o Najlepszych słuchawkach na początek. Pełnej recenzji jeszcze nie mam, choć w sumie mógłbym ją zacząć powoli pisać, bo prototyp ma się nie różnić niczym od wersji finalnej poza grawerem Aune na wtyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jouhou napisał:

Na jakich tipsach słuchaliście, silikony/pianki? Jak się z tymi drugimi dogadują? Głównie comply mam na myśli.

 

Właśnie sprawdziłem Comply. Nie jest źle, ale zdecydowanie gorzej niż na silikonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pisałem o tym u siebie?

 

18 godzin temu, LuQi napisał:

 

A da się te silikony kupić gdzieś osobno czy tylko w zestawie ze słuchawkami?

 

Obecnie nie wiem. Dawniej dystrybutorem NU był Audiomagic i wtedy widziałem asortyment tego typu, dziś jest nim natomiast Polpak. Nie zawracałbym sobie tym jednak głowy, gdyż:
- raz że to standardowa tulejka więc w razie czego można sobie dopasować co się chce
- dwa że w standardzie ma się trzy formaty tipsów: pianki, silikony z małym otworem (większy bas), silikony z dużym otworem (większa scena). 
W dużym skrócie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to się dopiszę, co mi tam, jako były posiadacz Aune B1 (świetny!), niedoszły posiadacz Aune m1s;) i aktualny (od paru godzin) Aune E1...i o tym ostatnim produkcie słów kilka.

 

Eleganckie pudełko, w środku wytłoczka,  słuchawki, tipsy, pianki i...już? No chociaż klips do koszuli by dali, nie wspominając o etui lub woreczku na słuchawki, tym bardziej że kabel na najmocniejszy nie wygląda...

 

Same słuchawki mają przeciętną stylistykę - ot doki o kształcie jakich wiele. Widać jednak, że jakość użytych materiałów trzyma wysoki poziom - wszystko ładnie spasowane, nie czuć niedoróbek. Wspomniany kabel - do splittera stosunkowo cienkie sznurowadło sprawiające przyjemne wrażenia, od splittera gorzej, bo dwa cienkie druty...Tipsów jeszcze nie próbowałem, ale sprawiają dobre wrażenie, jest ich nawet sporo w zestawie. Pianki są fajne, choć na Comply nie wyglądają. Słuchawek głęboko w uszy nie wepchniemy (taka konstrukcja), ale na piankach siedzą pewnie. Izolacja jest trochę powyżej przaeciętnej (w znanej mi tylko skali). Przy głośności ok. 100 na Opusie #1 coś z zewnątrz dobiega, ale nieszczególnie wyraźnie.

 

Dźwięk - czytałem, że trzeba im dać ze 40h (co to jest - tylko pięć ładowań Aliena+;)), ale już z pudła byłem mile zaskoczony. Bas na razie nieco za płytki, ale tu liczę na wspomniane wygrzewanie. Średnica bogata, szczegółowa, góra ładnie rozciągnięta, wyraźna, ale nie męcząca.

 

Nieźle, nieźle...

 

EDIT: Teraz doczytałem post @all999, że są jakieś oznaczenia kanałów...założyłem okulary, zapaliłem ostre światło - no są, ale tak jakby ich nie było.

Edytowane przez Gourney
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.09.2017 o 09:22, mani3kk napisał:

Czy ma ktoś doświadczenie z Aune S6 i Mac OS?

 

W moim przypadku po podłączeniu S6 do Macbooka na lcd wyświetla się zawsze PCM 44, niezależnie od pliku, który jest obecnie odtwarzany. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jest szansa żeby to rozwiązać?

Użytkownicy macOS miewają problemy z dekodowaniem dźwięku, z racji innego podejścia niż ma Microsoft.

Przejrzyj proszę i dostosuj się odpowiednio do https://www.24bit96.com/hifi-music-server/bitperfect-mac.html i ciesz się pokazaniem się 192kHZ na wyświetlaczu S6 : - ).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adamesq napisał:

Użytkownicy macOS miewają problemy z dekodowaniem dźwięku, z racji innego podejścia niż ma Microsoft.

Przejrzyj proszę i dostosuj się odpowiednio do https://www.24bit96.com/hifi-music-server/bitperfect-mac.html i ciesz się pokazaniem się 192kHZ na wyświetlaczu S6 : - ).

 

Bosko, o to dokładnie chodziło! Działa pięknie!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Aro91 napisał:

Jakie byście mogli polecić słuchawki pod aune S16 by się dobrze zgrywały chodzi o otwarte modele, z tego co wiem DT990ED będzie kiepsko ?

z tego co czytałem K7xx, K712pro będzie dobrze?

czy DT990ED 250ohm będzie znośnie ?

pozdrawiam

 

Naj sam pierw wybierz słuchawki jakie Ci podpasują, a później dobierz do nich tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności