Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Paperwhite 2 vs Paperwhite 3


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu jednego z tych czytników. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

1. Czym różni się wersja z reklamami od wersji bez reklam (czy reklamy są uciążliwe podczas czytania)?

2. Czy warto dopłacać do paperwhite 3?

3. Czy nie ma problemów z konwersją epub do mobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. reklamy wyświetlają się na pewno przy aktywnym wygaszaczu ekranu, podczas czytania ich nie ma. uważam, że nie przeszkadzają i raczej nie warto dopłacać do wersji bez reklam. ponoć są też patenty na wyłączenie reklam (nawet z udziałem konsultantów amazona), musisz pogooglować

2. nie bawiłem się pw3, ale nie sądzę żeby różnica była znacząca. jakość obrazu na pw2 jest już wystarczająco wysoka.

3. nie, Calibre robi to w kilka sekund

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił czytnik najtańszy.

Doszedłem do tego samego wniosku. I tak wszystko sprowadza się do przewijania stron i czytania. Wszelkie podświetlenia, wifi i inne rzeczy to tylko zbędne bajery za górkę pieniędzy.

 

Przerabiałem zwykle kindle, dotykowe, paperłajty i inne szajsy. Wszystko szło "do Żyda" po chwili. Koniec końców zostałem z Trekstorem z aukcji, którą gdzieś tu Perul wklejał, dałem za niego 40 zł i jestem zadowolony. Mogą się trafić egzemplarze z defektami, ale nie przeszkadzają one w czytaniu.

 

Nie brakuje mi też podświetlenia z PW, bo akurat w nocy obok mam zawsze lampkę, której światło jest dużo przyjemniejsze niż podświetlenie PW.

 

Ale co kto lubi i/lub potrzebuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej patrze tak najtańszy spełniające kryteria, a kryteria wytyczne każdy może mieć inne.

U mnie jest tez cena bo zabieram i nie chce się martwić ze jakieś urządzenie za 500 mam w plecaku torbie się zniszczy delikatny ekran.

 

Inna sprawa co kto lubi potrzebuje ja nie zniósłbym podświetlenia walącego po oczach żarówą dla ochrony oczu.

Ślepia wysychają ITowcy znają ból (dlatego walczyłem o ciemną skórkę dla forum), innemu to nie przeszkadza a może potrzebuje czytać bo nie ma innego źródła światła, np w drodze do pracy.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na swiatczytnikow.pl . Są tam testy PII i PIII

 

http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-jak-korzystac-z-kindle/

 

http://swiatczytnikow.pl/porownanie-wersji-kindle-touch-2014-paperwhite-voyage-i-classic/

 

http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-ktora-wersje-kindle-wybrac/

 

- PW III

 

PW III ma większą rozdzielczość ekranu.

 

Ogólnie Kindle polecam. Mam Classic. Dobrze się sprawdza. Calibre polecam do zmiany epub na mobi. Są i inne programy.

 

"Ogólny wygląd czytnika

Wymiary nowego PW3 są takie same jak PW2 i PW1 – dlatego będą pasowały dotychczasowe okładki. Np. moja okładka oryginalna, którą kupiłem ponad dwa lata temu dla PW1 i wtedy testowałem – nadal pasuje idealnie

Ramka ekranu tak jak w Kindle 7 jest z ciemnoszarego plastiku – i mniej zbiera odciski palców niż PW2. Tył jest taki sam – matowy plastik, którego trzyma się wygodnie, ale palce zbiera tak samo.

Pod ekranem znajdziemy czarne błyszczące logo Kindle – i podobnie jak w Kindle 7 czasami jest ono zupełnie niewidoczne. Jest to dla mnie dziwne posunięcie, tak jakby Amazon chciał ukryć markę czytnika. Przychodzi mi tylko do głowy taki (niezbyt mądry) pomysł, że to może wskazówka: jeśli nie widzisz logo pod ekranem, to pewnie jest zbyt ciemno i powinieneś włączyć światełko.

Nowy ekran i oświetlenie

Najważniejsza zmiana według specyfikacji to rozdzielczość: 1448×1072 (300 ppi) zamiast 1024×758 (212 ppi) w Paperwhite II.

Ale podobnie jak przy Voyage, wcale nie jest tak, że oto patrzę na PW3 i momentalnie się zachwycam. Ale wystarczy poczytać przez 15 minut i na PW2 widzę już postrzępione krawędzie czcionek, nie mam od razu wątpliwości, że wyższa rozdzielczość ma znaczenie."

(ze Świata Czytników)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeśli podczas czytania to czy odczuwalnie lub ogóle mierzalne ? Napięcie polaryzuje kryształki i tyle, więcej stara bateria traci mAh niż zjada ekran bez podświetlenia.

Tak czy inaczej ekran coś zjada czy byłby to tekst czy obrazek, ale to zależy od grafiki.

 

Moje domniemanie bo ekranu nie rozbierałem. Ale na logikę najwięcej zjada podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy działają na wygaszaczu ekranu, wtedy jak "wyłączasz czytnik". Ja mam stałe tło, a w wersji z reklamami wyświetlane są reklamy. A skoro ekran pobiera prąd tylko podczas wyświetlania nowego obrazu (pomijam podświetlenie), to siłą rzeczy czytnik w wersji z reklamami cały czas coś czyta.

Ciekawi mnie to zagadnienie, bo prędzej czy później (lepiej później ;)) mój keyboard padnie i trzeba się będzie rozejrzeć za nowym. A nie ukrywam, że dla mnie bardzo istotna cechą czytnika jest czas pracy pomiędzy ładowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy działają na wygaszaczu ekranu, wtedy jak "wyłączasz czytnik". Ja mam stałe tło, a w wersji z reklamami wyświetlane są reklamy. A skoro ekran pobiera prąd tylko podczas wyświetlania nowego obrazu (pomijam podświetlenie), to siłą rzeczy czytnik w wersji z reklamami cały czas coś czyta.

Ciekawi mnie to zagadnienie, bo prędzej czy później (lepiej później ;)) mój keyboard padnie i trzeba się będzie rozejrzeć za nowym. A nie ukrywam, że dla mnie bardzo istotna cechą czytnika jest czas pracy pomiędzy ładowaniami.

Hej, Kolego co Ty piszesz ???

 

Wiesz na jakiej zasadzie działa e-ink ? Ekran pobiera prąd tylko w momencie zmiany treści na ekranie.

Tak więc ta reklama może sobie wisieć na Kindlu i 10 lat ;)

 

edit : nie doczytałem dokładnie co napisałeś.

Ja mam Kindle bez reklam, ale zawsze myślałem, że te z reklamami wyświetlają jakąś jedną reklamę ( losowo ) zamiast wyświetlacza.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie wiem z grubsza, jak działa magiczny kindlowy wyświetlacz, przeca to napisałem, chociaż oczywiście nie tak precyzyjnie, jak ty :)

-->

A skoro ekran pobiera prąd tylko podczas wyświetlania nowego obrazu

 

To teraz już pozostaje tylko odpowiedź, czy reklamy się automatycznie zmieniają i czy są ruchome, czy też jest to jeden statyczny obraz, podlegający zmianom dopiero przy kolejnym przejściu w tryb czuwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstarczy kindla niezarejestrować na stronie kindla i nie łączyc się przez wi fi z netem i reklam nie ma posiadam 5 już od dobrych 2 lat i jak wyskoczy komunikat zeby podladowac baterie to spokojnie jecze można ze 3 dni czytać :D

książki wgrywam przez calibre przeorałem już ponad 100 tytułów zaliczył już 2 solidne gleby i odpukać wszystko działa

tak że sposób na reklamy jest prosty o ile nie kupujesz bezposrednio u kindla ja nabyłem w prolinie.pl

z tego co wiem przy każdym wygaszeniu ekranu masz inna reklamę poprostu zamiast standardowego wygaszenia (obrazka) masz reklame

Edytowane przez bleck55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria na podświetleniu przy codziennym czytaniu wytrzymuje ok 4 tygodni. Reklamy nie mają na to wpływu, wyświetlają się tylko jako wygaszacz, a jak wylaczysz wi-fi, to po pewnym czasie przestaną - nie przeszkadzają w niczym. P3 ma lepszą rozdzielczość i bardziej równomiernie podświetlenie - tekst wygląda naturalnie - jak prawdziwa książka podczas słonecznego dnia. Miałem dużo różnych Kindle, od keyboard do Paperwhite 1, który jakoś nie chce mi się popsuć :) ja kupiłbym P3.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już kupiłem Trekstora za 95 pln i musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony. Nie ma co prawda podświetlania ale w warunkach domowych w których go używam nie jest to bardzo uciążliwe. Wbrew temu czego się spodziewałem sprzęt działa całkiem szybko i się nie zacina!

 

Wysłane z Nokii 3310.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właściwie to już kupiłem Trekstora za 95 pln i musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony. Nie ma co prawda podświetlania ale w warunkach domowych w których go używam nie jest to bardzo uciążliwe. Wbrew temu czego się spodziewałem sprzęt działa całkiem szybko i się nie zacina!

 

Wysłane z Nokii 3310.

 

Masz go już kilka dni. W związku z tym pytanie - jak wygląda sprawa z baterią w tym Trekstorze? Ile Ci trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właściwie to już kupiłem Trekstora za 95 pln i musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony. Nie ma co prawda podświetlania ale w warunkach domowych w których go używam nie jest to bardzo uciążliwe. Wbrew temu czego się spodziewałem sprzęt działa całkiem szybko i się nie zacina!

 

Wysłane z Nokii 3310.

Masz go już kilka dni. W związku z tym pytanie - jak wygląda sprawa z baterią w tym Trekstorze? Ile Ci trzyma?

Około dwóch tygodni, z tym że mam ustawione odświeżanie po każdej stronie.

 

Wysłane z Nokii 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 się nie popsuł, ale tacie rozwalił się Touch, więc u mnie pojawił się P3. Różni się od p1 jakością podświetlenia (jest bardziej jednorodne) i trochę rozdzielczością, co sprawia, że litery są ostrzejsze. I to tyle. Mając p1, nie warto przechodzić na p3. Nowy kupiłbym p3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właściwie to już kupiłem Trekstora za 95 pln i musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony. Nie ma co prawda podświetlania ale w warunkach domowych w których go używam nie jest to bardzo uciążliwe. Wbrew temu czego się spodziewałem sprzęt działa całkiem szybko i się nie zacina!

 

Wysłane z Nokii 3310.

Masz go już kilka dni. W związku z tym pytanie - jak wygląda sprawa z baterią w tym Trekstorze? Ile Ci trzyma?

Około dwóch tygodni, z tym że mam ustawione odświeżanie po każdej stronie.

 

Wysłane z Nokii 3310.

 

 

no spoko ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Właściwie to już kupiłem Trekstora za 95 pln i musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony. Nie ma co prawda podświetlania ale w warunkach domowych w których go używam nie jest to bardzo uciążliwe. Wbrew temu czego się spodziewałem sprzęt działa całkiem szybko i się nie zacina!

 

Wysłane z Nokii 3310.

Masz go już kilka dni. W związku z tym pytanie - jak wygląda sprawa z baterią w tym Trekstorze? Ile Ci trzyma?

Około dwóch tygodni, z tym że mam ustawione odświeżanie po każdej stronie.

 

Wysłane z Nokii 3310.

no spoko ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

No jak to nie? Odpowiedziałem. Bateria trzyma przy moim użytkowaniu około dwóch tygodni.

 

Wysłane z Nokii 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności