Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Małe, a cieszy ;) Ciekawe nowości jak i wspomnienia klasyków, fajne synergie, opinie, za co lubimy pchełki. Ot topik na pogaduchy

 

Skoro otwieram, to dam chyba moje najlepsze jakościowo znalezisko z Chin, którym aktualnie cieszy się kolega @saudio

 

59717902891788392139.jpg

 

czyli MrZ Tomahawk. Jakościowo półka MX980, różnice w dźwięku minimalne

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem nieco ponad 2 stówki. dziwne, bo coś na Taobao nie mogę ich znaleźć...

 

edit: mam

http://world.taobao.com/item/40909466527.htm?spm=a312a.7700714.0.0.IztrwQ#detail

 

ściągałem przez pośrednika, bo sam ni panimaju

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://world.taobao.com/item/40909466527.htm?spm=a312a.7700714.0.0.0q0a9F#detail

 

O to chodzi?

 

Sam się właśnie do nich przymierzam ;) Jak zamawiacie z taobao? polscy pośrednicy?

 

Edit:

 

A jak z jakością wykonania? na zdjęciach prezentują się niczego sobie

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość wykonania b. dobra

 

co do wysyłki - jak przez pośrednika, to kilka złociszy na przesyłkę w chinach + jakieś 2 dychy ship do Polski, o ile dobrze pamiętam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane z aliego:
http://www.aliexpress.com/item/TENNMAK-DIY-EC70-ear-hook-earphone-earbud-headphone-with-strong-bass-and-clear-sound-IE800-cable/32218492745.html

 

Znalazłem bardzo pozytywną opinię na ich temat na head-fi, ale że tylko jedna osoba się o nich wypowiedziała nie jest to zbytnio miarodajne.

Jest napisane że bardzo dobre wykonanie przy tej cenie, porządne kabel. Basowy dźwięk z mimo to dobrze wyeksponowanymi wokalami, scena taka se.

 

900x900px-LL-8dc87c2e_zxurdl.jpeg

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że te Tomahawki mają nawet oznaczenie MX985 na tej chińskiej stronie.

 

 

Wpisuję się do klubu z AKG K319. :)

Z takich lepszych klasyków miałem niedawno jeszcze Sennheiser MX980. A kiedyś jeszcze tanie legendy SRS 300, które szybko zakończyły żywot, ich bliskich kuzynów Vedia SRS 210BS (Bluetooth). Pchełek nie kolekcjonuję ale po szufladach walają się jeszcze AKG K315, K309, Sony (MDR-NE3) Philipsy (SHE3600). Z chińszczyzny jeszcze nic nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro zostałem wywołany do tematu, to się wypowiem różnica w dźwięku jest może nie ogromna ale jest,

to zbliżony poziom, oczywiście moim zdaniem, a mowa o MX980 i MrZ Tomahawk.

Jakościowo Tomahawki wydają się lepsze, metalowa obudowa, solidny kabelek bez potka i bardzo fajny mały wtyk.

Jeżeli chodzi o MX980 łamany wtyk choć z tego co wiem solidny, ale bardzo duży i ciężki potek.

Ponieważ pchełki się lubią mnożyć to są jeszcze EP30, ale tu już słabszy bas no i scena to już nie to samo jak

w dwóch pozostałych, gdzie jest bliska dużym nagłownym braciom :P

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem pchełek byłem od dawna chociaż uzmysłowiłem to sobie po zakupie pierwszych dokanałowych. Zawsze myślałem iż jestem tylko fanem dużych nausznych. Sęk w tym, że nigdy nie miałem czegoś troszkę lepszego, zresztą nawet teraz z powodzeniem używam dostarczonym z telefonem OPPO. W połączeniu z TV spisują się całkiem fajnie. Dlatego też nabrałem chęci na zakup czegoś lepszego. Tylko niestety przespałem trochę okres panowania pchełek. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny fanklub :) bardzo elitarny :D

Ty mi zwinąłeś K319 sprzed nosa :P

 

Z chińczyków polecam jeszcze Bloxy, dużo fajnych i chwalonych modeli. Sam mialem BE3 - zdrowa, delikatna V-ka, świetna góra i bas z kopem. Niestety, trochę za duże dla mnie, tak jak Tomahawki. Do tego są produkowane w limitowanych rzutach i mieć flagowca od nich to jakby mieć wyjątkowy model ;) a kupić je nowe można tylko od producenta

 

Po taniości Awei ES10, taki tańszy odpowiednik MXów, acz kabel lichy

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja :] i dobrze bo doceniłem ten rodzaj słuchawek, choć to specyficzne zastosowanie ale cieszę się że je wziąłem. Jeszcze ciekaw jestem tych Azura ale to moje skrzywienie :D


Co to mi je podsunąłeś Ty albo Inszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, rarytasik pchełkowy na alle ;)

 

http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-mx980-mx-980-nowe-i5666528600.html

 

Ponoć nówka nieśmigana, nie otwierana ...

Kurczę, gdyby moje 985 wyglądały gorzej ( są jak nowe ), zaraz łyknąłbym tego kruka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś łyknął ;)

Jesli to od nas niech się później w temacie odezwie.


Ładne, ciekawe jak grają.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jak duże nauszniki, przynajmniej sceną.

Mnie grają tak szeroko, że jak leżę sobie słuchając to czasami sprawdzam czy mi gdzieś na poduszkę nie wyskoczyły, bo grają poza głową.

Potem przychodzi refleksja, że w takim wypadku przecież dźwięk straciłby na sile ;)

 

No, a na koniec i tak sprawdzam czy siedzą w małżowinach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś łyknął ;)

Jesli to od nas niech się później w temacie odezwie.

Ładne, ciekawe jak grają.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jak duże nauszniki, przynajmniej sceną.

Mnie grają tak szeroko, że jak leżę sobie słuchając to czasami sprawdzam czy mi gdzieś na poduszkę nie wyskoczyły, bo grają poza głową.

Potem przychodzi refleksja, że w takim wypadku przecież dźwięk straciłby na sile ;)

 

No, a na koniec i tak sprawdzam czy siedzą w małżowinach :P

Ale pod tym względem MrZ Tmoahawk są lepsze, natomiast ustępują basem i ogólnym charakterem grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już ktoś łyknął ;)

Jesli to od nas niech się później w temacie odezwie.

Ładne, ciekawe jak grają.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jak duże nauszniki, przynajmniej sceną.

Mnie grają tak szeroko, że jak leżę sobie słuchając to czasami sprawdzam czy mi gdzieś na poduszkę nie wyskoczyły, bo grają poza głową.

Potem przychodzi refleksja, że w takim wypadku przecież dźwięk straciłby na sile ;)

 

No, a na koniec i tak sprawdzam czy siedzą w małżowinach :P

Ale pod tym względem MrZ Tmoahawk są lepsze, natomiast ustępują basem i ogólnym charakterem grania.

 

Saudio, nie chciałem się rozpisywać na temat mx-ów - przecież to "tylko pchły" :P;)

Z Tomahawkami nie miałem do czynienia. Myslę nad nimi jako bezpieczną rezerwą kiedy ( bo kiedyś to nastąpi ) moje MX-y padną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności