Skocz do zawartości

Audio Technica ATH-M70X i ATH-R70X


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym kablu jakieś 2 miesiące temu :) ale właśnie miałem jakieś dziwne przeczucia. Jakie trzeba by w nich wprowadzić modyfikacje, aby wszystko zagrało?

 

Jeśli się okaże, że wystarczy przelutować dwa kabelki to będzie dobrze, bo kabelek prezentuje się świetnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję kabla długości 0,8m dosłownie. Jakimiś informacjami się podzielicie? :)

 

Co chcesz wiedzieć? Masz zdjęcia wtyków, męcz forumowych szpeców, niech grzeją lutownice.

Te mają 1,5m.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilę (cały dzień z przerwami) w słuchanie R70x w dwu zestawach:

 

Zestaw nr 1: Lovely Cube modowane + sygnał z DACa w Squeezeboxie Touch VS: Zestaw nr 2: Lampizator Level 4 + Arioso na lampach 2A3 a sterujące 6sn7(6f8g).

 

Obydwu zestawów da się słuchać. Nie mając wzajemnego punktu odniesienia każdy pozwala cieszyć się z muzyki. Jednak w bezpośredniej konfrontacji różnice są kolosalne. Ale to tak jak z flagowcami - najwięcej czuć przy bezpośrednich zmianach, a czasami jeszcze bardziej docenia się flagowca kiedy wraca się po kilku dniach słuchania do niższego modelu.

Aby nie lać wody wnioski są takie:

Zestaw nr 1 - na pierwszy rzut ucha jest dość wyraźnie, dobre tempo, ale wykończenie dźwięków wulgarne: sybilanty, po krótkiej chwili wyczuwalne spłaszczenia dynamiki, fraza muzyczna brutalnie cięta, nie ma melodyjności. Bas jakiś taki pudełkowy lekko. Szaro, nieco jazgotliwie na przemian. Jednak nie mając punktu odniesienia - można żyć z takim dźwiękiem: sporo się dzieje, jest jakaś przestrzeń.

Zestaw nr 2 - duży, ciężki, gorący, potrzebuje paru minut na rozgrzanie. Jednak dźwięk jest praktycznie pozbawiony sybilantów. Pojawia się głęboki subbas kiedy trzeba, głosy ludzkie i instrumenty są melodyjne, mają pełną ekspresję ADSR, zjawiska muzyczne są bardziej obecne. Dźwięk jest bardziej zrównoważony i kiedy trzeba ma dynamikę wulkanu. Wspaniała kontrola R70x. Nie mając pojęcia o kosztach i rozmiarze na ucho wybrałbym właśnie ten zestaw. Znika z niego techniczność grania - pliki brzmią w zasadzie bardziej jak gramofon...

 

Różnica w cenie praktycznie 10-cio krotna. Czy warta tej ceny? Cóż, sprawa indywidualna. Ale warto czasem zrobić regres żeby docenić do do czego się doszło na etapie konfiguracji sprzętu przez dłuższy czas. Na pewno R70x przy dobrym sprzęcie rozwijają skrzydła. I na pewno jak na dynamiki są niezwykle gładkie i bogate na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tyle razy broniłeś r70 tyle razy mówiłeś że są takie wspaniałe, że widać nie jedna osoba się dziwi jak to możliwe że sprzedajesz swoje ulubione słuchawki, jak to możliwe ...

 

Immo jak coś sie podoba to po co sprzedawać, na jedzenie nie masz?

Tak wiem 6-8 modeli to już ciut dużo, ale pieniądze szczęścia nie dają a r70 dały Tobie sporo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dały i dają cały czas, ale Fidelio X2 są tak inne, że sam człowiek się zastanawia, co począć. Wszystko się jeszcze okaże, bo być może nie sprzedam żadnych słuchawek, a jedynie X1S.


X2 dają czasem większe wow, ale za to potrafią mnie lekko swym przekazem męczyć, tym mięsistym basem. R70x założone po X2 wydają się być nieco chude i szare, ale z lepszym detalem. Z tym, że ich mogę słuchać do woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem, że są świetne i nadal tak uważam, zdania nie zmieniam, ale czasem człowiek chce zrobić krok na przód, posłuchać czegoś innego. Rozmyślam nad T90 oraz DT990Pro, które dostanę do odsłuchu dzięki kolegom z forum, no i być może jeszcze SRH1440, ale tym większych szans nie daję :P

 

Wszystko wyjdzie w praniu z nowym źródłem, na pewno swoje przemyślenia opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić 2-3 modele najbardziej pasujące dające najwięcej tego co szukasz. Resztę sprzedać lub obdarować bliskich :)

 

retter gdyby wszystko było takie proste... Kiedyś miałem DT990Pro, sprzedałem, bo uznałem w tamtym czasie, że K612Pro lepsze. No właśnie lepsze technicznie, ale fun mniejszy, coś za coś. Potem człowiek, by chętnie wrócił. Decyzję podejmuję na dzień dzisiejszy, tak samo było z pójściem w ciemno na ATH-R70x. Parę recenzji poczytałem/obejrzałem, głównie lachlan mnie przekonał do nich, potem jeszcze mikołaj612 :P Miło się zaskoczyłem. Zadowolony z nich jestem, ale nie da się przewidzieć tego, co będzie za jakiś czas. W ogóle, jak coś kupuję to jest to zgodne z moim zdaniem na dzień zakupu, nie jestem w stanie przewidzieć tego, co mi się spodoba za tydzień, dwa, czy miesiąc.

 

Nie lubię mieć za dużo sprzętu, wolę rotować, bo mnie sumienie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam nad T90 oraz DT990Pro,

 

 

Dwie klasy różnią te słuchawki. T90 z Aune skoro jest jaśniejszy od Cayina to może być za dużo góry i będą grzmocić talerze perkusji aż miło ;) Góry mają (sporo) więcej od Pro. Lepiej się zgrają zapewne z Cayinem. Choć ja wolałem je ze swoim A-GD.

Z kolei ciekawe z czym Pro Ci podejdą lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No r70 i T1v.2 ale to w sprzedaży. ;)

A czemu T1 na sprzedaż, jeśli mogę zapytać :)

 

Słuchawki są naprawdę klasowe uważam. Tylko nie do mojej muzyki. Przekaz jest oddalony i brakuje mięsa. Wszystko jest za grzeczne, za gładkie do metalu, rocka itd. <_<

 

 

Mamy te same spostrzeżenia... Czyli będę śledzić Twoje forumowe poczynania i może się zainspiruję. Póki co DT150 są niezwyciężone u mnie, dopiero na lcd2/3 bym wskoczył ale to wydatek przesadnie wysoki...

A t50rp słuchałeś? Lub Ty FEX?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności