Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Nicehck EBX, K's 500 ohm, Sennheiser MX980, 1more 1008, Astrotec Lyra, Gramo One, Dunu Alpha, Yuin PK1, Musicmaker TY2, TY HI-Z HP-650. Są też niemarkowe wersje zrób to sam wysokoomowe i prywata typu Blur. No i oczywiście Vido po recablingu :D

Co ciekawe przetworniki do niektórych można dostać za ~70zł na Taobao. Niedawno widziałem te od Gramo One.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.01.2018 o 22:16, Matador napisał:

 

Czekam jeszcze na FENGRU DIY EMX500. Powinny niedługo dość i jeśli będziesz chciał także mogę coś drobnego podać o nich.

 

Masz już? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Earbuds Anonymous EMX500 są wielbione i generalnie polecane jako najlepsze słuchawki do $100. Sam się sobie dziwię, że ich jeszcze nie kupiłem. Jest jeszcze wersja EMXs-500 z dobrym kablem i nieco innym dźwiękiem. 

Trochę spędziłem czasu z RY4S, głównie dlatego, że szukałem czegoś mniej ciepłego od Graphene. Jednak mają za płytki bas dla mnie. Prawie wszystko brzmi kartonowo i brakuje mi separacji z jakiegoś powodu. Niekoniecznie wina pchełek. Graphene nadal wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa na fb. Tylko weź poprawkę na to, że tam jest bardzo niski poziom wiedzy, ale wysoki poziom kolekcjonerstwa i fetyszyzmu. Ma to swoje plusy i minusy. Z plusów np. taki, że dużo nowości trafia tam razem z rabatami dla wczesnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 18:39, rhalf napisał:

(...) tam jest bardzo niski poziom wiedzy, ale wysoki poziom kolekcjonerstwa i fetyszyzmu.


Jestem w tej grupce od jakiegoś czasu i te słowa bardzo dobrze ją opisują. Jednak oczywiście czasami zdarzają się osoby obeznane, ale ciężko trafić ;)
EDIT: bo sporo hype.

Edytowane przez Haluriel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam te Fengru EMX500 ze srebrnym kablem. Dzisiaj przyszły więc jeszcze nie wygrzane. Nie rozumiem jak można się nimi zachwycać. Ciemno, średnicowo, mało przejrzyście a tor mam raczej klarowny. Brakuje im ataku, wybrzmiewania. Nie słuchałem Monków więc nie mam porównania. W ogóle z pchełek słuchałem tylko tych Vido, które też mi nie podeszły. Powygrzewam je trochę może się bardziej otworzą. A jak nie, to zawsze przyda się kabelek i etui;).

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam tak Fengru EMX500 jak i oczywiście MS16 a także RY4S a także QianYun Qian39

MS16 bardzo lubię i chyba nie muszę ich opisywać ale i EMX500 także wysoko cenie. Dźwięk jest szczegółowy a bas schodzi w nich nisko (chodzi oczywiście o EMX), RY4S to troszkę inaczej zrobione (mniej starannie) EMX a Qian39 są chyba najmniejszymi pchełkami z jakimi miałem do czynienia. Niby są pchełkami ale jak by się człowiek postarał to pewnie do kanału by je mógł wsunąć (dźwięku nie opisze bo kupiłem je dla znajomego i tylko widziałem jak je odbierał) a kosztowały grosze bo około 15 czy 16 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że moja mama kupiła sobie Huaweia P10 i stockowe pchełki wyglądają bardzo podobnie do earpodsów, to sobie zrobiłem małe porównanie. Generalnie obie pary grają bardzo podobnie - ciepło, trochę zbyt dużo basu i ciemna, przykryta góra, acz bardzo fajna przestrzeń. Szczegółowość na podobnym poziomie. Problem w tym, że earpodsy w sklepie ejpla kosztują 150 zł, a słuchawki Huaweia w marketach chodzą po 25 zł. 

Wygoda na podobnym poziomie - przyjemnie, tylko się nie chcą trzymać w uszach.

 

Ot jakby kogoś interesowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Od roku trzepię pchełki z uwagi na wygodę, doki RHA mogę słuchać max 30-45 min, później albo pchły albo duże.

Cóż mogę rzec. Porównań nie będę robił do dużych, gdyż nie to są te klimaty (z dużych zamknięte OPPO i Focal, otwarte Focal), nazw nie podaję bo nie o to tu chodzi.

Pchły MX475, wyższych wtedy  nie dostałem, Fiio EM3 oraz MS16 i jakieś tam jeszcze no-name za 5 $ - wszystko od chińczyka z Ali. Nie wiem o co chodzi, ale MS16,  może mam taki model shit-owaty,  gra w tym zestawie zdecydowanie najgorzej - tunelowy, plastikowy płaski dźwięk. W MX475 najwięcej szczegółów, bas trochę płytszy niż w EM3, ale tu środek i soprany matowe. Szkoda, ze wyrzuciłem pudełko od no-name i nie znam oznaczeń,  te z kolei trochę matowo a i bas słabszy niż w MX475, za to są w jednym optymalne,  podczas radia gadanego- rewelacyjne, a tego trochę słucham. Wszystko w na zwykłych gąbkach. Starsze nagrania bez re-masterów - PM3, reszta, poza gadanymi - MX475.

Jeżeli coś z dousznych, poza rzeczonymi PM16, jest godnego uwagi to będę wdzięczny za podpowiedź.

Zypek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zapchane otwory z tyłu słuchawek, bo tak jak piszesz grają po zaslonieciu tych otworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają moje 

20180506_173239_001.jpg

20180506_173609.jpg

 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 polecam uświadomić sobie, że powtarzalność produkcji w przypadku tanich chińskich słuchawek w znacznej większości przypadków leży i robi pod siebie, to normalne, że poszczególne serie będą różniły się od siebie. 

Sam się na tym kiedyś złapałem, znajomemu przyszły słuchawki grające o klasę gorzej od moich, a przecież model ten sam, a zamawiane z tego samego sklepu na Ali po 3 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To @Sound Johnja i parę innych osób miało szczęście i dostaliśmy te lepsze egzemplarze :)

Zypek skąd brałeś? Ja stąd brałem

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyglądają tak i grają o klasę lepiej ale MX475 jednak czyściej i trochę głębiej.

Próbowałem przetykać ten ruszt, który odkleił się. Taki badziewny, więc go całkowicie wywaliłem,  teraz także wygląda to estetycznie.

Poprawa dźwięku bardzo poważna :) , dzięki.

Słucham na Fiio X5

IMG_20180508_212132.jpg

 

Dnia 6.05.2018 o 19:24, Jaro54 napisał:

To @Sound Johnja i parę innych osób miało szczęście i dostaliśmy te lepsze egzemplarze :)

Zypek skąd brałeś? Ja stąd brałem

Kupiłem w 

https://pl.aliexpress.com/item/2017-New-HEADROOM-MS16-In-Ear-Earphone-Earbuds-Sports-Running-Headset-With-Mic-For-Phone-PC/32828318200.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.o4Cqq9

 

Co poleciłbyś z pcheł do 20$?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na audiobudget.com może coś Ci spasuje. Ja mam z pchełek MS16, Monki Espresso SE i BAL, Dunu Alpha ale te ostatnie to grubo ponad budżet :) ale za to pchły hybrydy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaro54 napisał:

Zerknij na audiobudget.com może coś Ci spasuje. Ja mam z pchełek MS16, Monki Espresso SE i BAL, Dunu Alpha ale te ostatnie to grubo ponad budżet :) ale za to pchły hybrydy 

pchły hybrydy ? to co z armaturą ? ?

 

Po konstrukcji to widzę, że nie są to takie zwykłe pchełki, ale jak zwykle u chińczyków - przerost formy nad treścią.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności