Skocz do zawartości

Pioneer HRM-7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczny model studyjnych nauszników Pioneer'a. Zdaje się, że nikt ich tu na forum jeszcze nie miał, więc pewne będę pierwszy.

 

http://pioneerproaudio.com/en/studiomonitors/studioheadphones/hrm_7.html

 

Recenzja - http://www.head-fi.org/products/pioneer-hrm-7-professional-studio-headphones/reviews/13865

 

b2fcaf73b3d8e5c89dd3f675afff80b9.jpg

 

1ff6b8f3094ce5e86314005166c9521e.jpg

 

8daba3b0b4eae76b189d661f07e322e3.jpg

 

86f62bba515f6a73f7b88ff48306aa45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokiem muszla przypomina mi trochę Focale... nie wiem czemu, ale pewnie dlatego, że w Focalach jest to takie wcięcie, a tutaj z kolei w tym samym miejscu jest element wystający.

Bardziej Superlux:)

 

4c63ec38cc118194d9c9378b6cc907c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po całym dniu odsłuchów, wcześniej pograły kilkanaście godzin, więc mogą się jeszcze docierać. Najpierw ponarzekam. Muszle mają regulację w pionie, ale nie mają w poziomie. Żeby je doapsować do kształtu głowy i złapać seal musiałem powyginać metalowe uchwyty muszli i zwiększyć docisk muszli przez wygięcie konstrukcji pałąka. Na szczęście też jest metalowy, tyle że pokryty czarnym plastikiem. Druga rzecz to zmiana padów. Docelowo użyłem skórzanych padów HifiMANa, pasują idealnie. Stokowe pady hybrydowe są zdecydowanie zbyt jasne, może spróbuję je jeszcze założyć, jak będę miał pewność, że słuchawki się wygrzały. Jak już wykonasz te dwie "proste" czynności, możesz podpinać je pod X5II i zacząć zabawę. A zabawa jest przednia:) Scena - ja cież nie pierdzielę! To nie gra jak słuchawki zamknięte, to nie gra nawet jak słuchawki otwarte w tej cenie i sporo wyższej. Jest bardzo szeroko i bardzo dobrze w głąb. Mnóstwo powietrza, świetna separacja i bardzo dobra holografia. Do tego tona szczegółów, są mega rozdzielcze, na tyle, że zdarzyło mi się wczoraj kilka razy znaleźć nowe niuanse w muzyce, którą dobrze znam. Bas już na welurach jest bardzo dobry, ale brakowało dociążenia. Ten na skórze jest już odpowiednio dociążony, zróżnicowany i rozdzielczy. Równy, z subbasem schodzącym do piekła, albo niżej. Srednica do momentu wyższej części naturalna, wokale leciutko oddalone, ale nie wycofane, gitary brzmią czysto i rozdzielczo. Potem robi sie trochę jaśniej, górna średnica i całe górne pasmo na początku mocno podbite, na welurach na dłuższą metę niesłuchalne. Na skórze i po kilkunastu godzinach zdecydowanie lepiej. Nadal potrafią zasybilować, ale już raczej na gorszych realizacjach. Blachy sa super rozdzielcze i zróżnicowane, jeśli jeszcze odrobinę się ustatkują, będzie idealnie. Całość gra bardzo wciągająco, dawno nie słyszałem, żeby tyle się działo, ostatnio chyba przy HD800. Ciekaw jestem jak zagrałyby na dobrym stacjonarnym torze. Z Fiio jest bardzo dobrze, z Galaxy S6 świetnie, a ja mam całą niedzielę, żeby je powygrzewać na uszach:)

 

PS. Jeszcze dodam, że hajpu nie będzie, bo trzeba wymieniać pady, brak regulacji muszli, a kabel ma wtyk, który wygląda na ich patent.

 

Ergonomia super, można słuchać godzinami bez zmęczenia. Izolacja średnia.

 

 

BTW, co to za rodzaj wtyku, kojarzycie?

 

83c869a5b7f9feaac829e48fa1d9d278.jpg

Edytowane przez all999
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchawki kilka dni temu wróciły z operacji całkowitego rekablu od Jimmiego. Efekt brzmieniowy, ergonomiczny i estetyczny osiągnięty. Słuchawki wycenione na 650 pln brzmią przynajmniej jak 4x droższe :)

Edytowane przez all999
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porównanie do Focali Pro? :D

 

Większa scena, wszerz i w głąb, jaśniejsze z jeszcze lepszym basem. Zdecydowanie więcej powietrza i lepsza holografia. Wokółuszne.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Tylko nieliczni je wyłuskali.

Np. ja. Mniam ! :)

Pod tym, co opisał @all999 podpisuję się obiema rączkami.

 

Dodam, że dodają blasku realizacjom z epoki wczesnego stereo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2015 o 20:14, all999 napisał:

Słuchawki kilka dni temu wróciły z operacji całkowitego rekablu od Jimmiego.

1. Czy to @Jimmi Dragon ? Może również się zdecyduję na to ?

|||

2.Druga potencjalna modyfikacja : pady.

Czy któreś były przymierzane ?

-Auteur

-Eikon

-Ori

-Oval

-Universe

-Verite 

Sugestia użytkownika dotyczyła wyrobów firmy ZMF.

https://shop.zmfheadphones.com/collections/pads

|||

3. Niektórym jest potrzebny szczelniejszy docisk i lekko doginają pałąk.

[Według mnie to przesadnie podbija taki bas na którym mi nie zależy].

|||

Modowanie bez żadnych modyfikacji:

Zamieniłem słuchawki stronami na głowie (przypadkowo, ale słuchem wyczułem inność przekazu, dopiero potem wymacałem, że kabel wypadł mi z przeciwnej strony).

Ciekawostka przypadkowo odkryta.

|||

Bezpośrednio po sobie słuchałem Ultrasone Pro 900 i Pioneer HRM7 na tym kawałku*

 

Pulsujące tło jest bardziej sugestywne na tych nowo kupionych. Poprzednie mimo wyostrzenia dają krótsze piki i jakoś te owady słabiej słyszę a wtedy siada dramaturgia utworu.

*

 

 

U2 'Exit' to opowieść o ubytku słuchu :)

 

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zostałem zmuszony do poprawy kruchego mocowania gumowej rozciągliwej obejmy nagłownej do zgrubień (2 plastiki z literami L, R, które łączą pałąk nośny, mocowania nauszników, przewody i delikatne wypustki gum).

Pękły mi kruche mocowania (niestety - są łamliwe) w miejscu najbardziej narażonym na zginanie.

Po rozkręceniu, doklejeniu "kropelką" wstawek z plexi i skręceniu razem nieco straciły na wyglądzie, ale konstrukcja jest solidniej połączona.

Fotka przed finalnym złożeniem:

https://photos.app.goo.gl/Mw2cmbqHUo3F1fPS7

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem omawiane słuchawki, by wybrać pomiędzy nimi a Beyerdynamic DT770Pro 80Ohm. 

Powiedzcie, czy do wspomnianych sybilantów idzie się jakoś przyzwyczaić lub je zredukować, bez większej zabawy w software? 

Pytam, gdyby przypasowały mi bardziej, niż Beyery pod względem wygody - pałąk w 770Pro gniecie mi czaszkę a dodatkowo noszę okulary o najcieńszych, jak się da oprawkach -  z Beyerdynamic nie jest źle, ale może być lepiej, jak posiedzę w Hrm-7. Pewnie, gdybym nie doczytał o sybilantach, to bym nawet na nie nie zwrócił uwagi, a tak, czuję to nieprzyjemne ostre syczenie podczas określonych głosek 🙄

 

Edytowane przez DarkRodent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności