Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wreszcie Stratos - pełne dane i termin premiery


Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie. Sprzęt zapowiedziany już dawno. Najpierw mieliśmy mieć go na zeszłorocznym Audioshow - nie pojawił się.

Witamy go teraz czyli w październiku już u nas :)

Ewoluowały parametry techniczne i cena. Teraz to już prawdziwy...być może kombajn killer.

Cena nie odbiega ponoć od możliwości :) na razie została określona dla Europy 1399 Euro.

My jesteśmy w trakcie rozmów i jest szansa specjalnie dla nas na obniżenie ceny. Nie chcę nic obiecywać, ale...

 

Szczegóły Stratosa:

ADL STRATOS (News).pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kombajn killer... w tej cenie to by musial sobie poradzic z S16, NFB27, hegel hd12 i wiele innych...

Takze jaki killer to zobaczymy :) A kostka faktycznie wg opisu ta sma co w dx90 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roz.....serio?


Ja jednak wierzę w Furutecha - zapowiadają w prywatnych @ do nas, że to naprawdę będzie killer.

 

Specjalnie tylko na rynek Polski cena została ustalona - 4499 PLN

 

ADL-Stratos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Furutech nie da lepszych warunków, ale plan jest taki aby w Polsce cena była dużo niższa.

Bardziej zależy Nam aby sprzęt był osiągalny nie tylko dla tych najbogatszych.

Aczkolwiek nie ma co liczyć na cuda.

 

W tej chwili popularny jest GT40a. I na początek to już niezły wypas w tej cenie. Furutech tutaj zapowiada niestety podwyżkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roz.....serio?

Ja jednak wierzę w Furutecha - zapowiadają w prywatnych @ do nas, że to naprawdę będzie killer.

 

No wiesz... w prywatnych mailach do mnie kazda firma z ktora mialem okazje rozmawiac zapowiadala ze to bedzie killer :)

Badzmy powazni i nie stawiajmy zadnych tez na podstawie obiecanek producenta. Bo na teraz to moze byc zarowno killer jak i kompletny bullshit za duze pieniadze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, chciałbym tylko zauważyć, że strasznie wybredne to forum. Nikt tu nie łyka jak pelikan. Wchodzi firma, coś proponuje, a wszyscy się boczą. Ciężki los mają tutaj te firmy :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Nikt nie powiedział , że to będzie killer. Jak otrzymamy to wtedy się zobaczy.

 

To że sprzęt zrobiony częściowo na podobnych czy tych samych układach co inny produkt nic nie znaczy, przynajmniej w moim mniemaniu.

Nawiązując zgoła do samochodów. Dwóch kierowców jadących tym samym bolidem, może mieć całkowite osiągi - i mamy odpowiedź.

 

To, że wszyscy wokół tutaj ciągle szukają dziury w całym i hate-ują to nic dziwnego - teraz chyba taki świat. Chociaż chyba tutaj rzeczywiście lekka przesada.

Na szczęście, podstawa to mieć to głęboko gdzieś - bo nie widzę, tutaj żadnych autorytetów, znanych nazwisk ani osób, które w jakiś sposób zaznaczyły się w środowisku audio. Ja też nie uważam się za osobę, która w jakimkolwiek stopniu może wdawać się w dyskusje na niektóre tematy, ale może jedynie zachęcać do sprawdzenia danego urządzenia. Nie ma urządzeń perfekcyjnych , każde ma jakieś wady i zalety. Al pisać każdy może.

 

Radzę wszystkim podchodzić do tego co piszą z dystansem.

 

A kończąc, podam ciekawy przykład z życia, kiedy to ja miałem przyjemność osbłużyć jednego z klientów, zastępując kolegę, który akurat musiał wyjść.

 

Przychodzi klient do sklepu i mówi, że chciałby (już nie pamiętam) posłuchać/kupić Sennheiser CX400.

Na to ja, że oczywiście nie ma problemu, mogę Panu podłączyć, żeby Pan sprawdził. Zaoferowałem również kilka innych słuchawek, aby klient mógł się jeszcze upewnić przed zakupem gdyż na wstępnie zakomunikował, że naczytał się sporo pozytywnych opinii na temat tego modelu i w zasadzie jest przekonany do zakupu.

 

No więc klient otrzymał kilka par słuchawek no i słucha. Kątem oka zauważyłem szeroki uśmiech na jego twarzy kiedy słuchał modelu Klipsh X1.

Kiedy się już nasłuchał mówi, że nie bardzo wie co wybrać. Pytam zatem, dlaczego ? A on na to, że musi iść jeszcze poczytać.

Pytam - czy były modele, które mu wyraźnie przypadły do gustu. Odpowiedział, że wszystkie dobre ale jeden zdecydowanie sprawił mu sporo przyjemności.

 

Wskazałem - czyżby to te Klipshe ? Tak -odpowiedział.

 

Widziałem własnie, jak Pan słuchał, że się Panu podobały - stwierdziłem.

Traf chciał, że akurat wtedy były one jeszcze w promocji i kosztowały chyba ok. 70zl taniej niż Senki.

 

Na koniec klient stierdził, że on jednak musi jeszcze się zastanowić i poczytać w internecie.

Odpowiedziałem mu, że okay, ale że nie bardzo rozumiem jego podejście. Skoro te Klipshe mu się zdecydowanie bardziej podobają niż Senki to po co on chce jeszcze coś czytać. Czy to nie jest wystarczające ? Czy nie o to chodzi, żeby mieć przyjemność ze słuchania. Przecież wyraźnie widać, że to wpadło Panu w ucho, że to sprawia Panu świetną przyjemność . Dodatkowo jeszcze zaoszczędzi Pan róznicę miedzy CX400.

 

Klient: No tak, ale muszę się jeszcze upewnić. Pożegnał się i wyszedł ze sklepu.

 

Po 5-10 minutach drzwi się otwierają ponownie. Klient wrócił z uśmiechem na ustach mówiąc, że bierze te Klipshe i że dotarło do niego dopiero chwilę po wyjściu ze sklepu, że przebył drogę do sklepu, posłuchał kilku modeli, z czego zachwycił go całkowicie inny model niż wstępnie planował kupić - a on ciągle się jeszcze wahał się nad wyborem. A wszystko przez to, że namącono mu w głowie i człowiek sam nie wiedział co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwoch pierwszych postach pojawiaja sie sugestie ze to killer. Wiec z tym hejtowaniem troche sie przestrzeliles. Chodzi wlasnie o ostudzenie entuzjazmu bezpodstawnego.

 

Co do autorytetow to nie wiem po co to po raz ktorys powtarzac, uwazam podobnie i nie tylko tutaj ale w calym kraju jak i za granica.

Ale to swiadczy tylko o tym ze jednak nie masz tego gdzies jak piszesz.

Wiem ze najlepeije jakby sie na wszystko nakrecal hype. Kazda krytyke nazywasz hejtowaniem.

A przytocz gdzie tu hejt w tym temacie?

Zaakcaptujcie w koncu ze nie wszystko co wcisnie,marketing producenta tak latwo zaszczepicie nam pasjonatom i tyle.

Bedzie mniej marketingu bezpodstawnego na forum to bedzie mniej studzenia zapalow. Bo hejtem bym tego nie nazwal. Hejt to bezpodstawne deprecjonowanie. A nie widze tu nic takiego.

Wiec powtorze... Tak ten stratos moze sie okazac killerem ale ma za konkirencje nie byle kogo bo np. Nfb28/27, cayina, s16, hd12, oppo ha1.

Wiec rownie,dobrze moze sie okazac drogim slabeuszem.

I gdzie tu hejt? Cos nieprawdziwego napisalem?

 

A tak osobiscie wolalbym wlasnie prakryki ze newsy i ciekawostki sa przedstawiane jako newsy i ciekawostki do dalszej dyskusji. A ostatnio niestety coraz czesciej marketingu w nich. Rozumiem jako sprzedawcow, ale mi po prostu sie to nie podoba.

Mimo tobym nic nie mowil... Ale oskarzanie o hejtowanie przy zwyklym merytorycznym studzeniu zapalow to jiz przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział , że to będzie killer.

(...) Ewoluowały parametry techniczne i cena. Teraz to już prawdziwy...być może kombajn killer.

 

 

Radzę wszystkim podchodzić do tego co piszą z dystansem.

Może warto zacząć od siebie. Wskazałem jedynie urządzenie (X1S) o bardzo podobnych możliwościach i miejscami identycznych układach za ułamek ceny oraz wyraziłem wątpliwości płynące ze styczności z tym konkretnym układem Texas Instruments. W efekcie przeczytać mogę wywody o hejcie, dystansie i bolidach. A także kolejną porcję nowalijek:

 

Na szczęście, podstawa to mieć to głęboko gdzieś - bo nie widzę, tutaj żadnych autorytetów, znanych nazwisk ani osób, które w jakiś sposób zaznaczyły się w środowisku audio.

Skoro więc jestem przysłowiowym nikim, nie widzę żadnego ryzyka w następującej propozycji: z chęcią więc umówię się z Państwem na recenzję ADL Stratos po październikowej premierze i dogłębne testy porównawcze z Aune X1S z perspektywy tzw. "czystej kartki". Kompletnie za darmo przeznaczę dwa tygodnie na poczet intensywnych testów, zaś odesłanie sprzętu do Państwa będzie na koszt bloga. Obowiązywać będzie tylko jeden warunek: brak możliwości cofnięcia z Państwa strony publikacji bez względu na jej wynik oraz wyłączenie wszelkich roszczeń po jej opublikowaniu (choć spodziewam się kolejnych porcji nieprzyjemności wyrażanych publicznie z Państwa strony mimo deklaracji że macie to gdzieś).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział , że to będzie killer. Jak otrzymamy to wtedy się zobaczy.

 

To że sprzęt zrobiony częściowo na podobnych czy tych samych układach co inny produkt nic nie znaczy, przynajmniej w moim mniemaniu.

Nawiązując zgoła do samochodów. Dwóch kierowców jadących tym samym bolidem, może mieć całkowite osiągi - i mamy odpowiedź.

 

To, że wszyscy wokół tutaj ciągle szukają dziury w całym i hate-ują to nic dziwnego - teraz chyba taki świat. Chociaż chyba tutaj rzeczywiście lekka przesada.

Na szczęście, podstawa to mieć to głęboko gdzieś - bo nie widzę, tutaj żadnych autorytetów, znanych nazwisk ani osób, które w jakiś sposób zaznaczyły się w środowisku audio. Ja też nie uważam się za osobę, która w jakimkolwiek stopniu może wdawać się w dyskusje na niektóre tematy, ale może jedynie zachęcać do sprawdzenia danego urządzenia. Nie ma urządzeń perfekcyjnych , każde ma jakieś wady i zalety. Al pisać każdy może.

 

Radzę wszystkim podchodzić do tego co piszą z dystansem.

 

A kończąc, podam ciekawy przykład z życia, kiedy to ja miałem przyjemność osbłużyć jednego z klientów, zastępując kolegę, który akurat musiał wyjść.

 

Przychodzi klient do sklepu i mówi, że chciałby (już nie pamiętam) posłuchać/kupić Sennheiser CX400.

Na to ja, że oczywiście nie ma problemu, mogę Panu podłączyć, żeby Pan sprawdził. Zaoferowałem również kilka innych słuchawek, aby klient mógł się jeszcze upewnić przed zakupem gdyż na wstępnie zakomunikował, że naczytał się sporo pozytywnych opinii na temat tego modelu i w zasadzie jest przekonany do zakupu.

 

No więc klient otrzymał kilka par słuchawek no i słucha. Kątem oka zauważyłem szeroki uśmiech na jego twarzy kiedy słuchał modelu Klipsh X1.

Kiedy się już nasłuchał mówi, że nie bardzo wie co wybrać. Pytam zatem, dlaczego ? A on na to, że musi iść jeszcze poczytać.

Pytam - czy były modele, które mu wyraźnie przypadły do gustu. Odpowiedział, że wszystkie dobre ale jeden zdecydowanie sprawił mu sporo przyjemności.

 

Wskazałem - czyżby to te Klipshe ? Tak -odpowiedział.

 

Widziałem własnie, jak Pan słuchał, że się Panu podobały - stwierdziłem.

Traf chciał, że akurat wtedy były one jeszcze w promocji i kosztowały chyba ok. 70zl taniej niż Senki.

 

Na koniec klient stierdził, że on jednak musi jeszcze się zastanowić i poczytać w internecie.

Odpowiedziałem mu, że okay, ale że nie bardzo rozumiem jego podejście. Skoro te Klipshe mu się zdecydowanie bardziej podobają niż Senki to po co on chce jeszcze coś czytać. Czy to nie jest wystarczające ? Czy nie o to chodzi, żeby mieć przyjemność ze słuchania. Przecież wyraźnie widać, że to wpadło Panu w ucho, że to sprawia Panu świetną przyjemność . Dodatkowo jeszcze zaoszczędzi Pan róznicę miedzy CX400.

 

Klient: No tak, ale muszę się jeszcze upewnić. Pożegnał się i wyszedł ze sklepu.

 

Po 5-10 minutach drzwi się otwierają ponownie. Klient wrócił z uśmiechem na ustach mówiąc, że bierze te Klipshe i że dotarło do niego dopiero chwilę po wyjściu ze sklepu, że przebył drogę do sklepu, posłuchał kilku modeli, z czego zachwycił go całkowicie inny model niż wstępnie planował kupić - a on ciągle się jeszcze wahał się nad wyborem. A wszystko przez to, że namącono mu w głowie i człowiek sam nie wiedział co chce.

Cool story bro. Moim zdaniem nie pomagasz firmie, ale może się nie znam.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....być może kombajn killer.

 

W dwoch pierwszych postach pojawiaja sie sugestie ze to killer. Wiec z tym hejtowaniem troche sie przestrzeliles. Chodzi wlasnie o ostudzenie entuzjazmu bezpodstawnego.

Co do autorytetow to nie wiem po co to po raz ktorys powtarzac, uwazam podobnie i nie tylko tutaj ale w calym kraju jak i za granica.
Ale to swiadczy tylko o tym ze jednak nie masz tego gdzies jak piszesz.
Wiem ze najlepeije jakby sie na wszystko nakrecal hype. Kazda krytyke nazywasz hejtowaniem.
A przytocz gdzie tu hejt w tym temacie?
Zaakcaptujcie w koncu ze nie wszystko co wcisnie,marketing producenta tak latwo zaszczepicie nam pasjonatom i tyle.
Bedzie mniej marketingu bezpodstawnego na forum to bedzie mniej studzenia zapalow. Bo hejtem bym tego nie nazwal. Hejt to bezpodstawne deprecjonowanie. A nie widze tu nic takiego.
Wiec powtorze... Tak ten stratos moze sie okazac killerem ale ma za konkirencje nie byle kogo bo np. Nfb28/27, cayina, s16, hd12, oppo ha1.
Wiec rownie,dobrze moze sie okazac drogim slabeuszem.
I gdzie tu hejt? Cos nieprawdziwego napisalem?

A tak osobiscie wolalbym wlasnie prakryki ze newsy i ciekawostki sa przedstawiane jako newsy i ciekawostki do dalszej dyskusji. A ostatnio niestety coraz czesciej marketingu w nich. Rozumiem jako sprzedawcow, ale mi po prostu sie to nie podoba.
Mimo tobym nic nie mowil... Ale oskarzanie o hejtowanie przy zwyklym merytorycznym studzeniu zapalow to jiz przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprawdźmy. Być może kombajn killer, być może nie. Dowiedziałem się właśnie od Waszego pracownika Wojtku, że ogólnie rzecz biorąc nic nie znaczę, więc myślę nie macie nic do stracenia - z wielką chęcią skonfrontuję uczciwie i neutralnie ten sprzęt ze swoimi kombajnami, w tym S16, o którym bardzo słusznie wspomina @grubbby jako o konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "sugestia ze to killer". Bezpodstawna. Przedstawiajac nowy produkt, ktory ma dopiero wejsc do oferty i dopiero ma byc osluchany moim zdaniem nie ma miejsca na takie stwierdzenia. Jest to wg mnie nieprofesjonalne i ewidentnie marketingowe - bardzo nachalnie w moim odczuciu.

A nawet jak produkt zostanie osluchany to tak jak sa uwagi do Majkela, Fatso, byly do Mikolaja - tak i zgadzam sie z sugestiami ze i Wy jako sprzedawcy nie powinniscie sie wypowiadac tak emocjonalnie i "hypiarsko" o sprzecie. Znow - uwazam to za nieprofesjonalne, i z definicji nierzetelne/nieobiektywne (z definicji, bo nie oskarzam o zle intencje ani nic takiego). Unikniecie takich wypowiedzi to dla mnie nic tylko siwadectwo wyzszej kultury firmy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, podstawa to mieć to głęboko gdzieś - bo nie widzę, tutaj żadnych autorytetów, znanych nazwisk ani osób, które w jakiś sposób zaznaczyły się w środowisku audio. Ja też nie uważam się za osobę, która w jakimkolwiek stopniu może wdawać się w dyskusje na niektóre tematy, ale może jedynie zachęcać do sprawdzenia danego urządzenia. Nie ma urządzeń perfekcyjnych , każde ma jakieś wady i zalety. Al pisać każdy może.

 

 

Najważniejsze @grubbby, że Twoja opinia nic nie znaczy i firma ma ją gdzieś. Ale pisać możesz ;). Jedynie niektórzy nie uważają się za osoby w jakimkolwiek stopniu mogące wdawać się z Tobą w dyskusje na niektóre tematy, ale najwyraźniej nic nie działa tak zachęcająco do sprawdzenia danego urządzenia jak zdrowa wycieczka osobista w Twoim kierunku.

Ale na poważnie - po dżentelmeńsku rzucam rękawicę. Skończą się oskarżenia o hejt i wycieczki osobiste, zacznie mam nadzieję zdrowa merytoryka i konkrety. Piłka po Waszej stronie Panowie, e-mail w razie czego jest na blogu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, chciałbym tylko zauważyć, że strasznie wybredne to forum. Nikt tu nie łyka jak pelikan. Wchodzi firma, coś proponuje, a wszyscy się boczą. Ciężki los mają tutaj te firmy :D

Wydaje mi się, że tak jest od premiery (cenowej) AK380. Teraz mamy efekt aureoli na wszystko co znacznie droższe od podobnych urządzeń konkurencji. Czyli kolejny szacón dla A&K za wywołanie rewolucji mentalnej. Mam tylko wrażenie, że nie o to im chodziło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil - oj nie fochaj się :D Po prostu po raz kolejny napisano, że forum to mało wartościowy merytorycznie plaster do sklepu ;) Odważne stwierdzenie jak na to, że duża część użytkowników to aktywni klienci...

 

Jakby forum było całkowicie jałowe merytorycznie, to nie miałoby takiego wzięcia, a sam sklep ma dzięki forum dodatkową reklamę, więc nie ma po co obrażać aktywnych użytkowników. Mogę się zgodzić tylko z jednym - nic nie kupować w ciemno, bo ktoś chwalił, że coś jest ekstra. Wszystko zweryfikować samemu, ewentualnie podpytać użytkownika o bezpośrednie porównanie ze sprzętem który znamy, to można wyrobić opinię na temat preferencji danej osoby. Dopiero jeśli wiemy, że mamy z kimś zbieżny gust, dopiero wtedy można traktować takie opinie serio.

 

A co do reklamy wydaje mi się, że trochę przesadzacie. Szczytem chamskiego marketingu to jest reklamować pchełki za 50zł jako hifi, a nie sugerować, że szykuje się coś ciekawego, co MOŻE być dobre w swojej cenie (nie jest napisane w ciemno, że tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sn4ke, ależ wcale się nie focham, przenoszę tylko spór na inny grunt, który będzie miał dla nas - nic nie znaczących użytkowników - znacznie większy pożytek. Niech rozstrzygną argumenty merytoryczne aniżeli dyskretnie puszczane z oddziału mp3store inwektywy, toteż zaoferowałem się ze sprzętem i z możliwością przetestowania. A na to co już mp3store z tym zrobi nie mam wpływu i przy takiej postawie, jaką uskutecznia ich pracownik, szczerze lata mi to koło wtyku.


Swoją drogą czasami mam wrażenie, że zatrudnia się u nich konkurencja i broi od środka, ale cóż, just a guess.

 

 

 

@DOWN:

Na całe szczęście my nie jesteśmy klientami i wiemy doskonale co słyszymy. A co do interpretacji, to nie interesuje mnie o co chodziło bądź nie chodziło, tylko co zostało napisane i w jaki sposób można to odebrać.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia interpretacji. Mp3store chodziło, że klienci nie ufają swoim uszom.

Co do ...może być killer - ja tak napisałem bo tak uważam.

Szkoda, ze cena poszła znacznie w górę bo czekałem na ten sprzęt.

Ma kilka rzeczy które dla mnie są na poziomie muszę mieć.

- pracuje jako przedwzmacniacz gramofonowy i jeśli będzie robił to na poziomie tylko trochę lepszym niż GT40A to mi wystarczy

- XLR balanced output - dla mnie ważne

- Three Powerful Headphone Amplifier TPA6120A2 (12~600 ohm) (Balanced output x 1 pair / unbalanced output x 1 pcs) - zbalansowane wyjście słuchawkowe :)

Tylko te rzeczy już wymuszają na mnie chęć sprawdzenia.

 

 

nic nie znaczących użytkowników

Gdzie to napisał mp3store? Nie widzę.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności