Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MYTEK BROOKLYN


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko i wyłącznie kwestia wzmacniacza słuchawkowego, jest tam dołożony dla zasady, producent się nad tym nie spuszczał:

http://forum.mp3store.pl/topic/136697-dac-do-4-tys-zbalansowany-muzykalny-wyraznie-lepszy-od-citrone-tube-dac-balanced/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i do tematu wąskiego gardła w 192 nawiązywałem - tj. co w nim kuleje, patrząc na niego, jak na pełnoprawne combo. Brooklyna nie słuchałem, dzięki za fotki środka! Niestety mało z nich wyniosłem, kiepskie ujęcia do powiedzenia czegoś więcej - wstępnie jedynie strzelam, że wyjście słuchawkowe napędzają 2 układy scalone. Prawdopodobna (chociaż nieco dziwna) jest opcja, że każdy napędza niezależnie po 1 gnieździe jack na froncie i możliwe, że ponownie mamy tutaj scalaka TPA... To nie byłoby zbyt dobre o ile sporo nie zmienili w aplikacji tego układu.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne fotki ale i tak nie widać co to za układy bo mają starte napisy.

Na niektórych forach piszą że trzeba dokupić zasilacz liniowy, wtedy DAC zaczyna pokazywać

co potrafi, ale pewnie wzmacniacz słuchawkowy i tak będzie dalej nie na tym poziomie co trzeba.

Moim zdanie za bardzo odeszli od zasilania z Manhattana, a nie potrafią robić takich zasilaczy impulsowych jak Chord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja powiem tak: jak ktoś oczekuje, że wzmacniacz zintegrowany w DACu będzie na poziomie zewnętrznych wzmacniaczy, to raczej się tego nie doczeka. Nie twierdzę, że wzmacniacz w Stereo 192 DSD jest dobry, nie twierdzę też, że jest zły - powiem tak: z HD600 dociążenie było takie, jak trzeba, co myślę, że Minczin potwierdzi. Z HD800 też sobie poradził. A że można lepiej? Zawsze można. Nie będę się wypowiadał arbitralnie na temat Brooklyna, bo jeszcze go nie słuchałem, jak posłucham - to wrzucę na stronę recenzję. Powiem natomiast tak: w konteście Stereo 192 DSD, _moim_ skromnie argoganckim zdaniem, i jeszcze raz podkreślę - jest to _moje_ zdanie, i pewnie jestem stronniczy i patrzę na to może nieco bardziej subiektywnie, natomiast z drugiej strony mam ten DAC od prawie dwóch lat już, więc a niech będzie, załóżmy, iż mogę się wypowiedzieć: mam takie wrażenie, że nie było to urządzenie projektowane pod kątem umieszczenia w nim jakiegoś super-hiper wybajerowanego wzmacniacza słuchawkowego. Tutaj jakby nie o to chodzi. Wzmacniacz słuchawkowy tutaj po prostu jest. Jakby go nie było - to byłby lament pod tytułem: "A dlaczego nie dali wzmacniacza słuchawkowego?". Znajdźcie mi DAC'a, który ma i FireWire i USB, preamp i tak dalej w tej cenie. Nie, żebym bronił ten produkt, po prostu tutaj nie chodzi o to, żeby jakaś część była bardzo, bardzo dobra. Ja mam swoje zdanie (już teraz) na temat DACów na ESS Sabre, podobnie, jak mam swoje zdanie na temat DACów na FPGA, układach Multi-Bit (R2R, chociażby PCM63, PCM1702/4, czy TDA1541), podobnie, jak mam swoje zdanie na temat studentek romanistyki, samochodów czy też zjawisk akrecyjnych zachodzących w żyroskopowych wirówkach masowych i wpływie tego procesu na algorytm krążenia gołębii po płycie Rynku Głównego w Krakowie.

W dużym skrócie - uważam, że zdecydowana większość filtrów cyfrowych w DACach kaszani - i to bardzo, bardzo mocno - dźwięk. I jednocześnie też uważam, że przetworniki typu NOS też nie są żadnym rozwiązaniem, bo de facto one też mają swoje wady, a tych jest tyle, że można o tym napisać kolejną część powieści audiofilskiej pod tytułem: "Jak uchronić takie jagnie, które samo wilka pragnie?".

W kontekście samego Brooklyna zaś: z tego, co wiem, gra bardziej detalicznie od Stereo 192 DSD, czyli - jednak - jest to pójście w inną nieco stronę, aniżeli np. Manhattan, który też znam i który dość wnikliwie odsłuchałem (aczkolwiek _nie_ odsłuchwiałem wzmacniacza słuchawkowego w nim ze względu na to, że korzystam ze Staxów i dla mnie to jest koniec drogi słuchawkowej, jeżeli chodzi o słuchawki "domowe". Koniec w sensie takim, że pewnie kiedyś mnie pokusi, żeby kupić SR009 ale na razie nie mam jakiegoś dużego parcia na to. Inną oczywiście kwestią jest to, że np. takie Audeze to nie jest moja szkoła dźwięku, może HD800 już bardziej ale z kolei ja na przykład uważam, że muzycznie HD600 są lepsze od HD800, pomimo tego, że obiektywnie te ostatnie są po prostu lepsze. Paradoksem jest też poniekąd to, że mówi się, że HD800 wymagają dobrego wzmacniacza a ja uważam, że z takiego Chorda Hugo one dobrze nawet zagrały. Także wiadomo: YMMV).

Odnośnie zasilaczy impulsowych w sprzęcie audio: problem polega na tym, że zdecydowana większość tego typu zasilaczy po prostu sieje zakłóceniami w obie strony, zwłaszcza do sieci ale nie chcę tutaj wchodzić w te kwestie, z powodów, jak wyżej.

Manhattan ma świetnie zrobione zasilanie i to bardzo wyraźnie słychać. A zasilacz w DACu jest równie ważny, jak stopień wyjściowy o ile nawet w pewnych sytuacjach - nie ważniejszy. Inną kwestią jest też to, że mam wrażenie, że Manhattan to taka nieco inna szkoła grania, to nie jest tak do końca pójście w tym samym kierunku, co Stereo 192 DSD. I w sumie bardzo dobrze, bo to wszystko by się zgadzało, patrząc też, że Manhattan jest adresowany już tak nie do końca na rynek pro i o ile dalej słychać tą nieco studyjną manierę (w pozytywnym sensie tego słowa) w dźwięku, to uważam, że to jest jakby nieco inny poziom grania i inna estetyka dźwięku. Powiem więcej: bardzo chętnie bym porównał Manhattana w trybie DSD upsampling (chociażby za pomocą HQPlayer) z MSB Analog DAC, czy np. DAVEem Chorda.

Mam wrażenie, że Brooklyn jest też bardziej adresowany do tej samej klienteli, co Stereo 192 DAC, którego w końcu zastępuje. I przez to może być nawet tak, że bardziej, mówiąc kolokwialnie, podejdzie on niektórym użytkownikom, aniżeli nawet taki Manhattan. Albo powiem inaczej: wszystko jest wypadkową tego, co kto lubi oraz tego, jaki ma tor. Jeżeli bym zmieniał kolumny na wynalazek typu Magnepan albo Martin Logan, to raczej bym nie chciał Manhattana ale jeżeli bym zmieniał kolumny na wynalazek typu TAD CR1 to pewnie bym chciał. Posunę się także do jakże daleko idącej spelkulacji, a nawet postawię czikity przeciwko lachonom na to, że z Brooklynem mogłoby być odwrotnie. Dlaczego? Dla mnie Manhattan generuje gigantyczną, olbrzymią scenę, i w przypadku dużych kolumn dipolowych typu elektrostat albo magnetostat to ja bym aż tak dużej sceny nie chciał (zarówno Logany, jak i Mangepany powiększają scenę, te mniejsze co prawda nie ale kupować te mniejsze to każdy, kto miał do czynienia z tego typu końcowymi elementami toru - to każda taka osoba na taki pomysł pupuka się w głowę. Bo niby można ale po co?). Inna kwestia, że podchodząc bardziej racjonalnie do tematu, to o ile Manhattan to nie jest tak do końca moje brzmienie, to rozważam ten akurat DAC stricte ze względu na funkcjonalność i wygląd.

EDIT: W sumie dobrze, że jest ten wątek, bo chyba wezmę Brooklyna do testów, w tygodniu będę wiedział, kiedy. I jeszcze jedna rzecz: ja bym był bardzo ostrożny z formułowaniem opinii na temat tego, czy dana firma potrafi, czy też nie potrafi robić rzeczy X/Y/Z, bo o ile to się zasadniczo zgadza, to jednak można się nieźle pomylić w niektórych przypadkach. To samo się tyczy, jeżeli chodzi o zasilacze liniowe vs. zasilacze impulsowe. Ogólnie temat rzeka i diabeł tkwi w szczegółach.

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

A czy słuchaliście Brooklyna na najnowszym sofcie ?

Według mnie dociążenie jest jak potrzeba w sprzęcie, który gra liniowo, szczególnie mówię to w przypadku sprzęgnięcia modelu HD800.


Ale oczywiście Dave pokazuje tutaj przewagę - no ale jaka kwota :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w combo za tyle pieniędzy nie zrobią porządnego wzmacniacza? W stereo 192 dsd podobna sytuacja z tym wbudowanym wzmacniaczem. Nie po to kupuje combo żeby podpinać dodatkowy wzmacniacz.

Bo combo się nie kupuje że by mieć wzmacniacz i dac w jednym. To jak życie pokazuje nie udaję się prawie nigdy. Chyba że w wirtualnych recenzjach.

Dac to dac.

Wzmacniacz słuchawkowy to wzmacniacz słuchawkowy. A niektóre dziurki z daców robią łaskę, że LCD2 napędzą...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czego kolega oczekuje. Ja z HD800 nie słyszałem lepszego połączenia. Nie tylko ja bo było nas kilka osób i mieliśmy sporo czasu na żonglowanie płytami oraz słuchawkami.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek nie dał rady LCD-2. Tak jak już pisałem. 3/4 głośności i było w sam raz. Może dynamiki pędzi lepiej (na to wskazuje wpis o HD800), chociaż HE-6 ponoć potrzebują więcej prądu.

 

OPPO HA1 po balansie na high gain nie przekraczam godziny 9 na potencjometrze. Przerobiłem wiele urządzeń 3 w 1 i wiem, że chcąc mieć dobry system stereo - kolumny i wysokiego lotu słuchawki, to trzeba mieć oddzielnie DAC, PRE, AMP. Inaczej jakiś kompromis będzie.

 

Mytek - niezły DAC, przyzwoite PRE, jak dla mnie średnie AMP (piszę tu o planarach tylko)

OPPO - średni DAC, Przyzwoite PRE, bardzo dobre AMP

Soulnote SD300 - średni/poprawny DAC, PRE całkiem, AMP super synergia z LCD-2

Gungnir/Mjolnir 2 - DAC i AMP na bardzo dobrym poziomie i jak dla mnie dużo lepszy od tych wszystkich 3 w 1

 

Takie suche porównanie nie wchodząc w szczegóły dźwięku.

 

Piszę o tych dwóch przetwornikach bo miałem je obok siebie i dość wnikliwie porównywałem, bo poważnie rozpatrywałem Brooklyn.

 

Żałuję, że jeszcze nie było mi dane słuchać wyrobów od Audio-GD.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam Wszystkich

 

Mam problem z Brooklyn Plus.

Sprzęt działa bez zarzutu i jestem z niego zadowolony, ale mam problem aby zrobić aktualizację do najnowszego softu.

Dostaje komunikat, aby skontaktować się z dilerem.

 

Czy ktoś miał już podobny problem. Zakładam, że to jakaś błahostka. Wole sprawdzić zanim miałbym wysłać urządzenie do serwisu bo w zasadzie codziennie jest mi potrzebny.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności