Skocz do zawartości

Koncerty - kto grał, gdzie, jakie było nagłośnienie i wrażenia?


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2016 o 15:38, TempleInDreams napisał(a):

Agnes Obel w Starym Maneżu 11.11.2016r. W drugim rzędzie nagłośnienie było bardzo dobre. Agnes zagrała angażująco i z uczuciami, można było odpłynąć w stworzonej atmosferze. Szacunek dla niej i pozostałych dziewczyn z jej składu. Generalnie polecam jej koncerty, ja chcę więcej!

Nie wiem co to za Agnes, ale szok jak ten czas leci. Maneż ma już tyle lat? Faktycznie robi się stary. A pamiętam jak za dziecka z wujasem w koszarach byłem.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATRICIA BARBER QUARTET

Neal Alger on guitar 

Emma Dayhuff on bass 

Greg Artry on drums


5.11.2023, godz. 19:00

Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem

 

Wspaniałe, klimatyczne miejsce z dobrą akustyką. Nie było za głośno ani za cicho, sala była w pełni wypełniona aż po sufit dziękiem świetnej jakości.

 

Koncert zagrany po mistrzowsku (profesorsku) przez Patricię Barber i pozostałych artystów. Intymnie, klimatycznie a ten muzyczny spektakl dawał uczucie niezwykłej bliskości z artystami- swego rodzaju więzi z nimi.

Nie zabrakło genialnych solówek wykonywanych przez wszystkich artystów, interakcji miedzy nimi czy nieskrępowanych improwizacji. Patricia Barber dysponuje świetnym głosem, to taka „stara szkoła grania”, która mi bardzo odpowiada. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie nastrojowe utwory jak: If I Were Blue, Bye Bye Blackbird, Company, Surrender, Snow, Black Magic Woman…

Koncert trwał 1h i 40 minut a na bis był utwór Light My Fire i jeszcze jedenYou Are My Sunshine- solo, tylko Patricia Barber na scenie.

 

To był wspaniały wieczór a kto nie był ten trąba. @Tytus1988Przemek jest usprawiedliwiony- zwolnienie lekarskie. 😊

20231105_183226.jpeg
 

20231105_190941.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.11.2023 o 22:21, lobuz1 napisał(a):

5.11.2023, godz. 19:00

To był wspaniały wieczór a kto nie był ten trąba. @Tytus1988Przemek jest usprawiedliwiony- zwolnienie lekarskie. 😊

 

Fajnie, ale gdybym wiedział że forumowicze planują pójść to bym dołączył. Także sugeruję informować przed koncertami

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 18:29, Marius Magnus napisał(a):

Odpowiadam po półtorej miesiąca. Turbo od czasu jak skończyli współpracę z Kupczykiem kilkanaście lat temu jest w znakomitej formie, choć Hoffmann to już starszy pan, ale energii wielu młodszych mogłoby mu pozazdrościć. Właśnie grają koncerty z okazji 40 lecia Dorosłych Dzieci (ciekawostka, koncerty z tej samem okazji gra równolegle również Kupczyk ze swoim CETI).

Na tych ostatnich nie byłem ale w 2019 byłem w warszawskiej Hydrozagadce na The Last Warrior Tour i to była petarda. Dodatkowo koszulka z tej trasy jest wykonana perfekcyjnie i kosztowała 70 zeta. Teraz za byle szmatę wołają 100-120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Grał Tommy Emmanuel :D

 

Nagłośnienie to istny majstersztyk! Wszystkie smaczki HiFi, tylko że na koncercie. Idealna głośność, detale i przede wszystkim barwy. Poezja.

 

IMG_20231113_190324.jpg

 

IMG_20231113_205925.jpg

 

IMG_20231113_212249.jpg

 

Polecam się tam wybrać.

Edytowane przez espe0
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.11.2023 o 22:41, espe0 napisał(a):

Polecam się tam wybrać.

 

Ja byłem na Stacey Kent.

Wrażenia jak by się słuchało z dobrego zestawu stereo w domu + oczywiście atmosfera koncertu.

Żadnego łomotu, dudnienia czy innych przesterowań znanych z koncertów plenerowych/stadionowych czy nawet "zwykłych" sal koncertowych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kazik - Stary Maneż Gdańsk - mimo upływu lat wciąż w świetnej formie wokalnej, potęga i barwa głosu imponująca. Nagłośnienie jak to w Maneżu bardzo dobre 9/10. Miło widzieć, że artysta gromadzi publiczność od 12-15 roku życia po 70/80 latków. Większość publiczności to 40/50.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2024 o 16:54, Palpatine napisał(a):

Kazik - Stary Maneż Gdańsk - mimo upływu lat wciąż w świetnej formie wokalnej, potęga i barwa głosu imponująca. Nagłośnienie jak to w Maneżu bardzo dobre 9/10. Miło widzieć, że artysta gromadzi publiczność od 12-15 roku życia po 70/80 latków. Większość publiczności to 40/50.

 

 

Ja to już raczej to te 50 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał(a):

„Kiedy osiągniesz 900 lat, twój wygląd nie będzie tak dobry” - Yoda ;)

 

 

"Kiedy będę miał te 90 lat i będę podróżował z Din Djarinem to mój wygląd ani wiek nie będzie miał żadnego znaczenia. Żadnego" ;)

 

Grogu.

 

Ta sama rasa/gatunek Sheevie, ta sama...

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto nie był wczoraj w NIEBIE na koncercie Mammal Hands ten trąba. C'nie @Tytus1988

20240323_192958.jpg
 

20240323_193715.jpg

 

20240323_202110.jpg

 

20240323_203455.jpg

 

20240323_212908.jpg

 

 

BTW:  wybieram się na kolejny koncert do Krakowa :) 

20240324_100858.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🎶KONCERT MAMMAL HANDS 23.03.2024 W KLUBIE NIEBO W WARSZAWIE🎶

 

Lumii_20240325_165629713.jpg

 

Dziękuję Adamie za wzmiankę o tym koncercie i możliwość wspólnego wybrania się w ostatni weekend na koncert🙂👍 Bez wątpienia należy uznać, że nie brakowało funu (udzielało się to wszystkim uczestnikom😉), jak i energetyczności, z jaką grali artyści na saksofonie (Jordan Smart), fortepianie (Nick Smart) oraz perkusji (Jesse Barrett).

 

Lumii_20240325_164924348.jpg

 

Niższe oktawy fortepianu były odczuwalne w okolicach brzucha, natomiast mocne uderzenia stopy perkusyjnej generowały ciśnienie odczuwalne na klatce piersiowej pomimo ładnych kilku metrów dzielących nas od sceny. Akustyka była odpowiednia, chociaż przy kawałkach, gdy gra Barretta na perkusji stawała się wręcz szaleńcza, słyszalne było dudnienie niższych rejestrów. Raz zdarzyło się także przytłoczenie dźwięków nacierająch z saksofonu Smarta przez dużo głośniej grający fortepian, a przede wszystkim perkusję... ale to tylko drobne mankamenty😉 Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas dłuższa improwizacja artystów na koniec przed samymi kawałkamo na bis🙂 Sam koncert, jak i atmosferę na nim oceniliśmy z Adamem bardzo pozytywnie... było jak na Niebo przystało😉

 

Lumii_20240324_082428011.jpg

 

20240325_170555.jpg

 

20240325_170720.jpg

 

Zdecydowanie @lobuz1 oraz @Tytus1988approved😉👍😉👍

 

Lumii_20240324_080156159.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 16:52, Tytus1988 napisał(a):

🎶KONCERT MAMMAL HANDS 23.03.2024 W KLUBIE NIEBO W WARSZAWIE🎶

 

Lumii_20240325_165629713.jpg

 

Dziękuję Adamie za wzmiankę o tym koncercie i możliwość wspólnego wybrania się w ostatni weekend na koncert🙂👍 Bez wątpienia należy uznać, że nie brakowało funu (udzielało się to wszystkim uczestnikom😉), jak i energetyczności, z jaką grali artyści na saksofonie (Jordan Smart), fortepianie (Nick Smart) oraz perkusji (Jesse Barrett).

 

Lumii_20240325_164924348.jpg

 

Niższe oktawy fortepianu były odczuwalne w okolicach brzucha, natomiast mocne uderzenia stopy perkusyjnej generowały ciśnienie odczuwalne na klatce piersiowej pomimo ładnych kilku metrów dzielących nas od sceny. Akustyka była odpowiednia, chociaż przy kawałkach, gdy gra Barretta na perkusji stawała się wręcz szaleńcza, słyszalne było dudnienie niższych rejestrów. Raz zdarzyło się także przytłoczenie dźwięków nacierająch z saksofonu Smarta przez dużo głośniej grający fortepian, a przede wszystkim perkusję... ale to tylko drobne mankamenty😉 Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas dłuższa improwizacja artystów na koniec przed samymi kawałkamo na bis🙂 Sam koncert, jak i atmosferę na nim oceniliśmy z Adamem bardzo pozytywnie... było jak na Niebo przystało😉

 

Lumii_20240324_082428011.jpg

 

20240325_170555.jpg

 

20240325_170720.jpg

 

Zdecydowanie @lobuz1 oraz @Tytus1988approved😉👍😉👍

 

Lumii_20240324_080156159.jpg

Dzięki Przemku. Jak szedłem na koncert to miałem włosy do diaska! Siwe, ale były….Za to jakiś taki gładszy jestem i radosny. To pewnie dzięki tym artystycznym uniesieniom. 😊. Dziękuję za wspólnie spędzony dzień!

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w środę.

 

IMG_4123.jpeg
 

 

Cytat

informacja organizatora

W 2009 r., po 15 latach bycia członkiem legendarnego e.s.t i rok po tragicznej śmierci Esbjörna Svenssona, basista tego zespołu Dan Berglund podjął inicjatywę założenia nowego zespołu z ambicją, aby nadal podchodzić do muzyki z taką samą otwartością i delikatnym lekceważeniem konwencjonalnych konwencji gatunkowych, jakie charakteryzowały jego poprzedni zespół.

15 lat później i po 8 wydanych albumach ten kwartet został ważną muzyczną marką w Szwecji i w całej Europie, a wyjątkową cechą ich muzycznego języka to wciąż zaskakująca wielobarwna mieszanka jazzu oraz muzyki rockowej. Jest to dla nas olbrzymi zaszczyt zaprosić naszych gości na jedyny w Polsce koncert supergrupy Tonbruket w składzie Dan Berglund na kontrabasie, Johan Lindström na gitarze elektrycznej, Martin Hederos (The Soundtrack of Our Lives, Fire! Orchestra) na pianinie i Andreas Werliin (Wildbirds & Peacedrums, Fire!) na perkusji.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Rafacio wybierasz się? Idę dzisiaj o 18. Tak sobie wymyśliłem na spontanie bo zawitałem dzisiaj do deszczowego Gdańska- biletów nie było, ale wydębiłem jedno miejsce w soecjalnej strefie. :P 

IMG_4229.jpeg
 

Cytat

Z towarzyszeniem Big Bandu aMuz w składzie:

sekcja saksofonów:
Gabriela Matuszewska – saksofon altowy
Krystian Zajączkowski – saksofon altowy
Maksymilian Wilk – saksofon tenorowy
Paweł Barton – saksofon tenorowy
Maja Podraska – saksofon barytonowy
Jakub Musik – klarnet/klarnet basowy

Klara Szczepankowska – flet / gościnnie

sekcja puzonów:
Dominik Łukaszczyk / gościnnie
Wiktor Hoffman / gościnnie
Adam Jankowski / gościnnie

Darren Anthony Malgeri – waltornia / gościnnie

sekcja trąbek:
Mateusz Piotrowski – gościnnie
Sergiej Kriuczkow
Bartosz Drzemicki
Jakub Semeniuk
Jan Szczurek

sekcja rytmiczna:
Karolina Krzyżanowska – fortepian
Dawid Kamiński – fortepian
Miłosz Chmura – gitara 
Michał Rajca – gitara 
Bartłomiej Ostrowski – gitara 
Bartłomiej Brózda – kontrabas
Jan Mieleszko-Myszka – kontrabas
Łukasz Chmielewski – perkusja
Michał Ligęza – perkusja
Jędrzej Szmelter – perkusja

oraz
Bartłomiej Leśniewski – skrzypce
Paweł Wiśniewski – akordeon

Jan Konop – dyrygent

W PROGRAMIE: 

najpiękniejsze kompozycje i aranżacje swingowych przebojów:

All The Things You Are, Between the Devil & the Deep Blue Sea, Black Coffee, Caravan, Cheek to Cheek, Ev'ry Time We Say Goodbye, Fascinatin’ Rhythm, Get Happy, I Love Paris, Imagine My Frustration, It's All Right With Me, It's Only A Paper Moon, Manhattan, 
Mean To Me, Our Love Is Here To Stay, Somebody Loves Me, The Very Thought Of You, Too Darn Hot, Top Hat, White Tie And Tails,
oraz
Sweet Georgia Brown – muz. Ben Bernie, Maceo Pinkard i Kennet Casey, arr. Sammy Nestico
Charlie The Whale – muz. Sammy Nestico 
Almost Jazz – muz. Janek Mazur

L

20240416_175552.jpg

 

20240416_175424.jpg

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Nie bardzo mam chęć chadzać. Kiedyś byłem na jakimś klawesynowym koncercie. Wolę w domu posłuchać szczerze mówiąc. Nawet na Bohren ... się nie zdecydowałem.

A mnie się lżej na duszy zrobiło, że jest nowy, zdolny muzyczny narybek, który potrafi w rurę dmuchnąć jak należy, szarpnąć za druty, rąbnąć w bęben, uderzyć w klawisz ten co potrzeba…czy zawodowo zaśpiewać. Przynajmniej Ci studenci z Wydziału jazzu i muzyki estradowej, których słuchałem wczoraj umią 😀. Może nie jesteśmy skazani na papkę, ten cały szit- plastic fantastic, który nam funduje obecny, lokalny rynek muzyczny, którego gwiazdami jest taki Podsiadło czy Zawiałow.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał(a):

To nie wina artystów, że są na fali, a gustu muzycznego słuchaczy.

To oni „tworzą” pod gusta słuchaczy, pod konkretne zamówienie z rynku? Być może taki mamy klimat. Artyści powinni „mieć sztukę w swoich rękach”, tworzyć nowe trendy a za nimi podążają fani a nawet wyznawcy. Jak grali Betleasi to dziewczyny rzucały im swoje majtki, jako wyraz szczerego uwielbienia.😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności