Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD - jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie są to kolumny nawet średnich lotów ale po wymianie głośników oraz wypełnienia grają całkiem przyzwoicie, a wręcz nawet ładnie. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że źródło jest bez znaczenia, inaczej wszystko gra po podłączeniu laptopa, inaczej z laptop + Fiio e17k i inaczej jak np. samo Fiio X5ii.

Edytowane przez Rafal Odo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, źródło ma znaczenie, ale nie tak duże. Jestem pewien że lepiej byś zrobił wydając te 400zł. na kolumny, a nie cd-ka, ba jestem w stanie nawet się założyć, że podłączając do laptopa i akai lepsze kolumny zagra to lepiej niż akai, dobre cd i tonsile. Jedyne dobre głośniki tonsila to gdn 16/10 i gdw 6,5 i może jakieś starsze szerokopasmówki. Cd to tylko dopieszczenie zestawu, a zawsze największą zmianę daje zmiana kolumn. Poza tym bądźmy szczerzy kolumny lepsze od tonsili da się znaleźć do 150-200zł. Co ci udowodniłem w poprzednim twoim temacie. Podsumowując w twoim przypadku wydanie 400zł. na cd-ka to będzie marnotrawstwo kasy, można ją spożytkować 100 jak nie więcej razy lepiej. Słyszałeś jakieś dobre kolumny wcześniej? Tonsili nie biorę pod uwagę, bo nawet takim rft albo ruskim radiotechnikom mogą one co najwyżej do pięt dorastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsili nie biorę pod uwagę, bo nawet takim rft albo ruskim radiotechnikom mogą one co najwyżej do pięt dorastać.

Nie chce mi sie rozpisywac, ale to co napisales jest duzym naduzyciem. Tonsil mial niejedne dobre kolumny, a teraz produkuje jedne z najlepszych monitorow studyjnych

w swojej klasie, RFT, czy Radiotechnica tez moze sie tym pochwalic?! Nie sadze.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszałem? Pewnie tak,ale nie przywiązywałem do tego uwagi. :-) Lubię słuchać muzyki i ta która płynie z tych tonsili w zupełności mi wystarczy, może kiedyś pokuszę się o coś nie-tonsilowego. Jeśli kupowanie lepszego CD nie ma sensu to jeszcze lepiej :-) kasa nie wydana, odkurzę starego akai a335 i niech gra :-) Dzięki, :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaj mi przykłady dobrych kolumn tonsila. Może sam się do edukuję i dowiem się jakie dobre kolumny tonsil robił, a nie chwila robił, ale jaki to przedział cenowy będzie. Może bolero 300 kupi za 400zł., albo zg60c201? Może nie sprecyzowałem w cenie do 400zł. dobrych tonsili nie ma, zresztą powyżej też bo są przecenione.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Boleto z przewalonym, niekontrolowanym basem? Poza tym one nie mają środka. To co tam się dzieje w paśmie obsługiwanym przez ten polipropylenowy średniotonowy to jest jakaś kpina.

Inna sprawa, że z Tonsilem to dziwny numer, bo jak im się np. udał bas (Perfectach) to środek był do kitu (ta kopułka średniotonowa po prostu nie mogła grać, wada konstrukcyjna). W pewnym momencie się wzieli do roboty, jeszcze przed zamknięciem, jakieś kilkanaście lat temu - i udało im się zrobić dwa, czy może trzy modele, które jakoś grały.

Najlepsze jest i tak to, że przy całym zapleczu, jakie mieli (komora bezechowa itd.) i przy tym, że niektóre ich przetworniki były same w sobie całkiem niezłe (np. Totem je stosował) to robili kolumny, jakie robili. (Aha, żeby nie było, że jadę tak po Tonsilu - więcej niż połowa głośników dostępnych na rynku ma dość podstawowe błędy konstrukcyjne, często są to nawet głośniki dość mocno hi-endowe).


EDIT: Jest jeszcze Kenwood DP-7060, TDA1547, można go rozważyć. Czemu CD a nie DAC do kompa?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu CD a nie DAC do kompa?

 

Mam DACa :) i tak to na razie działa i chyba będzie działało jeszcze długo.

Po prostu chciałem mieć odtwarzacz CD, żeby nie włączać kompa.

Na razie temat odchodzi w przyszłość tzn. do czasu zmiany tych "niedobrych" tonsili - a to jeszcze trochę czasu potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swordfish bolero 300 to inne kolumny powstało tego parędziesiąt sztuk. Tam były visatony, tylko na basie chyba tonsile. Bas w perfectach się udał??? Przecież to było coś ala stukanie w karton. Posłuchaj gdn 16/10 w obudowie 20-23l i br i gdw 6,5 może odzyskasz wiarę w tonsila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby zakończyć o głośnikach w tym wątku :-)

"Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki" Nikt nie ma takich samych uszu i o gustach się nie dyskutuje :-P Mi się moje tonsile podobają i cieszę się że je mam. Miałem okazję przy nich pogrzebać,pokręcić srubokrętem i zmienić ich kolor. Sprawiło mi to wiele radości - a jak grają...ładnie :-)

CD nie kupuje,poczekam jeszcze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Bywalec

Swordfish bolero 300 to inne kolumny powstało tego parędziesiąt sztuk. Tam były visatony, tylko na basie chyba tonsile. Bas w perfectach się udał??? Przecież to było coś ala stukanie w karton. Posłuchaj gdn 16/10 w obudowie 20-23l i br i gdw 6,5 może odzyskasz wiarę w tonsila.

 

Swordfish bolero 300 to inne kolumny powstało tego parędziesiąt sztuk. Tam były visatony, tylko na basie chyba tonsile. Bas w perfectach się udał??? Przecież to było coś ala stukanie w karton. Posłuchaj gdn 16/10 w obudowie 20-23l i br i gdw 6,5 może odzyskasz wiarę w tonsila.

 

Bolero zrobiono dużo, dużo więcej, niż kilkadziesiąt. Gdzie Ty tam masz Visatony - tam był polipropylenowy średniotonowy, sprawca całego zamieszania na środku, wysokotonówka supronylowa Tonsila i dwie 20ki tonsika w konfiguracji push-pull i obudowie band-pass.

 

Ciężko mi będzie odzyskać wiarę w Tonsila, jak jestem na etapie takich, a nie innych głośników, więc może bez żartów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70_1250725965.jpg

Swordfish nie sprzeczaj się wiem co piszę. To wyżej to bolero 300 i zrobiono tego kilkadziesiąt sztuk.

 

Może i jesteś na etapie takich a nie innych głośników, ale warto sobie coś takiego sklecić (gdn 16/10 i gdw) chociażby dla zabawy. W swojej cenie (wykonanie takich kolumnienek kosztuje 300-400 zł.) to nie mają sobie równych, te staruszki mogą konkurować z kolumnami z nowymi kolumnami za 2-3 tysiące bez bólu, jak równy z równym.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

A to mówisz o tych - faktycznie było coś takiego ale mi się te kolumny pomyliły ze "zwykłym" Bolero. Tu, jak widzę siedzą kopułki Vistatona - DSM50 i DSM25 FFL, te same co np. w Atlasach Visatona. Swego czasu to były dość często używane przetworniki. Ja mam do dzisiaj gdzieś CBM130AW Vistatona, leżą i nie wiem, co z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Myślałem, żeby je wrzucić do auta ale na sam bas są za małe a jako midrange nie mam gdzie ich wrzucić... Przemyślę temat, bo mi leżą a na Allegro mi się nie chce ich wystawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności