Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Pierwsze wrażenia


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to temat o pierwszych wrażeniach to i ja się wypowiem.

Generalnie przez ostatnie kilka lat używałem Sandiska, model Clip Zip. Gdzieś tam Vedia wskoczyła, początkowo był Creative Zen Nano Plus.

Skok z Clip Zip'a miałem wykonać w sumie do Xduoo X2, ale tak sobie powiedziałem, co się będę męczył i znów kalkulował skoro mogę wziąć coś co łyknie prawie każdy gęsty format. I tak oto dostałem dziś Xduoo X3.

Pierwsze co zrobiłem to update do V1.1. Na V1.0 był dziwny szum przy grzebaniu na karcie microsd.

Grajek wygląda na solidny, jest naprawdę dużo cięższy od Clip Zipa ale to mi nie przeszkadza.

Ergonomia obsługi dziwnym trafem nie sprawiła mi żadnego problemu. Oczywiście jesteśmy przyzwyczajeni powiedzmy do układu jak w Clip Zipie czy iPodzie ale tutaj wszystko jest na wyciągnięcie kciuka i mi to w 100% pasuje. Także możecie mnie nazwać masochistą, ale tak, podoba mi się układ w X3! :D

Co do dźwięku. Używam SM E10, wygrzanych już do bólu. Skok w X3 to jak przesiadka od razu z Malucha do najnowszego Lexusa. Może przesadzam, bo nigdy dłużej nie miałem czegoś lepszego w ręku od Clip Zipa ale faktycznie opłaca się zainwestować w tego grajka. Wrażenia pozytywne. Pięknie łapie pliki 24/192 we Flacu.

Może nie mam słuchu jak @Inszy ale cholera od razu słyszę różnicę. Na szybko mogę powiedzieć, że pozbyłem się klaustrofobii z Clip Zipa. Duży skok dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SM E10, wygrzanych już do bólu. Skok w X3 to jak przesiadka od razu z Malucha do najnowszego Lexusa. Może przesadzam

To teraz zmień słuchawki na lepsze (niekoniecznie droższe) i będziesz miał już swojego Lexusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała edyta postu:

 

Wrażenia po dniu. Soft V1.1:

 

1. Ergonomia klawiszy ok.

2. Język polski (mi to tam lotto, wolę eng, ale ukłon w kierunku PL jest bardzo miły),

3. Brakuje gapless - to da się przeżyć ale Nasi koledzy ze wschodu mogliby to poprawić,

4. Nie rozpoznaje z tagów wszystkich znaków diakrytycznych, np ma problem z holenderskimi znakami lub/i z kodowaniem,

5. Brakuje konfiguracji szybkości przewijania tagów na ekranie (to żółwie tempo jest okropne),

6. Konfiguracja wielkości czcionki w menu i podmenu - mile widziane bo jak mamy sporo folderów to tak przewijamy i przewijamy te ekrany w nieskończoność...

7. Brakuje procentowego wskazania naładowania baterii. Kij z tym, że przy rozładowywaniu widzimy kreski, dobre i to, ale ładując X3 widzimy tylko animację. Nie wiemy jaki jest postęp.

8. Pojedynczy klik,przy wyłączonym ekranie, w przyciski głośności wybudza ekran i nie zmienia głośności, to samo jest z przyciskami utworu następnego i poprzedniego. Miło by było gdyby pojedynczy klik był do ustawienia, albo pierwszy klik wybudzamy albo pierwszy klik od razu wywołanie funkcji.

 

To tak na wstępie. Nie wiem jak mocno koledzy ze Wschodu są skłonni do zmian w sofcie ale może dystrybutor czyli Nasz Kolega @Bigmaras ma jakąś siłę przebicia w tym temacie i jest w stanie im dostarczyć pewną listę niedociągnięć.

 

Pytanie do znających się w temacie. W opcjach istnieje coś takiego jak "DAC Filter" i opcje: Fast Roll off / Slow Roll off -> tak całkiem po Polsku, co to daje? Ma znaczenie dla gęstych plików?

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może próbujesz pliku, którego nie obsługuje domyślnie X3? Xduoo łyka DSD 64


Mam pytanie do Kolegi @Bigmaras
Czy na kupionym X3 od Ciebie jest nałożona folia na ekran?

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może próbujesz pliku, którego nie obsługuje domyślnie X3? Xduoo łyka DSD 64

Mam pytanie do Kolegi @Bigmaras

Czy na kupionym X3 od Ciebie jest nałożona folia na ekran?

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

 

 

Tak, folia na ekran jest nałożona i zdaje się jedna powinna być na zapasie. Przynajmniej w pierwszym rzucie tak było. Jak przeszkadza to można podhaczyć w rogu i zdjąć, jak przeszkadza oczywiście.

 

@youhou - sprawdź w pudełku czy nie masz zapasowej, jak nie to spróbuje coś pogadać z producentem. Ktoś pisał, że kupował i docinał na ekran do x2 i nawet mu wychodziło ale nie mogę teraz odgrzebac wątku.

 

Z nową dostawą mają przyjść futerały skórzane, dedykowane do X3.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, to jakiś prototyp czy już wersja końcowa? Będą jakieś warianty kolorystyczne?

 

Na razie tylko brąz, jak bedę miał w rękach to powiem coś więcej bo ten kolor na każdym zdjęciu co mam to inaczej wygląda. Produkt na zdjęciu to już finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki, że post pod postem ale etui wygląda całkiem nieźle. Skóra chyba naturalna, przynajmniej śmierdzi i wygląda jak skóra, kolor ciemny brąz, nie taka sraczka jak wychodzi na zdjęciach. Są idealnie dopasowane, dostęp do slotów kart i przycisków bez przeszkód.

 

A to moje fotki:

http://i.imgbox.com/T1JwKvtF.jpg

http://i.imgbox.com/mTNPWjtE.jpg

http://i.imgbox.com/Zu5Y4k4Q.jpg

http://i.imgbox.com/CQy4aqph.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio X3 wraz z futerałem do niego. Pokrowiec jest bardzo dobrze wykonany, odtwarzacz dobrze w nim siedzi. Jedynym mankamentem jest nieznacznie utrudniony dostęp do blokady klawiszy ale to chyba nie powinno być problemem.

Wiadomo może o jakiś pracach na softem w kierunku wprowadzenia funkcji gapless? :) Przy niektórych albumach byłaby ona bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pierwszy wydaje się znośny, jak się X3 podniszczy, to można będzie go "odnowić". Ale najpierw by mogli wypuścić czarne etui i może jakiegoś gumiacza, a nie ładują się w naklejki z których prawie nikt nie korzysta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy news na dziś - xDuoo udostępniło ekipie od Rockboxa na tyle dużo danych, by prace ruszyły z miejsca. Niestety nie jest to kod źródłowy, ale dość by mieć z czym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności