Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK380 + Akcesoria do kompletu - Pełnia szczęścia


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

A moje pierwsze skojarzenie było takie, że przypomina mi to odtwarzacz CD Marantza (model CD-16), który w bodajże 2000 roku otworzyłem do środka. Tam właśnie roiło się (w środku obudowy) od takiego koloru, natomiast sama obudowa była w kolorze szampańskim :)

 

Teraz do pełni szczęścia (bo taki jest temat tego wątku) brakuje rippera w kolorze cooper ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pierwsze skojarzenie było takie, że przypomina mi to odtwarzacz CD Marantza (model CD-16), który w bodajże 2000 roku otworzyłem do środka. Tam właśnie roiło się (w środku obudowy) od takiego koloru, natomiast sama obudowa była w kolorze szampańskim :)

 

Teraz do pełni szczęścia (bo taki jest temat tego wątku) brakuje rippera w kolorze cooper ;)

 

zapomniałeś o stacji dokującej ;) do pełni szczęścia :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie tematyki CD i lepszej jakości dźwięku z płyty danego producenta - korekcja błędów.

 

Porównywałem u siebie w 2000 roku w pokoju typowo mieszkalnym (ok. 27 m2) bez specjalistycznej aranżacji akustycznej na konfiguracji: wzmacniacz zintegrowany Krell KAV-300i, kolumny ELAC CL-202 i odtwarzacz CD Sony CDP-XA50ES. Cena zestawu z kablami jakieś 30 kzł (więc nie jakiś kosmos), ale różnice już były czytelne.

Być może jak masz gorszy sprzęt, to różnic nie usłyszysz, więc się nie wykłócam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan Ty wychodziłeś, wychodzisz i pewnie będziesz dalej wychodził z założenia, że ilość zer na rachunku ma tu jakieś znaczenie. :)

Oglądałeś film (poprzednie części również)? Wesołych Świąt wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan rachunki uderzyly Ci do glowy i zaburzaja percepcje. Serio, to nie zlosliwosc tylko taki obraz siebie rysujesz.

Mialem sprzet za chore pienoadze w tym wychwalany ak500n. I sorka... Sekcja DAC fajna, dalbym z 4k za taki dac. Transport sredniawka, waveio ni joty nie byl gorszy od wejsc roznistych ak. Sekcja ampa porazka.

Niemniej pytanie, sprzet ten byl nadal byl za slaby by pokazac wyzszosc transportow ak?

 

Odnosnje merytoryki to dokladnie miedzy czym a czym miales czytelne roznice?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan rachunki uderzyly Ci do glowy i zaburzaja percepcje. Serio, to nie zlosliwosc tylko taki obraz siebie rysujesz.

Mialem sprzet za chore pienoadze w tym wychwalany ak500n. I sorka... Sekcja DAC fajna, dalbym z 4k za taki dac. Transport sredniawka, waveio ni joty nie byl gorszy od wejsc roznistych ak. Sekcja ampa porazka.

Niemniej pytanie, sprzet ten byl nadal byl za slaby by pokazac wyzszosc transportow ak?

 

Odnosnje merytoryki to dokladnie miedzy czym a czym miales czytelne roznice?

Zwróć uwagę, że żeby oceniać coś takiego, jak AK500N, trzeba zapewnić godne towarzystwo. Wybacz, ale Twój sprzęt towarzyszący nie jest wystarczający do prawidłowej oceny czegoś tak kosztownego, jak AK500N, bo może się zdarzyć (i pewnie się tak zdarzyło), że najzwyczajniej w świecie uśrednił on jakość AK500N. Wielokrotnie miałem z takim zjawiskiem do czynienia podczas wielu lat spędzonych z różnymi stacjonarnymi grajkami (i kablami), więc wiem, co piszę.

 

Pisząc o różnicach pomiędzy płytami, miałem na myśli różnice pomiędzy np. płytą Verbatim for Audio i TDK for Audio. Na sprzęcie, który wyżej podałem, były one czytelne jak na dłoni.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj ten film... tym razem uwaznie.

 

Co do ak500n z tego co pamietam to combo... transport, dac i wzmak. Wiecbjaki sprzet towarzyszacy za slaby? Sluchawki nie sadze ze byly za slabe... ale jak byly to sprzet jeszcze slabszy ze tak slabe sluchawki pokazał jego wady jak na dloni.

 

Ja wielokrotnie mialem do czynienia z osobami bez wiedzy a lykajace jak pelikan marketing.

Ale fajnie ze jestes... zawsze mnie rozbawisz... nawet ktorys raz z rzedu tym samym zartem :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj ten film... tym razem uwaznie.

 

Co do ak500n z tego co pamietam to combo... transport, dac i wzmak. Wiecbjaki sprzet towarzyszacy za slaby? Sluchawki nie sadze ze byly za slabe...

A słuchałeś AK500N i porównywałeś go ze swoim zestawieniem na odpowiednio klasowych kolumnach?

Słuchawki (nawet ten najlepsze) jednak sporo rzeczy nie pokażą w stosunku do głośników.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To obejrzyj ten film... tym razem uwaznie.

 

Co do ak500n z tego co pamietam to combo... transport, dac i wzmak. Wiecbjaki sprzet towarzyszacy za slaby? Sluchawki nie sadze ze byly za slabe...

A słuchałeś AK500N i porównywałeś go ze swoim zestawieniem na odpowiednio klasowych kolumnach?

Słuchawki (nawet ten najlepsze) jednak sporo rzeczy nie pokażą w stosunku do głośników.

Spokojna Twoja rozczochrana.

Po pierwsze osmiela sie postawic teze ze wiecej faktow a nie mitow wylapie na swoich dt990 nawet niz Ty na wg Ciebie klasowych kolumnach.

 

Po drugie nawet slabsze wzglednie zestawy beda potrafic ocenic sprzet A wzgledem B. Zwlaszcza jak na dloni pokazuja wady sprzetu, w tym wypadku ak500n wzgledem konkurenta.

Teoria ze z lepszymi sluchawkami role by sie mogly odmienic i dopiero z he1000 czy staxami 009 ak500n by pokazal klase i wyprzedzil konkurenta, bo klasy he500 hd800 itp sie on brzydzi to mnie nawet nie rozsmieszaj i patrz punkt 3.

 

Po trzecie nie zachowuj sie jakbys jako jedyny na tym forum potrafil ocenic obiektywnie sprzet. Bo poki co moim zdaniem o ile wszyscy jestesmy subiektywni to Ty nie wyrobiles sobie opinii ze nawet sie troszke do tej obieltywnosci zblizasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś od siebie.

 

Stara to prawda, że tor jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo. Z tym się pewnie wszyscy zgodzimy.

Dane mi było długo i przez kilka dni przesłuchiwać wszelkiej maści grajki od wszystkich Fiio, przez Ibasso DX90, DX80, przez wszystkie A&K w tym 380, kolejno przez Questyle QP1R, Teac HA-P90. Wszystko to dzięki uprzejmości mp3store Warszawa jak i Top Hi Fi .

Repertuar to gęste FLACki dobrze mi znane masteringi płyt, od soulu przez jazz, muzykę poważną w tym na wielką orkiestrę symfoniczną, dalej przez rocka a nawet punka. Po macoszemu traktuję muzykę elektroniczną, może dlatego, że ona prawie zawsze dobrze mi gra.

Domowy mój tor to DT990 pro + Espressivo E + źródło grajek. Kable mądrzejsze nieco od standardowych "sznurówek".

 

Tak się złożyło, że mogłem uczestniczyć w odsłuchach, gdzie cały zestaw kosztował podobnie do mojego segmentu na Wawrze ;) a sam kabel znacząco przewyższał ceną wartość mojego pojazdu a może i nawet obu moich pojazdów :). Celowo nie będę zagłębiał się w szczegóły toru, żeby nie rozpętać dyskusji o synergii elementów. Osoba która mi go prezentował, ewidentnie wiedziała co robi, ja już mniej.

 

Owszem, wszystko grało bosko, dochodziły do mnie dźwięki których nigdy nie słyszałem wcześniej w słuchanym 1000 razy materiale. Wyłapywałem takie niuanse gry, że śmiało mogłem powiedzieć, że trzeci wiolonczelista ewidentnie w dniu nagrania wstał lewa nogą i był w****iony na żonę, że nie odebrała dzieci ze szkoły na czas. A drugie skrzypce zamiast skupić się na grze myślą o wycieczce którą zadatkował. Muzyk rockowy ewidentnie własnie wychylił szklane whisky. Tak czy owak ilość elementów informacji przekazywanych była ogromna. Sam już nie wiedziałem czy jeszcze słucham muzyki czy już nią jestem. Po godzinie zdjąłem słuchawki (warte pewnie tyle ile czesne za całą edukacje syna do matury). Rozparłem się w fotelu i ... poczułem zawroty i ból głowy, piskliwą pustkę na pograniczu odruchu wymiotnego. Stan cokolwiek nieprzyjemny. Kilkanaście minut trwało to dziwne meczące uczucie.

 

Okazałem się najsłabszym ogniwem toru. Moja sprawność przyswajania informacji jest po prostu za wąska w stosunku do zalewu detali. Baniak zamiast rozkoszować się muzyką ledwo wyrabiał z jej obróbką i interpretacją.

Po kilku godzinach usiadłem z moimi tanimi jak zestaw BigMacka DT990 oraz Espressivo w cenie używanej opony lub podstawki pod słuchany wcześniej wzmacniacz.

Muzyka otoczyła mnie ciepłą znaną detalicznością. Wszystko było tam gdzie się tego spodziewałem. Słowem miło i przyjemnie. O dziwo niczego mi nie brakowało, za to mogłem się spokojnie odprężyć. Baniak wyrabiał na 50% możliwości percepcji dźwięków, relaksowałem się i odpoczywałem, słuchając muzyki. Na nowo polubiłem moje graty.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby (i inni)-> Polecam artykuł ze wstępniaka Wojciecha Pacuły do najnowszego "High Fidelity" (No. 144) na temat testowania przez niego urządzeń audio. To coś, o czym niejednokrotnie już pisałem.

Ja polecam miec wlasny rozum, wlasne koncepcje i wlasne osody.

A teksty przesiewac zgodnie ze zdrowym rozsadkiem. Oczywiscie uczac sie i wzbogacac te wlasne koncepcje i osady.

Kierujac sie ta zasada co sadze o jakich sprzetach na podstawie wg mnie wartosciowych porownan juz pisalem...

Edytowane przez grubbby
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Owszem, wszystko grało bosko, dochodziły do mnie dźwięki których nigdy nie słyszałem wcześniej w słuchanym 1000 razy materiale. Wyłapywałem takie niuanse gry, że śmiało mogłem powiedzieć, że trzeci wiolonczelista ewidentnie w dniu nagrania wstał lewa nogą i był w****iony na żonę, że nie odebrała dzieci ze szkoły na czas. A drugie skrzypce zamiast skupić się na grze myślą o wycieczce którą zadatkował. Muzyk rockowy ewidentnie własnie wychylił szklane whisky. Tak czy owak ilość elementów informacji przekazywanych była ogromna. Sam już nie wiedziałem czy jeszcze słucham muzyki czy już nią jestem. Po godzinie zdjąłem słuchawki (warte pewnie tyle ile czesne za całą edukacje syna do matury). Rozparłem się w fotelu i ... poczułem zawroty i ból głowy, piskliwą pustkę na pograniczu odruchu wymiotnego. Stan cokolwiek nieprzyjemny. Kilkanaście minut trwało to dziwne meczące uczucie.

 

 

W żaden sposób nie podważam, bo może ja jestem głuchy, ale ja tej ilości detalu nie słyszałem w tak drogich setupach. Dla mnie Adamy S3X-V z NFB27 zagrały absolutnie najczystszą definicją DŹWIĘKU. Teraz mam ich mniejszy substytut w postaci A7x i trudno mi wskazać, żeby jakaś informacja mi umykała. Podobnie w słuchawkach - er4s z AK120 mk2 i er4s z dx80, i er4s z xDuoo X3 nie wykazało drastycznych różnic w ilości serwowanego detalu. Może to wynika z mojego ułomnego słuchu, ale dla mnie od dx80/Aune X1s i t90 (a nawet w niektórych aspektach r70x)/er4s to już dajemy susy w bok, EWENTUALNIE połączone z lekkim człapnięciem do przodu. Trudno mi pojąć, że materiał nagrany mikrofonem pojemnościowym za 1000euro, puszczony do konsoli kablem za tych euro 100, objawi mi się w całej swej szczegółowości dopiero na torze za milion.

Bo jakoś nie mogę uwierzyć, że nagrywając w filharmonii, ktoś puścił po podłodze pajęczynę kabli po 1000euro za metr, podłączonych do mikrofonów 20000euro za sztukę.

Podkreślam - może mój brak zrozumienia boerze się stąd, że ja tego nie słyszę i trudno mi dopuścić fakt, że komuś innemu się to udaje.

Tak samo trudno mi dopuścić fakt, że ten sam DAC może wystąpić w konfiguracjach, które różnią się ceną kilkasetkrotnie. Owszem gra inną kulturą, ale nie zdarzyło mi się uwolnienie pokładów nowych detali.

Za to zawsze pamiętam emocje przy odsłuchach drogiego sprzętu - może tu leży klucz percepcji?

Btw - gratuluję świetnego zestawu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZenekHajzer

Celowo trochę puściłem wodze w opisie szczegółowości usłyszanych detali. Tak dla uatrakcyjnienia opisu. Jednak doznania po zdjęciu słuchawek miałem nieciekawe dokładnie takie jak opisałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hibi-> Kiedyś, jak miałem jeszcze komputer stacjonarny, bawiłem się w testy napędów (chodzi mi o jakość sczytanych plików), gdyż miałem zaprzyjaźniony sklep z komputerami i miałem taką możliwość.

Wśród pożyczonych napędów były nagrywarki firm: TEAC Plextor, Yamaha, NEC, ASUS i ACER. Rippowałem jeden utwór na każdym z tych napędów i potem sobie słuchałem i porównywałem.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci trzy napędy: TEAC, Yamaha i Plextor.

TEAC i Yamaha wydawały się brzmieć naturalnie (ze wskazaniem na Yamahę), a Plextor utkwił mi w pamięci tym, że na tle TEAC-a i Yamahy rzygał szklistą i metaliczną górą - że aż zęby bolały, a bas był przy tym twardy i odchudzony. I to same ripy! A różnice dodatkowo pogłębiały się po nagraniu płyt CD-R (audio) przy pomocy tych napędów.

Musiałeś mieć nie tego Plextora co trzeba. Mój Plextor Premium 2 jest na poziomie najlepszej Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hibi-> Kiedyś, jak miałem jeszcze komputer stacjonarny, bawiłem się w testy napędów (chodzi mi o jakość sczytanych plików), gdyż miałem zaprzyjaźniony sklep z komputerami i miałem taką możliwość.

Wśród pożyczonych napędów były nagrywarki firm: TEAC Plextor, Yamaha, NEC, ASUS i ACER. Rippowałem jeden utwór na każdym z tych napędów i potem sobie słuchałem i porównywałem.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci trzy napędy: TEAC, Yamaha i Plextor.

TEAC i Yamaha wydawały się brzmieć naturalnie (ze wskazaniem na Yamahę), a Plextor utkwił mi w pamięci tym, że na tle TEAC-a i Yamahy rzygał szklistą i metaliczną górą - że aż zęby bolały, a bas był przy tym twardy i odchudzony. I to same ripy! A różnice dodatkowo pogłębiały się po nagraniu płyt CD-R (audio) przy pomocy tych napędów.

Musiałeś mieć nie tego Plextora co trzeba. Mój Plextor Premium 2 jest na poziomie najlepszej Yamahy.

 

Niewykluczone, że jest tak, jak piszesz. To był pierwszy model Plextora, który nagrywał z prędkością 24X. Naturalnie płyty CD-R audio wypalałam z prędkością najniższą (choć próbowałem również zapisywać 24X).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

AK Ripper MKII
Perfect Extractor, The second story

Just as the AK Ripper was able to rip CDs to an AK player with a single touch, the AK Ripper MKII has been redesigned and improved for the ultimate ripping experience.

While inheriting the stable performance seen in existing products, the AK Ripper MKII has improved product design, algorithms, and more to provide more accurate ripping results.

Just as before, easily connect with AK player or Cradle using the supplied cable.
Connect the Ripper MKII to the product, then select the Ripping menu.
Reliable Ripping is possible by using Audio CD-ROM for Hi-Fi CD player.
A heavier case is used to minimize and suppress the vibrations generated during ripping.
Ripping at high speeds can degrade ripping quality, our adjustable ripping speed setting allows for more accurate and perfect for ripping. It offers the same three options as very fast / fast / normal, but we have adjusted the speed more finely for the MKII.
Improvement of the error correction algorithm applied to the existing Ripper making it possible to improve the error correction.

Cena 399 euro
Ciekawe czy tylko obudowę zmienili czy inny napęd dali? Wizualnie jedynka mi się bardziej podoba. Dwójka to taka spłaszczona kostka rubika ;)

33c01431223a99b21a1395097573ff35.jpgf7df48be9e81306a4dc313240f8cf98c.jpg0431ae1bee0913d4f95e6d227f50aadc.jpg
dcbd4fe9d2d6c7ec1754c93af6057357.jpg691f48a798af2effdeabb3fe1b255a13.jpg932b4dfa9df6b392f78b514d6693bce6.jpg

AK Ripper MKII
Perfect Extractor, The second story

Just as the AK Ripper was able to rip CDs to an AK player with a single touch, the AK Ripper MKII has been redesigned and improved for the ultimate ripping experience.

While inheriting the stable performance seen in existing products, the AK Ripper MKII has improved product design, algorithms, and more to provide more accurate ripping results.

Just as before, easily connect with AK player or Cradle using the supplied cable.
Connect the Ripper MKII to the product, then select the Ripping menu.
Reliable Ripping is possible by using Audio CD-ROM for Hi-Fi CD player.
A heavier case is used to minimize and suppress the vibrations generated during ripping.
Ripping at high speeds can degrade ripping quality, our adjustable ripping speed setting allows for more accurate and perfect for ripping. It offers the same three options as very fast / fast / normal, but we have adjusted the speed more finely for the MKII.
Improvement of the error correction algorithm applied to the existing Ripper making it possible to improve the error correction.

Cena 399 euro
Ciekawe czy tylko obudowę zmienili czy inny napęd dali? Wizualnie jedynka mi się bardziej podoba. Dwójka to taka spłaszczona kostka rubika ;)

33c01431223a99b21a1395097573ff35.jpgf7df48be9e81306a4dc313240f8cf98c.jpg0431ae1bee0913d4f95e6d227f50aadc.jpg
dcbd4fe9d2d6c7ec1754c93af6057357.jpg691f48a798af2effdeabb3fe1b255a13.jpg932b4dfa9df6b392f78b514d6693bce6.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności