Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do rocka/alternatywy/jazzu do 400 zł.


jojaques

Pytanie

Cześć,

poszukuję słuchawek dokanałowych do 400, max 450 zł. Ale mogą być również tańsze. Zainteresowany jestem także modelami używanymi. Będę słuchał na nich głównie klasycznego rocka (np. Led Zeppelin, Pink Floyd), alternatywy (np. Mary Komasa, Blur, Arctic Monkeys) i od czasu do czasu jazzu (np. Hiromi). Ostatnio, w przypadku dokanałówek korzystałem Level In'ów. Chciałbym, aby w nowych była odpowiednio duża scena i dobra separacja, a także punktowy bas - który nie pochłonie reszty dźwięków. Fajnie by było, gdyby słuchawki były stosunkowo neutralne, a także muzykalne. Ważne jest też to, by miały dobre tłumienie, bym nie słyszał w nich dźwięków ulicy. Będę z nich korzystał głównie na mieście, toteż podpinać je będę do Samsunga Galaxy Alpha (+ ewentualnie FiiO e07k Andes) lub w najbliższej przyszłości FiiO X1 lub xDuuo x3. Póki co moją uwagę zwróciły zwłaszcza Phonaki Audeo, ale martwi mnie trudny dostęp do szarych filtrów. Poza nimi, ciekawią mnie także RHA M750, ale istnieje obawa, że będą zbyt basowe i nie będzie to brzmienie odpowiednie dla mnie. Czy któreś z tych słuchawek sprawdziłyby się? Liczę też na inne propozycje od Was. :)

Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam :)


Teraz zauważyłem, że w dziale sprzedaż znajdują się też HiFiMAN RE-400, co sądzicie o nich? Są lepsze od Audeo i RHA?


Mogę liczyć na pomoc? Pozdrawiam. :)

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

od jakiegoś czasu lecę na Audeo z szarymi + xduoo x2 i muszę przyznać, że naprawdę fajnie to gra (liczę, że po przesiadce na X3 będzie jeszcze lepiej). gatunków słucham podobnych do Ciebie, autorze tematu, dlatego myślę, że byłbyś zadowolony. a na szare filtry zawsze jakaś tam zbiorówka się trafi pewnie ;)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Audeo też właśnie były moim "pierwszym wyborem", ale później zacząłem czytać i czytać i pojawiło się wiele innych modeli na horyzoncie. Rozumiem, że Audeo mają stosunkowo odmienne granie od RHA, ale jak się mają do HiFiMAN-ów? W przypadku Phonaków, martwi mnie niemal zerowy dostęp do filtrów szarych, Udało się mi jedynie znaleźć na stronie earphone solutions, ale niestety raczej z dość drogą wysyłką do Polski.

@gregdezet

Również dziękuję za odpowiedź. Czyli drugi głos na Audeo. Cieszy mnie informacja o tym, że zdarzają się jeszcze zbiorówki na filtry. Wydawało mi się, że już jest to model dość leciwy, i ci którzy filtrów potrzebowali - już je mają. A będzie odczuwalna różnica w dźwięku po przesiadce z Samsungów Level'inów? ;)



Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musisz mieć zbiorówki. Filtry wystarczy wrzucić na jakiś czas do wody utlenionej (a w międzyczasie poodkurzać mieszkanie czy obejrzeć serial) i po wysuszeniu są praktycznie jak nowe.

 

A Hifimany są od Audeo wyraźnie cieplejsze, z mocniej zaznaczoną średnicą i mniej dynamicznym brzmieniem. Świetnie słuchało mi się na nich klasyki, bo jednak ta średnica czaruje, ale w codziennym użytkowaniu wybrałem Phonaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obojętnie. Cała seria 0xx oraz 1xx, to te same słuchawki, tylko w różnej kombinacji kolorów i akcesoriów.

Ważne tylko, żeby były szare filtry (ewentualnie czarne).

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no i bodaj z tej właśnie strony była robiona ostatnia zbiorówka. wychodziło jakoś 80 zł / 4 pary szarych. taki zapas starczyłby Ci na długo. kwestia tylko, żeby taką zbiorówkę zorganizować. póki co nikomu chyba się nie chce :)

 

 

Nie musisz mieć zbiorówki. Filtry wystarczy wrzucić na jakiś czas do wody utlenionej (a w międzyczasie poodkurzać mieszkanie czy obejrzeć serial) i po wysuszeniu są praktycznie jak nowe.

 

A Hifimany są od Audeo wyraźnie cieplejsze, z mocniej zaznaczoną średnicą i mniej dynamicznym brzmieniem. Świetnie słuchało mi się na nich klasyki, bo jednak ta średnica czaruje, ale w codziennym użytkowaniu wybrałem Phonaki.

 

To 80 zł jest już ceną podobną do tej, która jeszcze do niedawna obowiązywała w polskich sklepach, więc jest ok. Ale jeśli Inszy mówi, że w bardzo łatwy sposób można odświeżyć filtry, to chyba tak naprawdę nie ma z nimi żadnego problemu, a po jakimś czasie można ewentualnie zainwestować 80 zł (lub więcej) na kolejne. A jak Phonaki mają się do Samsungów? Czy będzie znaczący skok w jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz chyba nie pozostaje mi nic innego, jak ponownie rozejrzeć się za Audeo, które jeśli są sprzedawane, to niestety zazwyczaj jedynie z jednym filtrem szarym.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Jednak, jeśli ktoś będzie miał jakieś inne propozycje do kwoty (maksymalnie) 450 zł, to również będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności