Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej o klasę od Monków, oprócz Espresso balance przynajmniej o klasę. Czyściej, przestrzenniej, bas bardzo dobrze kontrolowany i góra bez porównania z Monkami. A wokale, szczególnie żeńskie genialne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, MS16 polubiłem bardzo szybko, znacznie bardziej przypadły mi do gustu niż monki. 

Ale... przeglądając inne pchełki trafiłem na coś takiego https://pl.aliexpress.com/store/product/Tiandirenhe-Handmade-Red-Sandalwood-Wood-Headset-MMCX-Plug-for-Shure-se215-se535-se846-Replacement-Cable-In/1938884_32807872412.html?spm=a2g17.12010612.0.0.2944701aXjPfns

Jakieś opinie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Weird_O napisał:

Moje już czekają na poczcie, jutro odbiorę. Porównam z Tomahawkami.

A mi w apce piszą,że dostawa do 14.09. To dziś. Może awizo będzie. Ciekaw jestem tych pchełek, choć ostatnio lubię bardzo VE Monk EE zwykłe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam monki classic i po pierwszym odsluchu od razu slychac, ze to inne granie. Monki sa gestsze, ciemniejsze, bardziej zwarte. W ms16 jest wiecej powietrza, graja jasniej, z lepsza separacja i scena, sygnatura tomahawkow. Z tym, ze co ms16 robia dobrze - toporki robia dwa razy lepiej. Wiecej wrazen po wygrzaniu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

W zeszłym tygodniu zagubiłem Sennheiser MX 985 :wacko: szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć nowych... czyżby produkcja się zakończyła??

Jeśli tak; możecie mi polecić coś z bardzo dobrą jakością dźwięku jak ww. - cena nie gra roli /oczywiście nie w granicach absurdu :)/  

 

Pozdrawiam

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, artois napisał:

Witam 

 

W zeszłym tygodniu zagubiłem Sennheiser MX 985 :wacko: szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć nowych... czyżby produkcja się zakończyła??

Jeśli tak; możecie mi polecić coś z bardzo dobrą jakością dźwięku jak ww. - cena nie gra roli /oczywiście nie w granicach absurdu :)/  

 

Pozdrawiam

Art

 

Polecam Toneking Tomahawk, najlepsze jakich do tej pory słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS16 przetestowane i jak na razie idą do szuflady.

Wykonanie: kopułki fajne, wygoda lepsza niż Monki ale do EP30 im wiele brakuje, przyciski jak od zabawki, kabel przyzwoity ale ten z mojego moda Monków choć bardzo podobny jest lepszy, pod względem samego kabla jak i pilota.

 

Brzmienie:

Plusy: średnicowe (jak kto lubi), detaliczne, analityczne (tu również jak kto lubi), spora scena, dobra separacja, wokalne utwory (np. cała płyta Anathema - A Sort Of Homecoming) brzmią świetnie.

Minusy: za dużo góry, za mało dołu, soprany aż bolą w uszy, żeński wokal po kilku minutach aż czuć jak świdruje w zadku, na początku wydają się fajne ale po dłuższym obcowaniu czuć spory niedostatek.

Jazz, blues, pop nawet ładnie na nich brzmią ale metal, doom czy power metal są po prostu nie do słuchania. Cięższe kawałki Civil War, Sabaton czy tegoroczna Epica brzmią tak, że człowiek chciałby tylko powiedzieć "ojoj, jak słabo". :) Nie wspominając już o na prawdę ciężkim metalu jak MaYaN czy trash jak Slayer czy nawet całkiem lekka Metallica lepiej się prezentuje nawet na mdłych Senkach OMX185.

Szczegółowość i czystość brzmienia może odrobinę słabiej od Tomahawków, sporo lepiej od Monków, Plusów i Senferów ale jak dla mnie to zbyt czysto i zbyt analitycznie gra.

Nie skreślam ich jeszcze bo jak na razie testowałem je jedynie z neutralnymi źródłami i chciałbym sprawdzić jeszcze jak dadzą sobie rade z czymś ciepłym.

 

P.S.

Ciekawy motyw jest jak się zatka otwory z tyłu kopułki. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artois napisał:

Jeśli tak; możecie mi polecić coś z bardzo dobrą jakością dźwięku jak ww. - cena nie gra roli /oczywiście nie w granicach absurdu :)/  

Ja bym postawił na Ostry KC08T. Pierwsza wersja (bez T, ponoć nieco gorsza), to jedyne pchełki, za którymi czasami mi tęskno. Cała reszta, to co najwyżej "fajnie grało, ale bym nie kupił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Ja bym postawił na Ostry KC08T. Pierwsza wersja (bez T, ponoć nieco gorsza), to jedyne pchełki, za którymi czasami mi tęskno. Cała reszta, to co najwyżej "fajnie grało, ale bym nie kupił".

A VE Zen chciałbyś kiedyś przetestować? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 23:17, Chamelleon napisał:

MS16 przetestowane i jak na razie idą do szuflady.

Wykonanie: kopułki fajne, wygoda lepsza niż Monki ale do EP30 im wiele brakuje, przyciski jak od zabawki, kabel przyzwoity ale ten z mojego moda Monków choć bardzo podobny jest lepszy, pod względem samego kabla jak i pilota.

 

Brzmienie:

Plusy: średnicowe (jak kto lubi), detaliczne, analityczne (tu również jak kto lubi), spora scena, dobra separacja, wokalne utwory (np. cała płyta Anathema - A Sort Of Homecoming) brzmią świetnie.

Minusy: za dużo góry, za mało dołu, soprany aż bolą w uszy, żeński wokal po kilku minutach aż czuć jak świdruje w zadku, na początku wydają się fajne ale po dłuższym obcowaniu czuć spory niedostatek.

Jazz, blues, pop nawet ładnie na nich brzmią ale metal, doom czy power metal są po prostu nie do słuchania. Cięższe kawałki Civil War, Sabaton czy tegoroczna Epica brzmią tak, że człowiek chciałby tylko powiedzieć "ojoj, jak słabo". :) Nie wspominając już o na prawdę ciężkim metalu jak MaYaN czy trash jak Slayer czy nawet całkiem lekka Metallica lepiej się prezentuje nawet na mdłych Senkach OMX185.

Szczegółowość i czystość brzmienia może odrobinę słabiej od Tomahawków, sporo lepiej od Monków, Plusów i Senferów ale jak dla mnie to zbyt czysto i zbyt analitycznie gra.

Nie skreślam ich jeszcze bo jak na razie testowałem je jedynie z neutralnymi źródłami i chciałbym sprawdzić jeszcze jak dadzą sobie rade z czymś ciepłym.

 

P.S.

Ciekawy motyw jest jak się zatka otwory z tyłu kopułki. :)

Pozdrawiam.

Dźwięk robi się "blaszany" :) jak zatkasz wloty. Bas jest jeśli dobrze ułożysz w uchu, muszą być centralnie ułożone.

Dnia 15.09.2017 o 21:27, artois napisał:

Witam 

 

W zeszłym tygodniu zagubiłem Sennheiser MX 985 :wacko: szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć nowych... czyżby produkcja się zakończyła??

Jeśli tak; możecie mi polecić coś z bardzo dobrą jakością dźwięku jak ww. - cena nie gra roli /oczywiście nie w granicach absurdu :)/  

 

Pozdrawiam

Art

Weź na próbę MS16, powinny ci się spodobać, a cena (ok 8$) nie opróżni portfela całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj BJ-T6, który jest dosyć ciepły i MS16 stanowczo lepiej brzmią na tym. Jest więcej bassu, soprany tak nie bolą w uszy i jest lepsze dociążenie. Nie mniej jednak do metalu nadal nadają się gorzej niż Monki choć te potrafią trochę zadudnić z cieplejszym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2017 o 03:33, Sound John napisał:

A VE Zen chciałbyś kiedyś przetestować? :) 

Chcieć, to sobie mogę, ale czasu brak ;) Jednak znając inne pchełki VE, to w ciemno stawiam na to, że do użytku prywatnego dalej wolałbym Ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M16 zagrały mi dopiero po zdjęciu pianek. Niechcący rozerwałem jedną piankę jak chciałem ją poprawić i zdjąłem obie. Teraz koc zniknął i jak na 8$ jest ok. Trochę więcej góry czasami bym chciał, czasami bas niedomaga, ale to zależy od nagrania. Ogólnie spodziewałem się trochę więcej powietrza po tej konstrukcji, bo w sumie z ciekawości kupiłem jako otwarte pchełki, a tu jest tak pchełkowo. W kategorii pchły do 10$ łapią się na miejsce w szufladzie obok Monków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarły Headroom MS16. Oto moja ocena i porównanie z Monk+.

 

Budowa – Opakowanie estetyczne, nadaje się na prezent ;) Kopułki lekkie, sprawiają solidne wrażenie. Kabel też mi się podoba. Gruby, nie plącze się, wygląda jak miniaturowy wąż ogrodowy :) Pilot metalowy, ale tandetne klekoczące przyciski. Bardzo dobrze działa z Androidem 6.0.

 

Wygoda – Lepiej trzymają się w moim uchu niż VE Monk+.

 

Dźwięk – Spora przestrzeń, ale bardziej szeroko niż ukazanie głębi. Dużo jaśniejsze i klarowne brzmienie niż Monk+. Przy dłuższych odsłuchach (słucham głośno), bardziej męczą niż Mnichy+. Przytępiłem ich lekką ostrość gąbkami od Monk+ (tymi „rzadszymi”) i jest dobrze. Bas bardziej zwarty niż w VE. Jedyny aspekt w których wyraźnie bardziej podobają mi się Monki+ to wokale… a to dla mnie ważny element. Na MS16 brzmią chudo i sterylnie.

 

Werdykt – Kupiłem je głównie do smartfona. Potrzebowałem przestrzennych pchełek z pilotem z regulacją głośności. Spisują się bardzo dobrze. Dałem za nie 8 dolarów. Ogólnie z tych co słuchałem, w cenie do 50 zł, jak na razie dla mnie najlepsze i najbardziej uniwersalne pchełki.

 

Testowane z Motorola X Play oraz Xduoo X3.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają dużo lepiej niż Monki. Senferów nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wirkox napisał:

Widzę, ż te MS16 są na aliexpress za półdarmo. Z opisów i budowy grają tak jak Senfer PT15 ale czy rzeczywiśćie ? Ma ktoś te dwie pary słuchawek i jest w stanie porównać ich brzmienie, bo jestem zainteresowany kupnem ? Dzięki

Technicznie Senfery może ciut lepsze, ale charakter (naturalność) grania zdecydowania po stronie MS16.

Dopiero po modzie PT15 się zmieniają, ale nadal wolę brzmienie MS16, choć to już akurat kwestia preferencji i rodzaju muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności