Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub VSonic


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem GR07 Classic i BE, recka jest zresztą. Najważniejsze przełamanie było przy ok. 100h. Kolejne przy ok. 150h, choć już nie tak fundamentalne. Powyżej 200h już się całkowicie ułożyły, chociaż zmiany brzmieniowe powyżej pułapu 150h były już dość subtelne. Fakt jest jednak faktem, że potrzebują mimo wszystko czasu, bo przez pierwsze 100h grania dla mnie były po prostu słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po kilku podejściach i przemyśleniach mocno rozciągniętych w czasie zawitały GR07BE :) Trafiła się świetna okazja więc wziąłem, żeby ich w końcu posłuchać po przeczytaniu niezliczonych pochlebnych opinii na ich temat. Czytając Wasze powyższe wypowiedzi, wygląda na to, że ich najbliższe miejsce przeznaczenia to szuflada z jakimś muzycznym źródłem, żeby po jakimś czasie mogły zaprezentować swój potencjał na 100% ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim, wygląda na to, że niedługo i ja dołączę do klubu :)

 

Udało mi się wczoraj wyrwać w Morelach wersję basową za 349 zł. Miałem zamiar dać info o promocji na forum, ale po tym jak złożyłem zamówienie, na stronie wróciła poprzednia cena, więc prawdopodobnie mieli tylko jedną sztukę w niższej cenie.

Czytałem ten temat wcześniej i wiem, że jakiś czas temu pojawiła się nowa wersja tych słuchawek (czary kabel zamiast tego dwukolorowego). Powiedzcie mi - czy te wersje różnią się czymś istotnym? Czy gdyby okazało się, że dostanę "starszą" wersję to i tak będzie godna uwagi, czy lepiej nastawiać się na zakup nowszej wersji?

 

z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gr07 i gr07x się u mnie grzały i grzały i się już raczej na pewno wygrzały jako że jedne i drugie mają ponad 200 godzin. 

 

W bezpośrednim porównaniu mogę powiedzieć że ixy są ciemniejsze i odrobinę oddalone ale bez kocyka, grają węziej ale bardziej w głąb oddając w pewnym stopniu plany. Mają więcej i mocniejszy bas z większym wypełnieniem, dla mnie już trochę za dużo chociaż nie nazwałbym ich przebasowionymi. Od razu słychać większą rozdzielczość, są gładsze, mają o wiele lepsze wysokie tony. Generalnie są bardziej wyrafinowane, niemęczące i lepiej oddają delikatne niuanse.

 

07 classic bez x są jaśniejsze, grają szerzej ale tylko na boki bez głębi z gr07x. Jakościowego basu ilościowo już całkiem w sam raz, mają większą tendencje do wyciągania ostrości, jakość wysokich tonów pozostawia trochę do życzenia i określiłbym je jako tylko "takie se" - talerze trochę szeleszczą chociaż dramatu nie ma. Całościowo classic są dla mnie bardziej żywiołowe i ekscytujące choć przy gr07x są trochę nieokrzesane.

 

Bez dwóch zdań i to całkiem sporo lepsze są gr07x, jednak osobiście nie do końca pasuje mi ich lekko przyciemniona tonacja i lekkie oddalenie. Zdecydowanie bardziej preferuje bliższą, jaśniejszą i bardziej zwiewną prezentację gr07 classic tyle że znowu przeciętna jakościowo góra i brak głębi trochę doskwierają w bezpośrednim porównaniu. Różnica w cenie spora ale na pewno nie nieuzasadniona. Doczepić się można że o ile jakość i spasowanie plastików w classicach jeszcze przejdzie o tyle to samo w gr07x za 1200zł to już jest dosyć dyskusyjna sprawa. Na plus kabel zbalansowany w zestawie.

 

IMAG2249~01.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny i trafny wg mnie opis. Ja zdecydowanie wolę X, chociaż nie odbieram ich jako przyciemniane. To raczej classic są po jasnej stronie. 

 

GR09 idą jeszcze dalej w granie monitorowe,  referencyjne. Chyba każdy aspekt oczko wyżej. Ja lubię takie granie,  ale dla wielu będzie za mało funu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do fanklubu. Posiadam GR07 classic od kilku miesięcy i mogę jedynie powiedzieć, że brzmienie rewelacja. Już dobre kilkaset godzin miałem je w uszach, a może i ponad 1000. Na szczęście z tulejką nie miałem żadnych problemów, wymieniłem sobie tylko jacka na Neutrika, który swoją drogą świetnie komponuje się z kabelkiem.

Edytowane przez karolck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mały odkop z mojej strony.

Jakiś czas temu moje GR07 BE zaliczyły standardowe pęknięcie obudowy przy tulejce, więc poszły na gwarancję.

Jako że MIP jest tylko pośrednikiem, to próbowałem od razu sam się skontaktować z producentem.

I jakiż zawód... Nie dość, że totalnie mnie olali, to jeszcze zaliczają ogólne wypięcie pośladków w stronę polskiego klienta. Mają gdzieś mnie, mają gdzieś MP3store i tylko dzięki temu, że serwis wziął całą sprawę na klatę, mam teraz w pełni sprawne słuchawki.

 

Słuchawki robią dobre, ale myślenie jeszcze głęboko chińskie...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że to producent z tych szanujących swoich klientów, ale jak widać jest zupełnie odwrotnie.

 

Odnośnie obsługi posprzedażnej, to zawsze podziwiałem serwis Flare, co prawda ich sposób obsługi klientów znam tylko z opinii innych, ponieważ samemu nie dane mi było z niego korzystać, jednak zawsze robiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ich podejście do klienta, które prezentują nawet po zakończeniu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A myślałem, że to producent z tych szanujących swoich klientów, ale jak widać jest zupełnie odwrotnie.

 

A skąd pomysł, że Vsonic kiedykolwiek dbał o klienta innego niż chiński? Słuchawki, choć świetne, zawsze pękały i z tego co wiem, producent raczej nie zgadzał się na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pany, czy stare Gr07c oraz Gr07be dają radę przy dzisiejszej półce doków do powiedzmy 600-700 zł? Nie chodzi o konkretne porównania, tylko czy może świat słuchawek poszedł przez te kilka lat tak bardzo do przodu, że granie na poziomie Gr07 prezentują już zdecydowanie tańsze konstrukcje, czy może te słuchawki dalej dzielnie się bronią przed nową konkurencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Play napisał:

Pany, czy stare Gr07c oraz Gr07be dają radę przy dzisiejszej półce doków do powiedzmy 600-700 zł? Nie chodzi o konkretne porównania, tylko czy może świat słuchawek poszedł przez te kilka lat tak bardzo do przodu, że granie na poziomie Gr07 prezentują już zdecydowanie tańsze konstrukcje, czy może te słuchawki dalej dzielnie się bronią przed nową konkurencją

Blony, UrbanFuny ISS014, Moondrop Kanas Pro itp są imo lepsze niż Vsoniki GR07 37th AE. Chociaż jak zawsze.. jest tak, że nie grają tak samo.. jest w nich coś oryginalnego co i tak może się podobać. 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanfuny ISS014 to takie gr07x na dobrych sterydach. Sentymentalnie chciałem vsonic ponownie nabyć ale mnie @requal namówił na ISS014 i dzięki Stary. Z pamięci napiszę z pełną odpowiedzialnością za to co piszę, że aune e1 też tak nie za bardzo maja co obok nich szukać. Na weekend będę e1 mial to ucho w ucho porównam. Takie "z pamięci" porównanie nie za bardzo fair bywa ;)

 

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy UFun14 to nie klony Blonów ?

Co do E1 to.powiedziałbym, że to słuchawki, do których zawsze powinno się wracać (choćby na jakiś czas) i w szufladzie leżeć powinny. Gdyby miały obudowy ala FH1 czy ME100...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Czy UFun14 to nie klony Blonów ?

Co do E1 to.powiedziałbym, że to słuchawki, do których zawsze powinno się wracać (choćby na jakiś czas) i w szufladzie leżeć powinny. Gdyby miały obudowy ala FH1 czy ME100...

Jeśli chodzi o obudowy to raczej oba są klonem Beyerdynamic Xelento.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności