Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Neutrik Ryan nie pasuje do smartfonów


ven1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to tylko ja czy inni też zauważyli?
Jack nie wchodzi pewnie i co chwila sam wyskakuje z gniazda w telefonie i rozłącza. Trzeba albo się nie ruszać wcale albo jedną ręką trzymać dziada. Nie wierze że nikt na forum nie miał takiego problemu z najpopularniejszym tu wtykiem :) Porażka. Jakie pasujące jacki polecacie, po recablingu z neutrikiem?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez EvilKillaruna
Edytuję ze względu na kontrowersyjną dwuznaczność tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale podobną sytuację miałem z jedynym Reanem, którego kiedykolwiek użyłem. Po prostu na dwóch smartfonach, z którymi próbowałem go użyć, nie chce w ogóle "kliknąć" i odbija. Nie wiem od czego to zależy, ale nie ma żadnego związku z etui czy kształtem obudowy. Z resztą sprzętów działa normalnie, więc to tam dla mnie pikuś. Po prostu czasem widocznie taki egzemplarz się im zdarzy.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone na 3 modelach Samsunga. Galaxy Trend Prime, Galaxy S3 i S4. Natomiast na starej Nokii C3 wtyk wchodzi twardo i czuć że siedzi mocno. Machanie telefonem nie szkodzi. Do SGS4 nie mozna sie dotknąć bo wtyk sam wyskoczy.

 

Pierwszy Neutrik wlutowany i kicha. Peszek?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ven1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już z podobnych zachowaniem tego wtyku. Jak do tej pory raz, ale mimo wszystko mogę potwierdzić. W sprzętach stacjonarnych problemu nie było, ale w telefonie już tak. Gniazdo zminiaturyzowane i styki blokują wtyk.

 

Natomiast samo stwierdzenie 'Reany z audeosa' jest tu mocno nietrafione i w zasadzie krzywdzące. Raz, że nie są to wtyki produkcji sklepu, a dwa, że pochodzą z oficjalnej, polskiej dystrybucji i są na dodatek fabrycznie zapakowane. Sprzęty za grube tysiące mogą się trafić wadliwe, a co dopiero budżetowa seria wtyków po kilka złotych.

 

Wtyk taki bez problemu można zareklamować i zostanie wymieniony, ale tu już należy skontaktować się ze sklepem mailowo lub telefonicznie.

 

Pozdrawiam

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już z podobnych zachowaniem tego wtyku. Jak do tej pory raz, ale mimo wszystko mogę potwierdzić. W sprzętach stacjonarnych problemu nie było, ale w telefonie już tak. Gniazdo zminiaturyzowane i styki blokują wtyk.

 

Natomiast samo stwierdzenie 'Reany z audeosa' jest tu mocno nietrafione i w zasadzie krzywdzące. Raz, że nie są to wtyki produkcji sklepu, a dwa, że pochodzą z oficjalnej, polskiej dystrybucji i są na dodatek fabrycznie zapakowane. Sprzęty za grube tysiące mogą się trafić wadliwe, a co dopiero budżetowa seria wtyków po kilka złotych.

 

Wtyk taki bez problemu można zareklamować i zostanie wymieniony, ale tu już należy skontaktować się ze sklepem mailowo lub telefonicznie.

 

Pozdrawiam

Fakt faktem sklep nie ma tu nic do rzeczy najwyrazniej. Zatem widać że Reany Neutrik do nowoczesnych smartfonów nie muszą pasować w 100%. Oczywiście ponieważ je wszyscy chwalą to nie sprawdzałem przed lutowaniem więc o zwrocie nie ma mowy po lutowaniu. Myśle czy nie spiłować wtyku lekko na początku gdzie jest szeroki to głebiej wejdzie i 'styknie'? Drugi do kolejnego recabla w kolejce nieodpakowany w folii ale teraz boje sie go otwierać, jak bedzie to samo to obydwa do kosza. Tylko teraz czy można/warto się szarpać by go wymienić czy niema sensu bo zdarzyć się może zawsze bez wzgl na model/produc. wtyku..? Czy ktoś trenował je na Sony Xperii Z1/2/3 ? Planuje Z3 ze wzgl na jakość audio.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie ten przypadek miał miejsce z Z3. Widać standard gniazd jakiś 'inny' i przy kulminacji z niedoskonałością wtyku dzieją się takie rzeczy. Postaram się sprawdzić wyrywkowo te Reany jutro (mam kilka luzem i kable na nich wykonane), bo może to kłopot na większą skalę. Trafiłem raz, ale też rzadko do swojej Z3 podpinam cokolwiek, a już szczególnie kable z tymi konkretnymi wtykami akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak jest w telefonach sony serii Z neutriki potrafią wypadać, sytuacja jest dokładnie taka sama w przypadku Amphenoli, a nawet gorsza bo Amphenole nie wchodzą na przykład do FiiO X1. Do telefonów warto stosować wtyki hand made z odzysku przynajmniej zawsze działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie tylko, że nie ma problemów ze Slimami - https://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-jack-3.5mm-TRRS-4-pin-Slim-Black/444

(testowane na T3, a to samo gniazdo).

 

@DOWN

Ja włożyłem i TRS i TRSS

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone na wiekowym gnieździe Nokii E72: Neutrik i Amphenol nie trzymają się zbyt pewnie. Poruszenie jackiem powoduje przerwy w połączeniu, natomiast wspomniany przez Crysis94 jack slim (tylko nie TRRS, ale TRS) trzyma się pewnie w gnieździe. Z tego co widać ma trochę cieńsze dystanse pomiędzy stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ode mnie tylko, że nie ma problemów ze Slimami - https://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-jack-3.5mm-TRRS-4-pin-Slim-Black/444

(testowane na T3, a to samo gniazdo).

 

@DOWN

Ja włożyłem i TRS i TRSS

tak te wtyki są idealne do telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni będę miał je w wersji z zaciskiem na kabel + kilka nowych, potencjalnie ciekawych modeli. Także 2.5mm.

Polecam te z zaciskami - już testowałem :)

Te jeszcze mniejsze Slim też będziesz miał?

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności