Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio Q1


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co Fiio udostępniło na swoim fanpage'u, pierwsze Q1 wysłali już dziś do PL. Do Audiomagic, konkretnie. Jak napisali, do 5 dni powinny dojść, czyli można już szykować portfele na za ~dwa tygodnie,po pierwszych recenzjach. Yay!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj byłem w sklepie we Wrocławiu z pytaniem o wzmacniacze słuchawkowe przenośne, został mi właśnie ten polecony. Ma go może ktoś? Ktoś testował, coś wiadomo? W necie jakiejść mnogości informacji o tym nie ma a lubię sobie dużo poczytać o czymś zanim pójdę to testować a w ostateczności kupować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w necie masz tylko recenzje pisane, ekchm... "na zlecenie" ... W Polsce mało kto/nikt go nie ma a jak mają to się nie dzielą wrażeniami, na hedfaju jest cały wątek ale oni tam są dziwniejsi ode mnie ;). Poczekaj aż się pojawi w sklepach, w sumie to ja chcę go nabyć ale po lekturze tych recenzji mam pewne obawy, więc najpierw chce sobie go u Kuropa sprawdzić, a że mu jeszcze na sklep Q1 nie wjechało to czekam.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go dzisiaj kupiłem. Mówiąc o nim ogólnie (bo za małe doświadczenie mam na polu dźwiękowym, żeby się szczegółowo wypowiadać), to jeśli chodzi o konstrukcję, to zgrabne cholerstwo, wygląda bardzo przyjemnie. Porównanie do piersiówki jest bezbłędne. Z dodatkowych opcji jest podbicie basu, możliwość wyłączenia ładowania oraz przełącznik gain (Low-High). Do Pro80v2 dodaje sceny, ale w małym stopniu. Sam DAC jest raczej ciepły, ma przyjemny, nienachalny bas i łagodną, lecz wyraźną górę. Wydaje mi się, że wokale są lekko wycofane.

 

Jako wzmacniacz spoko, ale mój DAP to FiiO X1, więc jak się to razem sprzęgnie to robi się taka trochę klucha. Stosunkowo słuchalne z Audéo PFE 012 na szarych filtrach, SM E50 to masakra.

 

Wstępnie jestem zadowolony. Warty rozważenia, ale na pewno nie do wzięcia w ciemno. Teraz możemy czekać na wypowiedź kogoś z większym doświadczeniem i szerokim spektrum sprzętu do porównań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eh, mój FiiO E07k Andes się zepsuł i powiedzieli mi że wymienią mi go na q1. Poprzednika kupiłem tylko dlatego że miał 2 wyjścia słuchawkowe :P . Napiszę małą recenzję o nim, E07k był bardzo udanym DAC'em w tej cenie, co do tego mam pewne obawy, no ale trudno, poczekam zobaczymy ;) .

 

<mały offtop> Jest jakiś inny wzmacniacz na rynku z dwoma wyjściami słuchawkowymi? Najlepiej w niższej cenie, jak nie to chyba trzeba będzie dokupić HS2, cały fun w FiiO E07k polegał na tym że był mały i można z nim było iść na wycieczkę czy gdzieś i jadąc słuchało się muzyki we 2 osoby przez USB otg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ty co, do tej pory dźwięk przez wszystkie rozgałęźniki był... delikatnie mówiąc słaby... Polecił mi również to rozwiązanie sprzedawca w mp3store dzisiaj i znajomy... W sumie jeżeli wzmacniacz jest mocny to powinien dać radę. Korzystałeś może z takowego Inszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki rozgałęźnik za kilkanaście złotych i żadnej degradacji dźwięku nie usłyszałem. Teraz zamówiłem na Aliexpress coś takiego, żeby było elastycznie:

http://www.aliexpress.com/item/1-to-2-audio-splitter-line-earphone-3-5mm-extension-cable-1male-to-2-female-audio/1316164519.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem impedancję i tracił więcej niż połowę :v w sensie po podpięciu TS-671 zamiast ~300 Ohm było 50 :P miałem kiedyś taką przejściówkę z dużego Jacka na małego, no nic, kupuję nową i zobaczymy ;) . A wracając do q1, sprawdzał ktoś może już z Takstarami? Dokładniej TS-671 i HD 2000 bo takowych używam. Dowiem się jak gra już niedługo ale jestem niecierpliwym człowiekiem :P ew. zastanawiam się czy by nie powiedzieć FiiO papa! i nie wziąć aune...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest recka na headfonii http://www.headfonia.com/review-fiio-q1-the-entry-dacamp/ Wg recenzenta ten model sonicznie nie jest udanym następcą e07k ani konkurencją dla e10k

"I find Fiio’s E10(K) to have more detail, clarity and depth. And it sound even more musical with far better layering. Do note the older E10 has a warmer signature than the newer E10K/Q1. I know the E10K isn’t as portable as the Q1 one is but the sound quality is significantly better. I still think the E10(K) is one of the best units Fiio ever made. (...)
Fiio’s old E07K offers a dual headphone out and sounds very clear and smooth with the Wolfson chip inside. While the E07K sounds good and very musical (I love its presentation), the E17K beats it in technicalities. The Q1 doesn’t really beat it though."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem E10K i Q1 razem z Takstar pro80 co prawda na szybko ale o wiele bardziej mi się q1 podobał bardziej żywe granie i miałem więcej fanu ze słuchania tego połaczenia. E10K dla mnie brak życia trochę w tym zestawnieniu było niby fajnie ale brak ewidentnie czegoś . Nie mam odniesienia do E07K bo nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności