Skocz do zawartości

Grado SR80i sapelle/acajou


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) Możesz spróbować przepolerować swoje bardzo drobną pastą polerską, to jest takie wykończenie które jest dość twarde, i sama szmatka go nie ruszy. Wosk jak będziesz kupować, to lepiej jakiś twardszy, np z dodatkiem carnauba albo kandelila - dłużej wytrzyma :)

 

A tutaj taki close-up:

vQaFIxy.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poleciałem do PW naszą starą korespondencję poczytać żeby sobie przypomnieć jak się moje Grado rodziły ;)

A tu niespodzianka, część tej korespondencji mam skasowaną , pewnie skrzynka była zapchana i wyciąłem :(

Pamiętasz co za mahoń jest u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra miodnie :)

 

jak zwykle chylę czoła przed Twoją pracą ;)

btw. to są słuchawki dla prawdziwych mężczyzn bo "Spojenie wykonałem naturalnym klejem kostnym". Byle weganin tego nie ruszy :D

Jeszcze tylko muszle z czaszek wrogów i już będzie wypas ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam obecnie wyżej wymienione słuchawki na głowie i w końcu udało mi się wygospodarować trochę czasu na odsłuch to napiszę kilka słów. Muszle wykończone na wysoki połysk wyglądają pięknie. Miejsca łączenia dwóch rodzajów mahoniu nie jestem w stanie zobaczyć bez głębokiej analizy, zresztą nie mam takiej potrzeby. Muszę również podkreślić fakt: Ten kształt muszli w połączeniu z drewnem w mistrzowskim wykończeniu, skórzanym, całkiem wygodnym headbandem oraz aluminiowymi mocowaniami robi ogromne wrażenie. Na żywo prezentują się znacznie lepiej niż na zdjęciach, czego nie można powiedzieć (przynajmniej nie w takim samym stopniu) o takich, powiedzmy, RS1.

 

Co do dźwięku, wydaje się że przeniesienie przetwornika z plastiku do drewna i jego adaptacja w nowej komorze wyrównały brzmienie, wprowadziły trochę ogłady do dźwięku. Wcześniej sr80 męczyły mnie jakością wysokich tonów i taką swoją natarczywością, odsłuch zwykle kończył się dosyć szybko. Teraz mogę słuchać muzyki znacznie dłużej i co ważniejsze mam wrażenie że słuchawkom rozszerzył się zakres gatunków, które w ich wykonaniu akceptuję. Na przykład połączenie z nową płytą Riverside’a sprawa sporo radości. Oczywiście to wszystko z pamięci o charakterze fabrycznych sr80, a ta zwłaszcza jeśli chodzi o muzyczne porównania jest zawodna.

 

Podsumowując: Kolejna genialna modyfikacja, (wiem że to niedopowiedzenie bo z oryginału wiele nie zostało) wykonana przez Michała. Pozdrawiam!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności