Skocz do zawartości

xDuoo x2 - problemy


Trodat

Rekomendowane odpowiedzi

Z 8.0 chwilę trzeba będzie jeszcze poczekać bo wszystkie ręce na pokładzie dłubią przy x3. Co do sortowania to jak jak Inszy mówi nowy firmware a jak nie to sortowanie. Przyznam szczerze, że ja jakiś większych zapasów muzycznych nigdy na kartach nie trzymałem zatem nie dotyczył mnie bezpośrednio problem, aczkolwiek ostatnio żalił mi się jeden uzytkownik co miał kilkanaście tysięsięcy na karcie, zatem rozumiem, że są i tacy audiofile i tutaj może być to kłopotliwe poniżej firmware-u 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

mam mały problem z xDuoo x2 którego mam od dzisiaj. Proszę mnie oświecić, bo mało się znam

na tych sprzętach, ale czemu odtwarzacz nie widzi plików w formacie flac?

Używam karty microsd integral 8gb. Jeśli usunę z karty wszystkie pliki mp3

i pozostawiam tylko flac to pojawia się komunikat że karta jest pusta albo nawet że jest wyjęta.

Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie odkopać, żeby nie zakładać nowego tematu z jednym pytaniem - używam x2 od długiego czasu, najpierw z ADATA 16gb - nie było żadnych absolutnie problemów.

Teraz jednak zmieniłem kartę na ADATĘ 64gb i przy wrzuceniu kilku choćby folderów działa 1, albo 2, a przy reszcie wyskakuje błąd 'no file' - dodam, że jest to muzyka, która na poprzedniej karcie działała bez problemów. Co do formatowania, nie mam opcji fat32, chyba, że użyłbym jakiegoś osobnego programu.

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać, żeby nie zakładać nowego tematu z jednym pytaniem - używam x2 od długiego czasu, najpierw z ADATA 16gb - nie było żadnych absolutnie problemów.

Teraz jednak zmieniłem kartę na ADATĘ 64gb i przy wrzuceniu kilku choćby folderów działa 1, albo 2, a przy reszcie wyskakuje błąd 'no file' - dodam, że jest to muzyka, która na poprzedniej karcie działała bez problemów. Co do formatowania, nie mam opcji fat32, chyba, że użyłbym jakiegoś osobnego programu.

Jakieś porady?

 

1) Producent w specyfikacji podaje, że jest obsługa kart do 32GB zatem za wszystko ponad to nie można mieć pretensji jak coś nie zabangla

2) Wiemy już, że można użyć większych kart, jednak czasem niektórych producentów karty stwarzają problemy. Ja osobiście używam kart samsung evo,evo+ bez żadnych problemów. Użytkownicy wrzucają nawet karty 128GB i też potrafią działać. Pamiętaj jednak, że to nie reguła

3) Format na fat32 nie działa bo w Microsoft w swojej teorii ograniczył format fat32 do 32gb. Oczywiście idzie to obejść na kilka sposobów, ale nie zalecam tego:

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/formatting-external-hard-drive-to-fat-32/

4) Sformatuj kartę na exFat i zobacz czy coś się nie zmieni, jeżeli to nie pomoże spróbuj tego formatu na fat32 metodami alternatywnymi, jeżeli to nie pomoże to widocznie lipa ze współpracą karty z grajkiem.

 

BTW. Z własnego doświadczenia zalecam zawsze dołożenie kilku złoty do dobrych, wydajnych markowych kart - np. samsung evo lub evo+, sandisk też robi dobre karty ale liczba podróbek na rynku sprawia, że jest spore ryzyko abyśmy trafili na wałek.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Są programy do sortowania ;) No i można wgrać fw 7.0, gdzie jest po nazwach.

 

U mnie (posiadam V7.0) nie układa po nazwach ,tylko po dacie wgrania utworu na kartę (po Z mam L potem A potem D itd.)

wgrywam muzę na kartę na kompie i potem kartę wpinam do urządzenia - czy da się wymusić sortowanie , z poziomu urządzenia ? ;

 

Inna ciekawa sprawa po wyjęciu karty i po ponownym włożeniu (na czas zmiany karty wyłączam urządzenie) wyskakuje komunikat "formatowanie karty" następnie albo "wyjmij kartę" albo "brak dysku" itd

w zależności od humoru i się wyłącza, tak miałem za każdym razem , ale jak w czasie tego komunikatu wciśniemy przycisk środkowy, to odtwarzacz "załapuje" i przechodzi do piosenki - lol.

 

kolejne uruchomienie komunikat "xDuoo" potem następny komunikat "formatowanie dysku" i przechodzi do piosenki (i tak za każdym włączeniem) xd

plus ,że już potem pamięta ustawienia :)

 

Nie wiem jak wygląda sprawa w V6.0, tam też są takie zabawne komunikaty po każdym załączeniu playera ? jak to u Was wygląda?

 

ogólnie jestem mega zadowolony z odtwarzacza - mam nadzieje ,że te błędy poprawią w następnej edycji FW

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne i mało spotykane te Twoje problemy. Spróbuj wgrac jeszcze raz firmware 7.0, w nim sortowanie działa bez problemu.

 

Soft do wgrywania firmware:

http://cloud1.zoolz.co.uk/s-gj1Ehhf6

 

Firmware:

v7.0 - http://cloud1.zoolz.co.uk/s-aYkojTZV

v6.1 - http://cloud1.zoolz.co.uk/s-iIbgXLXq

v6.0 - http://cloud1.zoolz.co.uk/s-8DsE9Ocx

 

Pozatym:

1) Powywalaj okładki z plików (jeżeli takowe są)

2) Sformatuj kartę najlepiej na fat32 i wrzuć jeszcze raz pliki

3) Sprawdź tagi i ewentualnie hurtowo otaguje jeszcze raz pliki. Pobrane pliki z netu często zwierają syf w tagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

1 ) Zrobiłem:

a ) ze wszystkich plików mp3 usunąłem śmieci tagi itp.

b ) kartę ponownie dałem pełny format FAT32 (jednostka alokacji domyślna)

c ) utworzyłem katalog MP3 i tam wrzuciłem muzę

d ) pliki mam po kolei i nie wiem czego to zasługa (stawiam na komputer)

 

2 ) Do zrobienia:

a ) dalej problem z wykryciem karty ,ale mój sposób ominięcia tego działa

b ) dalej komunikat formatowanie dysk przy każdym załączeniu

c ) wgranie na nowo FW jak wszystko zawiedzie

 

3 ) Uwagi:

a ) nadal czekam na zamówioną kartę (zapis 20 / odczyt 90) muszę sprawdzić jak sobie poradzi z inną kartą - ewidentnie widać ,że się gryzie (oryginalny kingston 2GB zapis 5MB/sek, odczyt nie wiem)

 

pozdrawiam

Edytowane przez marszelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2b) cały czas mnie niepokoił komunikat " formatowanie karty", postanowiłem przełączyć język na angielski, po załączeniu pisze " intializing.." jeden problem z głowy, źle to przetlumaczone.


Ad 3a) nadal czekam na kartę, jutro już powinna być.

*******************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Dodano: (2016.IX.27)


Ad 2a) problem rozwiązany

Ad 2b) problem rozwiązany

Ad 2c) wstrzymane


Ad 3a) karta doszła działa poprawnie, (niestety miała bonus - na szczęście udało mi się odzyskać system).


---------------------------------


Czy jest szansa ,że dostaniemy właściwe tłumaczenie na język polski, bo obecne jest do bani ??


pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc
Edytowane przez marszelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

potrzebna pilna pomoc. Mój x2 włącza się, na ekranie pojawia się pierwszy plik muzyczny z listy. Jednak nie chce grać, mimo naciśnięcia środkowego klawisza. Nie można pogłośnić. Właściwie nic nie można zrobić. Reset nic nie daje. Format karty pamięci również. Pomóżcie. Co jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebna pilna pomoc. Mój x2 włącza się, na ekranie pojawia się pierwszy plik muzyczny z listy. Jednak nie chce grać, mimo naciśnięcia środkowego klawisza. Nie można pogłośnić. Właściwie nic nie można zrobić. Reset nic nie daje. Format karty pamięci również. Pomóżcie. Co jeszcze zrobić?

 

Spróbuj innej karty, sam format nie jest wyznacznikiem jej sprawności. Sprawdź też czy przypadkiem pliki z utworami nie są błędne i czy nie mają pozaszywanych jakiś dużych okładek. Z opisanego problemu przypuszczam, że na 90% to problem karta/plik. Zostawiam jednak 10% na jakiś problem techniczny, wówczas jeżeli jest na gwarancji to odsyłaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy mam rozumiec ze jak mam v.7.0 to moge jeszcze raz wgrac te wersje. Nie ma potrzeby schodzic do v. 6.0? X2 jest na gwarancji ale jakby sie udalo naprawic poprzez wgranie oprogramowania to bym bigmarasowi glowy nie zawracal. A i pytanie czy nie strace gwarancji?

Edytowane przez nedwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy mam rozumiec ze jak mam v.7.0 to moge jeszcze raz wgrac te wersje. Nie ma potrzeby schodzic do v. 6.0? X2 jest na gwarancji ale jakby sie udalo naprawic poprzez wgranie oprogramowania to bym bigmarasowi glowy nie zawracal. A i pytanie czy nie strace gwarancji?

 

Możesz podegrać jeszcze raz oprogramowanie bez problemu. Nie ma problemu z gwarancją w związku z podegraniem do tego modelu, gdyż jest procedura oficjalnie podana i rekomendowana przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, do dzisiaj byłem jednym z wielu zadowolonych z X2, niestety w trakcie grania umarł. połączenie do ładowarki czy kompa nie daje żadnych rezultatów wyciągnięcie katy również nic. Jest po gwarancji. Rozkręciłem i nie widać żeby coś się upaliło. Przy dłuższym przytrzymaniu środkowego guzika słychać czasami pyknięcie i tyle. Czy jest ktoś w posiadaniu schematu do niego? Miałem zamiar kupić X10, ale to mnie trochę zniechęciło...

Edytowane przez hawk11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do dzisiaj byłem jednym z wielu zadowolonych z X2, niestety w trakcie grania umarł. połączenie do ładowarki czy kompa nie daje żadnych rezultatów wyciągnięcie katy również nic. Jest po gwarancji. Rozkręciłem i nie widać żeby coś się upaliło. Przy dłuższym przytrzymaniu środkowego guzika słychać czasami pyknięcie i tyle. Czy jest ktoś w posiadaniu schematu do niego? Miałem zamiar kupić X10, ale to mnie trochę zniechęciło...

 

Komp wykrywa grajka? pojawia się jakieś urządzenie usb? Spróbuj odłączyć baterie i po chwili podłączyć. Jeżeli jest wykrywalny to może firmware się tylko rozjechał i wystarczy podegrać. Jeżeli całkiem umarł to raczej płyta. Możesz pomierzyć miernikiem układy i się pobawić. W razie czego mam płyty na stocku to wal pm.

Generalnie każdy grajek to urządzenie elektroniczne i jak każde może się popsuć. Jeżeli szukasz bezawaryjnego urządzenia (jakiekolwiek) to niestety ale muszę CI powiedzieć, że takiego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp wykrywa grajka? pojawia się jakieś urządzenie usb? Spróbuj odłączyć baterie i po chwili podłączyć. Jeżeli jest wykrywalny to może firmware się tylko rozjechał i wystarczy podegrać. Jeżeli całkiem umarł to raczej płyta. Możesz pomierzyć miernikiem układy i się pobawić. W razie czego mam płyty na stocku to wal pm.

Generalnie każdy grajek to urządzenie elektroniczne i jak każde może się popsuć. Jeżeli szukasz bezawaryjnego urządzenia (jakiekolwiek) to niestety ale muszę CI powiedzieć, że takiego nie znajdziesz.

Komp nie wykrywa grajka, nie widać żadnego urządzenia USB, słychać tylko odgłos podłączanego urządzenia, oprogramowanie producenta nie wykrywa urządzenia. Odłączenie baterii nic nie daje. Jak znajdę czas w pracy to zrobię pomiary.

Wiem, że nie ma bezawaryjnych urządzeń, lecz są z dłuższą gwarancją. Sorki za taki wpis, ale w M6 przetwornik też padł "po roku". Dbam o sprzęt, a roczna gwarancja okazuje się za krótka niestety...

I żeby nie było, to był naprawdę dobry grajek. Wracam na razie do niezawodnej Sansy z którą nie muszę obchodzić jak z jajkiem.

Edytowane przez hawk11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności