Skocz do zawartości

Laptop za około 1500 zł


belesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Będę nudny, używany T400/410/420 itp za 600-700zł. Eksploatuję obecnie T400 do prac biurowych, księgowości, netu, filmów, a nawet do obróbki foto, a nie mam tam i5. Bardzo dobra klawiatura, matowy ekran. Dokup SSD i powinno pięknie śmigać.

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-0820&order=d&search_scope=userItems-20503753&string=laptop&us_id=20503753

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś kawalerem :)

A tak na poważnie, to jednak procesory linii core 2 duo grzały się znacznie mocniej niż obecne.

No a jednak jestem (a nawet -steśmy) melomanem i wszelkie dźwięki niepotrzebne staram się rugować.

Dźwięk wentylatora w lapku jest jednym z najbardziej upierdliwych i znienawidzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten rozmiar mnie trochę przeraża.

Z doświadczenia wiem, że po roku użytkowania sam Windows lubi na granicę 100 GB łakomie patrzeć...

SSD mam z pół roku, Plextora 128 GB. Parę programów inzynierskich, 2-3 gry na Steam. 26 GB wolnego. Także nie jest tak źle.

Aczkolwiek chyba najlepiej będzie, jak teraz kupisz laptopa z talerzowcem, dasz parę miesięcy na wstrzymanie. Wtedy SSD 256 albo i nawet 512 kupisz w sensownej cenie, dyski tanieją szybko.

 

W codziennym użytkowaniu najbardziej na wydajność wpłynie dysk jednak, bo najbardziej odczuwa się czas doczytywania. A GIMP czy office na i3 zadziała (póki nie zaczniesz projektować reklam na billboardy).

Po dysku RAM, 4 GB to mało moim zdaniem, sama przeglądarka potrafi czasem z 1.5 GB zjeść. 8 to takie rozsądne optimum.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia absolutnej nowości jest bezdyskusyjna.

Sam słucham muzyki z 20 letniego Arcama kupionego za 300 zł i zakup ten sobie chwalę.
Jednak komputer ma wiele elementów, które się zużywają z czasem i kwestia używki ma tu zupełnie inny wymiar niż na naszym podwórku.

A wiecie może jak się ma sprawa z ponowną instalacją na innym dysku windowsa kupionego z nowym kompem?

Zwykle on jest na jakiejś ukrytej partycji...

Trzeba polować na komputer z płytą, czy można też to jakoś zrobić w opisanym wyżej przypadku?

Kwestia legalności oprogramowania jest ważna - zarówno z pobudek etycznych jak i praktycznych (gdyby tak nie daj Boże ktoś przyłapał nauczyciela na piractwie, to już może iść (nauczyciel) na kurs zbierania stonki ziemniaczanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xar, ale belesiu chciał aby jego żona miała okazję "rozdziewiczyć" tego komputra :/

 

gdyby nie to to sam polecił bym coś z używek biznesowych dużo lepiej wykonanych :)

 

Co mogę powiedzieć, płacz i płać. ;) Tak jak napisał @Ugz laptopy biznesowe są lepiej wykonane, mało tego, odprowadzanie ciepła zostało tam zrobione tak dobrze, że ja wentylatorka praktycznie to nie słyszę - w przeciwieństwie do "domowych" laptopów znajomych.

 

A do pracy brałbym ten. http://allegro.pl/laptop-lenovo-t410-i5-4gb-320hd-kam-1280-itmarket-i5627316428.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia absolutnej nowości jest bezdyskusyjna.

Sam słucham muzyki z 20 letniego Arcama kupionego za 300 zł i zakup ten sobie chwalę.

Jednak komputer ma wiele elementów, które się zużywają z czasem i kwestia używki ma tu zupełnie inny wymiar niż na naszym podwórku.

A wiecie może jak się ma sprawa z ponowną instalacją na innym dysku windowsa kupionego z nowym kompem?

Zwykle on jest na jakiejś ukrytej partycji...

Trzeba polować na komputer z płytą, czy można też to jakoś zrobić w opisanym wyżej przypadku?

Kwestia legalności oprogramowania jest ważna - zarówno z pobudek etycznych jak i praktycznych (gdyby tak nie daj Boże ktoś przyłapał nauczyciela na piractwie, to już może iść (nauczyciel) na kurs zbierania stonki ziemniaczanej).

Ja to robiłem robiąc obraz partycji recovery(tej z systemem i przenosząc ją na inny dysk) właśnie kończę to robić koleżance ;)

 

Zresztą jak będziesz miał klucz systemu to możesz pożyczyć płyty odpowiedniej i zainstalować. Nie wiem czy Microsoft udostępnia płyty instalacyjne normalnie użytkownikom, ale znaleźć płytę z czystym Windowsem i daną wersją to raczej nie problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakieś Lenovo z w miarę fajnym procesorem i 240 SSD za 1570. Jutro się upewnię czy to nówka. Jeśli tak, to chyba będzie finał poszukiwań. Nie, żeby króliczek, ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez instalacji jakiś gier i kombajnów 120 powinno wystarczyć, to lepiej by było to szybkie 120 ssd niż 240 a wolne jak C40.

Aczkolwiek z windą 240-250 jest bardziej przyszłościowe, dokładając 100zl ma się spokój z czyszczeniem i walką o miejsce.

 

Tanie plastiki są w miarę ok jeśli nie są noszone!!!


Jak z510 to nie bez powodu ma niską cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier żadnych, na szczęście ani żona, ani ja nie mamy czasu na gry.

Czy dysk 240 SSD jest wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier żadnych, na szczęście ani żona, ani ja nie mamy czasu na gry.

Czy dysk 240 SSD jest wolny?

Nie po prostu to zależy jaki dysk :) drogi 128GB będzie lepszy od taniego 240GB. Ot trzeba patrzeć na testy.

 

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tanie SSD dają lepszy komfort pracy niż HDD, ale warto faktycznie przejrzeć jakieś testy i benchmarki.

W przypadku SSD nie ma tak jak na twardzielu, że im więcej danych na nim, tym wolniej działa i trzeba go czyścić itd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali tylko - Szybki dysk SSD 240 GB SATA III

 

Pełna specyfikacja w aukcji:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g50-30-intel-n3540-4gb-240ssd-win8-1-i5624334282.html

 

Jestem na 99% zdecydowany.

Jeśli robię głupotę, proszę o rzut kamieniem. Celujcie w głowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi i porady. Jestem zaskoczony (choć pewnie nie powinienem być znając forumową życzliwość i chęć pomocy) ilością odpowiedzi.

Na obudowę mrużę litościwie oko - komputer ma być mobilny tylko z nazwy. 99,5% swego żywota spędzi na biurku mojej żony.

Do mobilności ma maciupkiego asusika 10" i jeśli już gdzieś się musi ruszać, to jego zabiera ze sobą (trzyma na baterii prawie 12 godzin - jakieś powiększone bydlę jej tam włożyli).

Cichy, możliwie szybki w relacji do ceny i z legalnym softem - to w zasadzie komplet wymagań, które spełnia to, co dzięki Wam wybrałem.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam jak zwykle niezwykle serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście tak wiele daje zamiana zwykłego twardziela na SSD? Jasne, że ciszej, lżej i w rezultacie chłodniej, ale w kwestii kultury (szybkości) pracy też jest taki zysk?

Jak z awaryjnością tej technologii?

 

Mi dało to ogromny komfort pracy, nawet w officie - teraz bym tego nie zamienił. Mój ówcześnie kilkuletni komputer stacjonarny, o sporo gorszych pozostałych parametrach działał wyraźnie szybciej jeśli idzie o odpalanie programów itd. niż nowy laptop - było to spowodowane słabym dyskiem które często wkładają do lapków - dlatego ja zwróciłbym uwagę na ten aspekt dość mocno.

 

Co do samego dysku ssd - ja kierowałem się pojemnością w pierwszej kolejności (111 GiB), a w drugiej kolejności ceną. Wybrałem po prostu to co z markowych produktów było w najlepszej cenie - bo przeskok z tamtego hdd jest już na tyle duży że jakieś różnice w benchmarkach nie robią mi żadnej różnicy prawdopodobnie.

 

 

 

No właśnie ten rozmiar mnie trochę przeraża.

Z doświadczenia wiem, że po roku użytkowania sam Windows lubi na granicę 100 GB łakomie patrzeć...

SSD mam z pół roku, Plextora 128 GB. Parę programów inzynierskich, 2-3 gry na Steam. 26 GB wolnego. Także nie jest tak źle.

Aczkolwiek chyba najlepiej będzie, jak teraz kupisz laptopa z talerzowcem, dasz parę miesięcy na wstrzymanie. Wtedy SSD 256 albo i nawet 512 kupisz w sensownej cenie, dyski tanieją szybko.

 

 

Ja mam Win 7 na wspomnianych 111 GiB - do tego Visuala, offica, netbeans'a, sql server od microsoftu - nadal mam ponad 40 GiB wolnego. Na pewno jest to poniekąd kwestia dbałości - więc tutaj sporo zależy od małżonki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lap z plastiku ma być cichy ? musi być dobrze zaprojektowany i mieć dobre chłodzenie, a obudowa jest częścią chłodzenia.
Dzisiejsza taniocha ma się zapchać kurzem zagrzać i trafić do śmietnika bo nie warta naprawy.

Zapytaj Nismo on dobrze wie czym jest obudowa z stopu. Tylko taka buda ma swoje cenę i przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie na procesorze 7,5W i z dyskiem SSD to nie bardzo ma się co grzać. Tak mi się wydaje przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Chwilę po pisanych tu postach jedna z osób przez uderzenie uszkodziła mi najprawdopodobniej mechaniczne dysk. Próbuję odzyskać część danych, jednak nie jest różowo. Albo skończy się to wymianą samego dysku na SSD i dokupieniu HDD jako archiwum, albo wymianą laptopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze najbardziej się boję o dysk w laptopach, dlatego przekonanie mnie do zakupu SSD dość łatwo poszło.

Współczuję, przeszedłem ten ból kilka razy i zawsze była to strata, której w jakiejś części nie dało się powetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer już zamówiony. Opcji z celeronem nie brałem pod uwagę. Poza procesorem faktycznie, fajna konfiguracja i marka budząca zaufanie. No ale jak napisałem, mój juz w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze najbardziej się boję o dysk w laptopach, dlatego przekonanie mnie do zakupu SSD dość łatwo poszło.

Współczuję, przeszedłem ten ból kilka razy i zawsze była to strata, której w jakiejś części nie dało się powetować.

No niestety, przy próbach sprawdzania i łatania tego co zostało dysk całkowicie wyzionął ducha...

Boli, akurat w chwili, kidy laptop do pracy bardzo by się przydał.

Teraz przetestuję SSD. Zastanawiam się nad Plextorem m6s albo Crucialem mx100, 128 GB jakoś zawsze mi wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że miałem sporo szczęścia. Łącznie w domu mam 4 komputery. Najstarszy z nich (ten, który właśnie wymieniamy) ma 9 lat a najmłodszy ma 5. Żaden z nich nigdy nas nie zawiódł. Ale wiem, jak to boli bo wcześniej przeżywałem to wielokrotnie Mam nadzieję, że moja dobra ręka do komputerów zostanie na dłużej, czego i Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję. HDD zewnętrzny do przechowywania danych w domu jednak też u mnie zagości, jak padnie SSD to robi się jeszcze mniej wesoło. Kupiłem właśnie Cruciala MX200 250GB. Proponuję poczytać również, jak wydłużyć żywotność SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności