Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, albo ze słodzikiem ;)
Raczej nie mienią głośniczków, więc powinno być mniej basu. Muszelki Sennheiser MX500 są dlatego takie popularne w tych wszystkich Chińskich słuchawkach, bo dają więcej basu. Coś za coś niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz. Obudowa nie ma znaczenia, moje obecne pchełki w takiej małej obudowie mają więcej basu niż te co mam na mx500. Słyszałem te na mx500 z małą i dużą ilością basu tak samo jak i z mniejszymi obudowami. Ja osobiście preferuję te mniejsze, bo są wygodniejsze i moje wąskie kanały łapią lepszego seala przez co mam wrażenie, że nawet lepiej odczuwam bas. Te obudowy dlatego są popularne, bo większość pchełek na rynku to garażowe twory więc korzystają to co jest dostępne pod ręką.

 

A to jak będą grać te Monki to kwestia strojenia i gorzej nie muszą grać od zwykłych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Twoich pchełkach jest ten sam głośniczek?

 

Pytam, bo jeśli nie, to nie ma co porównać. Weź identyczne przetworniki, włóż je do różnych obudów i wtedy pogadamy. Problemem nie jest reprodukcja samego basu, tylko ładnego, równego pasma conajmniej do 10k. Możesz też zupełnie zdjąć obudowę ze swoich słuchawek i sprawdzić czy na pewno nie ma znaczenia.

Do mnie tymczasem przyszły WOOeasy MX 760 Graphene i słynne Vido MX500. Obudowy różnią się diametralnie. Raczej nie bez powodu, w końcu projektował je Sennheiser.
 

Obecnie największa moda jest na TY-HI-z F150TS za $45 z Penon audio. Z niszowych słuchawek ciekawie wyglądają w recenzjach beta-pchełki-monitory firmy Kinera. I amatorsko składane Blur od pewnego gościa z fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są Dunu Alpha 1. Są to hybrydy jak niewiele pchelek. Za to grają bardzo dobrze i to całym pasmem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rhalf napisał:

A czy w Twoich pchełkach jest ten sam głośniczek?

 

Pytam, bo jeśli nie, to nie ma co porównać. Weź identyczne przetworniki, włóż je do różnych obudów i wtedy pogadamy. Problemem nie jest reprodukcja samego basu, tylko ładnego, równego pasma conajmniej do 10k. Możesz też zupełnie zdjąć obudowę ze swoich słuchawek i sprawdzić czy na pewno nie ma znaczenia.

Do mnie tymczasem przyszły WOOeasy MX 760 Graphene i słynne Vido MX500. Obudowy różnią się diametralnie. Raczej nie bez powodu, w końcu projektował je Sennheiser.
 

Obecnie największa moda jest na TY-HI-z F150TS za $45 z Penon audio. Z niszowych słuchawek ciekawie wyglądają w recenzjach beta-pchełki-monitory firmy Kinera. I amatorsko składane Blur od pewnego gościa z fb.

Nie ten sam, aby przeprowadzić takie testy trzeba byłoby samemu stworzyć. Zareagowałem, bo takimi gadkami wprowadzasz ludzi w błąd i później będą myśleć, że małe obudowy nie są w stanie wytworzyć bas. Słuchałem już różnych wynalazków i nie da rady stwierdzić po samej budowie jak to zagra, nie ma reguły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @nsk"tacy wielcy znawcy" piszą co im do głowy wpadnie jako pewnik, wprowadzając innych w błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki temu fanclubowi odkryłem że słuchawki których poszukuje to pchełki :) Czy moglibyście coś polecić do około 100 złotych ? Przyznam że cieżko trafić teraz polecane pchełki, widziałem ze kilka misiecy temu szeroko polecane byly AKG Y16 niestety brak ich w sklepach , czy istnieje dla nich alternatywa w tych pieniadzach ? 

Hej, dzieki temu fanclubowi odkryłem że słuchawki których poszukuje to pchełki :) Czy moglibyście coś polecić do około 100 złotych ? Przyznam że cieżko trafić teraz polecane pchełki, widziałem ze kilka misiecy temu szeroko polecane byly AKG Y16 niestety brak ich w sklepach , czy istnieje dla nich alternatywa w tych pieniadzach ? Hej, dzieki temu fanclubowi odkryłem że słuchawki których poszukuje to pchełki :) Czy moglibyście coś polecić do około 100 złotych ? Przyznam że cieżko trafić teraz polecane pchełki, widziałem ze kilka misiecy temu szeroko polecane byly AKG Y16 niestety brak ich w sklepach , czy istnieje dla nich alternatywa w tych pieniadzach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są Dunu Alpha 1. Są to hybrydy jak niewiele pchelek. Za to grają bardzo dobrze i to całym pasmem 
I tak, i nie.
Miałem, pozbył się bez żalu. Bardzo chimeryczny projekt, mocno wrażliwy na seal. Mnie kompletnie nie siadł.
Ale wykonanie dobre.
Ciekawe są Dunu Alpha 1. Są to hybrydy jak niewiele pchelek. Za to grają bardzo dobrze i to całym pasmem 
I tak, i nie.
Miałem, pozbył się bez żalu. Bardzo chimeryczny projekt, mocno wrażliwy na seal. Mnie kompletnie nie siadł.
Ale wykonanie dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monk Lite SPC i Monk+ SPC:

Cytuj

In short, Monk Lite SPC a brighter and thinner Monk+ SPC. Monk+ will still sound fuller and bigger, overall.

Obudowy w sam raz do spania.

https://www.facebook.com/groups/EarbudsAnonymous/permalink/1952983118296546/

 

Jest też wersja 120 Ohm i nie-SPC...

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 13:21, Bokrug napisał:

Powiedzcie mi kochani czy są jakieś różnice pomiędzy Monk Plus SPC a Espresso?

 

Trochę dawno to było ale Espresso mam nadal a SPC oddałem po testach.

Jest też wersja Future Edition Monków. 

 

A ktoś przygarnał już IE od Monków ?

https://www.veclan.com/engappliance_sel_one?eng_ApplianceVo.eac_id=23

Mało zachęcają ergonomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest kilka ciekawych pchełek do wyboru.

Poza podanymi przez @Jaro54 MS16 są jeszcze Qyan 25 (są mniejsze przez co wygodniejsze a jakością dźwięków im specjalnie nie odstępują - choć na pewno są tandetniej wykonane). Niezłymi słuchawkami są także RY4S (problem z nimi i zarazem ciekawostką jest ich kabel (wystarczy poprzeglądać zdjęcia w necie aby się zorientować o czym piszę).

Czekam jeszcze na FENGRU DIY EMX500. Powinny niedługo dość i jeśli będziesz chciał także mogę coś drobnego podać o nich.

 

ps. Ms16 jako jedyne mają w zestawie pilot z mikrofonem (i to niezłym przynajmniej w moim odczuciu). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2018 o 22:34, pekin93 napisał:

Dzięki za pomoc :) 

 

Wolałbym bez pilota. Mógłbyś rozwinąć kwestie kabla w RY4S? szukałem, ale nic ciekawego nie wygooglowałem. 

RY4S-original-in-ear-Earphone-15mm-music

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności