Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

TEAC HA-P90SD


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dobrze otagowane albumy, więc u mnie jako DAP też sprawdzał się bardzo dobrze. To jeden z tych grajków, z którymi mam ciepłe wspomnienia.

 

Ja mam nawet wspaniale otagowane albumy ;) i pomimo to jestem w stanie używać go jako DAPa tylko z shuffle all ... Przy karcie 128 GB po prostu nie do ogarnięcia.

Ale gra wyjątkowo :) ilekroć zamierzam go sprzedać, robię pożegnalny odsłuch i rezygnuje ze sprzedaży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, obsługa nie podobna. Pono to przy nim jednak czysta przyjemność - dotykowy ekran, okładki - dzień do nocy. Fakt, że też nie da się odtwarzać po folderach. Z drugiej strony Pono to tylko DAP, a TEAC to także DAC i to OTG, ma też wyjście cyfrowe, więc może służyć jako transport. Muzycznie się różnią - TEAC gra szerzej i precyzyjniej, Pono z większą głębią i "prawdziwiej". Bardzo ważna jest synergia - np. Grado sr60e, K702 z TEACiem grały najlepiej na świecie, to samo Tomahawki, ale już np. DT990 duuuużo lepiej z Pono. Najlepiej ocenić na własnych słuchawkach i w odniesieniu do swojego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam dobrze otagowane albumy, więc u mnie jako DAP też sprawdzał się bardzo dobrze. To jeden z tych grajków, z którymi mam ciepłe wspomnienia.

Ja mam nawet wspaniale otagowane albumy ;) i pomimo to jestem w stanie używać go jako DAPa tylko z shuffle all ... Przy karcie 128 GB po prostu nie do ogarnięcia.

Ale gra wyjątkowo :) ilekroć zamierzam go sprzedać, robię pożegnalny odsłuch i rezygnuje ze sprzedaży.

To ja nie wiem... karta tez 128 czy nawet 200 otagowania nie znosze woec zrobilem na szybko... i nie mam juz zadnych problemow czy zarzutow :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam dobrze otagowane albumy, więc u mnie jako DAP też sprawdzał się bardzo dobrze. To jeden z tych grajków, z którymi mam ciepłe wspomnienia.

Ja mam nawet wspaniale otagowane albumy ;) i pomimo to jestem w stanie używać go jako DAPa tylko z shuffle all ... Przy karcie 128 GB po prostu nie do ogarnięcia.

Ale gra wyjątkowo :) ilekroć zamierzam go sprzedać, robię pożegnalny odsłuch i rezygnuje ze sprzedaży.

To ja nie wiem... karta tez 128 czy nawet 200 otagowania nie znosze woec zrobilem na szybko... i nie mam juz zadnych problemow czy zarzutow :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Wykorzystałem kiedyś chorobowy okres, żeby wszystko pięknie otagować (mp3tag i trochę jriver). Praktycznie każdy DAP idealnie czyta moje tagi, za wyjątkiem 1 albumu.

TEAC ciągle dzieli większość albumów na pojedyncze utwory... Więc w albumach mam przykładowo zamiast 20 pozycji - około 200, bo każdy utwór jest jako osobny album o tej samej nazwie.

Oczywiście czyta bezproblemowo nazwy utworów, artystów czy albumy - tylko z katalogowaniem jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jakie słuchawki polecacie do Teac'a ?

Interesuje mnie raczej konstrukcja otwarta/pół otwarta (słucham w domu i w pracy). Budżet to max 2k PLN, muza - rock i metal.

Aktualnie posiadam Fidelio X2 i brakuje mi w nich tonów średnich, mam wrażenie że są za mocno wycofane chociaż całość gra całkiem przyzwoicie (ten bass :) ).

Znajomi polecali mi odsłuch HiFiman - 400S , AKG 701/702 , ew, coś ze stajni Beyerdynamic. lub Grado.

 

Za wszelkie wskazówki i porady z góry serdecznie dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po raz kolejny zwracam się do was Panowie o pomoc. Od 1,5 roku jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Teaca ha-p90sd. Ów grajek gra z Beyerdynamic dt 150 naprawdę miodnie. 

Teraz jednak szukam do niego pchełek, bo do moich dotychczasowych phonak audeo pfe 022 skończyły się szare filtry, a z ich dostępnością jest na bakier. Budżet do 900 zł. Jeśli jednak ktoś powie że słyszał kombinację x i gra cudownie, to jestem gotów dopłacić. Choć większość customów odpada, bo to już ceny z pułapu 1200 zł wzwyż. 

Ogólnie chciałbym zachować sygnaturę phonaków. Miło by było gdyby bas był punktowy i szybki, bo teac trochę ociepla niskie tony. Słucham dużo jazzu (od acid do klasyki), dużo muzyki z lat 50,70, brit pop. Scott Walker,  Serge Gainsbourg, The Style Council, swing, Dale Hawkins, Boby Bland, Sam butera. Z nowszych The last shadow puppets, Bauhaus, Bowie, Nick Cave, Tom Waits, Blues Explosion, Hanni il Khatib, całkiem sporo psychodelicznego rocka, dungen ta det lugnt, morgen, Z cięższych Manson, Black Keys, Saltillo, Viet Cong, Stoned Jesus. Czystej elektroniki prawie w ogóle, jedyny unkle, pit baumgartner, goldfrapp sporadycznie. 

Lubie nacisk na środek, tu może być na bogato, i czystą ostrą górę. 

Do tej pory zastanawiałem się nad: 

 

Dunu DN-2000J (wolałbym czegoś z odpinanym kablem) 

Sony XBA-H3 (tutaj ze względu na cenę tylko używane, czego bym wolał unikać szczerze mówiąc)

Senki IE80 

Szczury 535 (patrz sony)

JVC FX650

Fischer TBA-04

Mee P1 

OrivetiPrimacy 

LZ A4 (tutaj słyszałem o problemach z łączeniami z plastiku) 

Etymonic Hf5/3

 

Z czym wam ten DAP zagrał wyjątkowo dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Posiadam jak w temacie TEAC HA-P90SD. Problem polega mianowicie na wrzuceniu przez odtwarzacz plików niektórych wykonawców (katalogi) w folder inne. To znaczy wrzucam sobie swoją bibliotekę na kartę na karcie (przy podłączeniu przez usb) widzę folder pink floyd a jak wchodzę w odtwarzacz to wrzuca go w inne (folder inne)

 

Plik to wav 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najpierw się przywitam, bo to mój pierwszy post tutaj - cześć!

Od pewnego czasu mam omawianego tutaj TEAC - a, ale niestety do tej pory nie miałem możliwości używać jako DAC, ponieważ nie łączy się z moim telefonem (już drugim). Podejrzewam, że dzieje się tak dlatego, że korzystam z gniazda USB-C.

 

Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem? Wcześniej próbowałem łączyć się z LG G5 (pomimo dodatkowego modułu HI-FI Plus, a teraz próbuję z Blackberry Keyone. Kabelek OTG (pomimo, że słabo dostępny w wersji micro-usb - usb-c) jest sprawny. Soft DAC - a najnowszy - 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam zamiar przeznaczyć kwotę 1000 zł na modyfikację softu Teaca. Sądzę, że dla programisty to kwadrans, więc 1000 powinien wystarczyć.

Proszę o wypunktowanie bolączek softu : )

 

A może istnieje już soft alternatywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu 29.09.2018 o 23:40, xxxmiloszxxx napisał:

Witam.

Mam zamiar przeznaczyć kwotę 1000 zł na modyfikację softu Teaca. Sądzę, że dla programisty to kwadrans, więc 1000 powinien wystarczyć.

Proszę o wypunktowanie bolączek softu : )

 

A może istnieje już soft alternatywny?

 

Ktoś ma jeszcze HA-P90SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności