Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MYTEK BROOKLYN


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

Polska firma MYTEK ogłosiła na swojej stronie internetowej premierę ich nowego combo- Brooklyna. Zgaduję, że będzie to następca słynnego już modelu DSD. Wygląd podobnie jak w Manhattanie- wymiata!

 

http://preorder.mytekdigital.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię rozmiar Myteka 192 i jego funkcje. Ale po głębszym namyślę uznałem że nie potrzeba mi tylu funkcji odtwarzania plików bo zwyczajnie niewiele jest materiału muzycznego na świecie w gęściejszym zapisie niż 16/44. Brzmieniowo chyba też był za surowy dla mnie. To jednak neutralność do bólu i studyjne zacięcie. Nie zawsze ma się ochotę na taką chirurgię w domu :)

 

O i inna obudowa w Brooklynie, jest szansa że nie będzie tak brzdękać jak ta w 192 Stereo DSD, wygląda na sztywniejszą

 

mytek6-670x382.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myteka trzeba po prostu sparować z czymś co trochę podbarwia- np. sennkami hd 650 albo jakimś wzmacniaczem. Zawsze mi 650-tki zamulały, ale na myteku no nie chcą (znaczy zamulają, ale w taki dobry sposób :D). Dodatkowo szkoda, że w brooklynie jest już tylko jedno wejście usb, 2 wejścia w dsd to niewątpliwy plus.

Edytowane przez Bula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

A dla mnie np. funkcjonalność preampa i dwa wyjścia (RCA/XLR) są koniecznością - mam dwa osobne tory no i źródło analogowe (a niebawem dojdzie jeszcze bardzo hi-endowy tuner), więc jakokolwiek DAC by u mnie nie był, to musi mieć obie powyższe funkcje.

 

Aha, Manhattan ma już inną "szkołę grania", że tak powiem. Ciekawe, jak Brooklyn ale tego się pewnie dowiem niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Bywalec

Co do Stereo 192 DSD i Manhattana - to ten drugi to jednak brzmienie dużo wyższej klasy, dużo bardziej "wypolerowane", czuć w dźwięku, że dopracowana sekcja zasilania dużo zmienia, jest wciąż precyzyjne brzmienie ale na środku i górze jest dużo mniej cyfrowego nalotu i w Manhattanie dużo mniej słychać charakterystykę brzmienia układu ESS Sabre. Więcej o Brooklynie będę mógł napisać myślę, że w ciągu kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam aktualnie bezpośrednie porównanie Mytka Brooklyn z OPPO HA-1 i dla mnie to nie ma porównania. OPPO gra po prostu lepiej. Nie będę się rozpisywał na temat szczegółów bo słucham od godziny ale przełączam kabelki i w OPPO wszystko jest takie dociążone i masywne. Od OPPO dostaje prawy sierpowy na szczenę, a Mytek próbuje coś lewym prostym na gardę.

 

Słuchawki jakimi dysponuję to Audeze LCD-2 i tutaj to już w ogóle nie równa walka. Nie wiem czy w Mytku można zmieniać gain (jeszcze do tego nie doszedłem) ale na godzinie 3 jest dopiero odpowiednia głośność. W OPPO po balansie to na 10 na low gain jest trzęsienie ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Mam aktualnie bezpośrednie porównanie Mytka Brooklyn z OPPO HA-1 i dla mnie to nie ma porównania. OPPO gra po prostu lepiej. Nie będę się rozpisywał na temat szczegółów bo słucham od godziny ale przełączam kabelki i w OPPO wszystko jest takie dociążone i masywne. Od OPPO dostaje prawy sierpowy na szczenę, a Mytek próbuje coś lewym prostym na gardę.

 

Słuchawki jakimi dysponuję to Audeze LCD-2 i tutaj to już w ogóle nie równa walka. Nie wiem czy w Mytku można zmieniać gain (jeszcze do tego nie doszedłem) ale na godzinie 3 jest dopiero odpowiednia głośność. W OPPO po balansie to na 10 na low gain jest trzęsienie ziemi.

Oppo ma moc dużą, idealną pod LCD2, klasa A też swoje robi...

Chyba najciekawsze Combo jakie można kupić w tej cenie, również wygląd nie banalny.

Nie dziwota że zjada nasyceniem brzmienia detalicznego Myteka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że porównuję oba urządzenia jako 3 w 1.

 

Oppo jest bardziej muzykalne i przyjemniej się go słucha. Mytek to skalpel chirurgiczny. Przestrzeń na podobnym poziomie, czyli bez szaleństw w obu przypadkach. Wiadomo, że porównanie DAC za prawie 9 tyś do combo za tyle samo to będą kompromisy po stronie comba. Ja z OPPO jestem bardzo zadowolony. Mytek ma lepszy pre ale nie lepszy niż w Audio GD. Muszę stestować jakiegoś Master 11 albo Black Dragon.

Późniejszym wieczorem przełączę się na słuchawki to coś jeszcze skrobnę ale nie jestem entuzjastycznie nastawiony na odsłuch Audeze na Mytku. Może jakieś dynamiki by się bardziej sprawdziły. Na zagranicznych forach często na zdjęciach występuje z HD800.

 

 

Generalnie to chyba skończę z dwoma urządzeniami :)

 

Auralic Taurus + jakiś DAC

Bryston BHA1 + jakiś DAC

 

Bo w tych 3 in 1 zawsze coś uwiera.

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba skończę z dwoma urządzeniami :)

 

Auralic Taurus + jakiś DAC

Bryston BHA1 + jakiś DAC

 

Bo w tych 3 in 1 zawsze coś uwiera.

To chyba najsensowniejsze, choć o wiele droższe rozwiązanie. Do LCD-2/3 to chyba najlepsze wzmacniacze, nie licząc kosmicznych wynalazków.

Z combo warto wziąć pod uwagę jeszcze Burson Conductor Virtuoso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dac w myteku jest dobry, a w bruklinie jest bardzo dobry (mówię to na podstawie jego odsłuchu a nie wyglądu), ale jako combo jest słabe.

Mieliśmy 192 na meetcie i słaby był ten wzmacniacz. Jako kombo oppo faktycznie jest lepsze jako kombo, więc poniekąd odszczekuję poprzedni mój post.

Przy wyborze wzmacniacza i dac-a ja bym się nie kierował przy audeze-2F tylko tym czym na pokładzie jest xlr. Do tych słuchawek lepszym kombo jest decard i wydaje mi się, że wypadłby lepiej (i to wyraźniej) niż kombo od oppo


jeśli chodzi o wzmacniacz sprawdź jeśli będziesz miał taka możliwość wzmacniaczami od trylogy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego w combo za tyle pieniędzy nie zrobią porządnego wzmacniacza? W stereo 192 dsd podobna sytuacja z tym wbudowanym wzmacniaczem. Nie po to kupuje combo żeby podpinać dodatkowy wzmacniacz.

 

Czego mu brakuje?

 

Generalnie zawiedziony byłem, bo niezależnie czy podłączyłem do niego słuchawki Grado, Beyerdynamic czy Audeze to grał słabo jak na sprzęt za ponad 5tys zł.

Ze słuchawek, które podłączyłem do myteka stereo i grały dla mnie dobrze to HD800, chociaż od innej osoby, która miała okazje porównać słyszałem, że cayin ha-3 gra lepiej od myteka z tymi słuchawkami.

 

Podłączenie chociażby przeciętnej klasy wzmacniacza pokazuje, że dac w myteku jest mocno ograniczony przez ten wbudowany wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności