Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub VSonic


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Stałem się właścicielem GR07 BE, słuchawki zakupiłem w sklepie mp3store po promocyjnej cenie jako, że służyły wcześniej do odsłuchów. Po przeglądnięciu tego wątku zainteresował mnie temat pękającego plastiku przy tulejce. Sprawdziłem moje słuchawki i niestety znajduje się tam lekkie pęknięcie, wydaje mi się, że przez to jedna tulejka chodzi luźniej, wadę zauważyłem po 2 dniach. Powiedzcie mi lepiej iść z tym od razu do sklepu zanim pękną całkowicie i czy sklep nie będzie robił problemów mówiąc, ze mechanicznie uszkodziłem słuchawki? Ja niestety nie sprawdziłem ich przed zakupem czy nie mają takiego uszkodzenia. 

 

Pytanie dodatkowe czy komuś z was nie pękł ten plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pękło. Staram się dbać o sprzęt i gdyby nie fakt, że na forum przeczytałem o występującym problemie to pewnie bym przeżywał. Zaniosłem na gwarancji i dostałem nowe.

W nowych jedna tulejka goni dookoła a druga stabilna. Tak więc chyba taki ich urok. 

Edytowane przez OswaldB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zostały wymienione na nowe :)

 

Co zakładacie na tulejkę? Mi tipsy z zestawu niezbyt podchodzą, słabo siedzą, więc bas i izolacja ucieka. Mam też biflangi z mp3store ale to samo. Najlepiej póki co pianki comply ale ogólnie nie jestem fanem pianek do użytku na co dzień, często zdarza mi się wyciągnąć słuchawkę (rozmowa, praca) i ciągłe ich formowanie trochę przeszkadza.

 

Czy zbyt duży nacisk w uchu np. przy dużych piankach comply może powodować pękanie tulejki? Chciałbym uniknąć ponownego pęknięcia, więc wolę chuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.10.2015 o 19:48, Fatso napisał:

A ja mam dzisiaj wieczór z GR07 Bass. Udało mi się na GR07 założyc pianki Shure Olives :) Jestem wniebowzięty.

 

Czy ktoś mógłby pomoc informacją gdzie można za jakieś rozsądne pieniądze kupić te pianki bo szukam i szukam i nic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry ale musze to powiedziec: Mam! Mam v-sonics! W koncu po kilku latach udalo mi sie je kupic! Zapisywalem sie na preordery ktore nie dochodzily do skutku, negocjowalem transakcje ktore nie dochodzily do skutku, podkupywano mi je z przed nosa, swiat niechcial zebym je mial. Ale jednak mam i to w dodatku dwa modele. Dziekuje za uwage ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

Sorry ale musze to powiedziec: Mam! Mam v-sonics! W koncu po kilku latach udalo mi sie je kupic! Zapisywalem sie na preordery ktore nie dochodzily do skutku, negocjowalem transakcje ktore nie dochodzily do skutku, podkupywano mi je z przed nosa, swiat niechcial zebym je mial. Ale jednak mam i to w dodatku dwa modele. Dziekuje za uwage ;)

Gratulacje, że w końcu udało się kupić, jakie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

Nie wiem o ile więcej basu mają GR07 BASS edition od classiców ale już classici mają jak dla mnie bardzo dużo basu, bardzo mocnego basu. Bass edition to by mi chyba mózg przedmuchały :D

 

Różnica nie jest duża. Pewnie z 3dB. Z tego co pamiętam to GR07X też ilościowo mają więcej basu od classików - subbasu na pewno.

Ale już zaczynam rozumieć czemu uważasz, że Flare R2S są daleko od wyważonego brzmienia ;) Jak dla mnie, R2S to właśnie ten odrobinę ponad neutralny poziom basu, a ogólnie właśnie takie dość neutralne granie - ani ciemne, ani jasne, z lekkim faworyzowaniem średnicy. EX1000 idą w stronę jasnego granie, a GR07C też bym skategoryzował jako neutralne. 

Wszystkim VSonic, czy Flare bardzo daleko do tego co można uznać za basowe doki. I żadne z nich nie zbliżają się ilościowo do poziomu basu jaki można uświadczyć na żywo (mam na myśli muzykę akustyczną) - więc nasuwa się odwieczne pytanie - jaki poziom można uznać za neutralny?

 

Swoją drogą, zachęcam do próbowania różnych źródeł. GR07C łapały synergię z innymi DAPami niż GR07B, pewnie z GR07X może być podobnie.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @awayeah że GR07X różnie reagują na zródło chyba nie lubią się z neutralnymi .Porównałem z Fiio x7 i Ibasso dx90 i lepiej wypada na dx90 chyba z racji tego że jest bardziej agresywny.Takie mam spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

Nie wiem o ile więcej basu mają GR07 BASS edition od classiców ale już classici mają jak dla mnie bardzo dużo basu, bardzo mocnego basu. Bass edition to by mi chyba mózg przedmuchały :D

 

Cofam i oficjalnie możecie do mnie mówić dzisiaj "ty durniu"! Podpiałem rano gr07 pod telefon i sobie myśle basisko że szkoda gadać. Hmm, strasznie się zmieniły po tych 20 godzinach wygrzewania, normalnie inne słuchawki i troche bida wręcz to brzmienie.... Podpiąłem teraz gr07x też pod telefon i mnie głowa zaczęła boleć od basu, sobie myśle ale jak to przecież wczoraj mi się podobały??.... No jak się w HTC włączył boomsound z basem i loudnessem z kosmosu to ciężko się dziwić że mi to nie gra.....

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności