Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy one grają tylko z piankami Comply?

 

Nie, nie tylko. Na przykład w moim przypadku pianki kompletnie odpadają bo mam "niekompatybilne" uszy. Założyłem więc standardowe tipsy od sony (te z kolorowymi kołnierzami) i wszystko działa. Na zdjęciu poniżej masz tulejki tych słuchawek:

 

500x1000px-LL-bbb49052_11377272_10889464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy one grają tylko z piankami Comply?

Nie, nie tylko. Na przykład w moim przypadku pianki kompletnie odpadają bo mam "niekompatybilne" uszy. Założyłem więc standardowe tipsy od sony (te z kolorowymi kołnierzami) i wszystko działa. Na zdjęciu poniżej masz tulejki tych słuchawek:

 

500x1000px-LL-bbb49052_11377272_10889464

Czyli w komplecie są tylko pianki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w komplecie jest tylko jedna para pianek. Ogólnie zestaw handlowy serii R2 jest bardzo ubogi. Malutkie pudełko, piankowe tipsy, mikroskopijna broszurka i woreczek, to wszystko z czym R2 są sprzedawane.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za Flare'y są? Ten kolor.. ni to czerń R2a, ni to tytan R2pro...

Niemniej zestaw dobrany dobrze:)

 

20150825_121652.jpg

 

W komplecie są tylko pianki - 3 sztuki w R2pro + etui / 1 sztuka w R2A, ale np. na Amazonie można zamówić z silikonami co też zrobiłem.

Silikony są zbliżone do tych z UE Triple.Fi 10 - szerokie, krótkie i z dużym otworem - mi pasują dobrze, ale wolę Comply.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za Flare'y są? Ten kolor.. ni to czerń R2a, ni to tytan R2pro...

Niemniej zestaw dobrany dobrze:)

 

20150825_121652.jpg

 

W komplecie są tylko pianki - 3 sztuki w R2pro + etui / 1 sztuka w R2A, ale np. na Amazonie można zamówić z silikonami co też zrobiłem.

Silikony są zbliżone do tych z UE Triple.Fi 10 - szerokie, krótkie i z dużym otworem - mi pasują dobrze, ale wolę Comply.

No ale czy nie obawiacie się, że one są konstruowane pod pianki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż to za Flare'y są? Ten kolor.. ni to czerń R2a, ni to tytan R2pro...

Niemniej zestaw dobrany dobrze:)

 

20150825_121652.jpg

 

W komplecie są tylko pianki - 3 sztuki w R2pro + etui / 1 sztuka w R2A, ale np. na Amazonie można zamówić z silikonami co też zrobiłem.

Silikony są zbliżone do tych z UE Triple.Fi 10 - szerokie, krótkie i z dużym otworem - mi pasują dobrze, ale wolę Comply.

No ale czy nie obawiacie się, że one są konstruowane pod pianki?

 

 

Na pewno są. Ale czy to coś zmienia? Dokanałówki zazwyczaj brzmią lepiej albo z piankami albo silikonami. Ja np. NuForce Primo 8 mogę słuchać tylko z silikonami - z piankami jest tragedia.

Flare'y bardzo mi odpowiadają z piankami - z silikonami nie jest źle, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by trochę potestować:) jak znajdę czas to zrobię odsłuchy i dam znać. Ale widziałem na head-fi, że sporo osób korzysta z silikonów i nie narzeka.

Tymczasem dzisiaj na chwilę powróciłem do moich starych ulubieńców - Musical Fidelity EB50:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za Flare'y są? Ten kolor.. ni to czerń R2a, ni to tytan R2pro...

Niemniej zestaw dobrany dobrze:)

 

20150825_121652.jpg

 

To są R2S i są zrobione ze stali.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że też mi to chodzi po głowie. Problem w tym, że w tych słuchawkach gra nie tylko przetwornik. Z tego co o nich czytałem, wpływ na ostateczną sygnaturę dźwięku ma tutaj obudowa przetwornika i to z czego jest zrobiona (dostępne amelinium, stal i tytan). Ale może warto spróbować (w końcu Polak potrafi) bo sam kabel z parą przetworników to około 250 - 300zł. ---> http://www.amazon.co.uk/Flare-Audio-R2-C01B-Replacement-assembly/dp/B012Y494I8/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1441080557&sr=8-4&keywords=flare+audio

 

edyta: Tak mnie naszło, że jeśli ktoś podłapie pomysł z garażową produkcją obudów uniwersalnych do tych przetworników (na jakiejś frezarce/tokarce precyzyjnej) to możemy mieć hit eksportowy na miarę mad dogów :D .

 

edya 2: Dołączam do szczęśliwych posiadaczy tych maleństw. Pierwsze odsłuchy przyprawiły mnie o efekt woow! Jak wsłucham się bardziej to zapewne pojawi się recka w odpowiednim dziale.

W budowie bardzo przypominają mi Sony MH1/MH1c. Może dałoby radę na początek wykorzystać ich obudowę (aluminium) i włożyć do niej przetworniki od Flare Audio? Wtedy całość umieścić w akrylowej/silikonowej obudowie typu custom? Czy to już za dużo kombinowania? ;)

 

Edit: Pytanko jedno, obudowa w Flare Audio jest wentylowana, czy zamknięta?

Edytowane przez surround
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zamkniętą.

Wygląda na zamkniętą, ale jakieś tam powietrze może się wydobywać z tyłu przy przewodzie. Tak twierdzą na head-fi i oczywiście już robią mody:) z wersji A na pro. Nie znam się na tym szczególnie, ale czy nie wszystkie dynamiczne przetworniki potrzebują jakiejś wentylacji?

 

Tu małe porównanie z wybranymi innymi dokanałówkami (wizualne na razie:) :

 

20150903_152054.jpg

 

I porównanie z MH1C:

 

20150903_200646.jpg

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odkręcisz ten mały dekielek z tyłu słuchawki i przyjrzysz się przetwornikowi od tyłu, powinieneś zauważyć, że jest on otoczony uszczelką więc teorię o wentylacji poddał bym w wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i Link do przetworników z kablem:

http://www.amazon.co.uk/Flare-Audio-R2-C01B-Replacement-assembly/dp/B012Y494I8/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1441080557&sr=8-4&keywords=flare+audio

 

Słyszałem ostatnio totalnie zamkniętą dynamiczną konstrukcję iem, generalnie nie polecam - efekt "zduszonego" przetwornika.

Tym bardziej zastanawiają mnie r2 bo brzmią jak otwarte a izolują o klasę lepiej niż re600.

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw obejmuje parę przetworników z przylutowanym już kablem.

 

Czy aby na pewno tak dobrze izolują? Cóż, dla mnie R2 to takie trochę uchogwałty. Muszę aplikować je naprawdę głęboko aby złapać sila (ale jak już go złapię to dzieje się magia) a mimo to i tak słyszę nie najgorzej to co dzieje się "na zewnątrz" przy czym ja używam silikonowych tipsów bo moje kanały słuchowe nie lubią się z piankami.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę R2pro z silikonami (biflange i różnymi zwykłymi). Generalnie zwiększa się ilość basu, uderza mocniej i schodzi niżej. Ale stają się jeszcze mniej wybaczalne dla utworów, tracą trochę tej niesamowitej krystaliczności i zaczynają lekko sybilizować. Średnica robi się lekko przybrudzona. Niektórzy mogą preferować takie brzmienie.

Co do izolacji najlepiej wypada z piankami - przy czym, przynajmniej dla mnie musi to być rozmiar L (ewentualnie M, ale wersja TS zakładana za uchem).


Kurcze chyba pozamawiam jakieś kopułki i potestuje:)

 

Rzućcie okiem na te:

http://www.lunashops.co.uk/goods-3478.html

http://www.lunashops.co.uk/goods-3477.html

http://www.lunashops.co.uk/goods-3476.html

http://www.lunashops.co.uk/goods-3475.html

http://www.lunashops.co.uk/goods-3473.html

 

Pytanie jak to będzie brzmiało? Przy dobrych wiatrach można obniżyć cenę do około 200 zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wejdą do mh1 ?

Pewnie wejdą, ale trzeba by rozbroić MH1ki.

Tak czy inaczej to że Flare sprzedaje same przetworniki z kablem to świetna wiadomość. Możemy tylko czekać na przeróbki.

Ja nie tylko nigdy nie zabierałem się za ingerowanie w tego typu projekty, ale nie mam też podstawowych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw obejmuje parę przetworników z przylutowanym już kablem.

 

Czy aby na pewno tak dobrze izolują? Cóż, dla mnie R2 to takie trochę uchogwałty. Muszę aplikować je naprawdę głęboko aby złapać sila (ale jak już go złapię to dzieje się magia) a mimo to i tak słyszę nie najgorzej to co dzieje się "na zewnątrz" przy czym ja używam silikonowych tipsów bo moje kanały słuchowe nie lubią się z piankami.

 

Wspomniałem tylko że lepiej izolują niż re600 - pewnie oba nie mają startu do armatur (np. b2).

Ale tak jak piszesz, zależy od "sila" i użytych końcówek, ja też używam tylko silikonów.

Co przypomniało mi, że mam sporo nazbieranych "tipsów" od różnych iemów i jest trochę fanu i zabawy z iem'ami przy testowaniu różnych kombinacji.

 

 

Te kopułki z lunashop chyba zdecydowanie za duże do tego przetwornika, choć efekt może być ciekawy ale tu już chyba w grę wchodzi wyższa szkoła akustyki której nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info dla tych co by chcieli Flare audio R2 usłyszeć na własne uszy. We wtorek przylatuję do Polski na urlop i prawdopodobnie w środę dziewiątego września zjawię się we Wrocławiu u Kuropa (promocja na X5 działa jak magnes) jeśli ktoś z Wrocka lub okolic miałby ochotę posłuchać tych iemów to możemy jakoś na środę się umówić. Oczywiście proszę wyposażyć się w tipsy we własnym zakresie a i własne źródło było by wskazane (co by sprawdzić jak zgrywają się z różnymi playerami).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Kolegi @andi słucham od godziny R2PRO. Na razie trudno mi powiedzieć cokolwiek, poza tym, że jest piach i żyletki. Oczywiście muszę się osłuchać, ale chyba jednak powinno się ich słuchać na piankach, których ja nie toleruję. Muszę się przestawić na super jasne i ostre brzmienie.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Kolegi @andi słucham od godziny R2PRO. Na razie trudno mi powiedzieć cokolwiek, poza tym, że jest piach i żyletki. Oczywiście muszę się osłuchać, ale chyba jednak powinno się ich słuchać na piankach, których ja nie toleruję. Muszę się przestawić na super jasne i ostre brzmienie.

 

Spróbuj innych silikonów. Generalnie pianek nic nie pobije, ale można uzyskać trochę łagodniejsze brzmienie.

Nie zmienia to tego, że wersja pro jest raczej niewybaczalna a silikony zwiększają efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki uprzejmości Kolegi @andi słucham od godziny R2PRO. Na razie trudno mi powiedzieć cokolwiek, poza tym, że jest piach i żyletki. Oczywiście muszę się osłuchać, ale chyba jednak powinno się ich słuchać na piankach, których ja nie toleruję. Muszę się przestawić na super jasne i ostre brzmienie.

Spróbuj innych silikonów. Generalnie pianek nic nie pobije, ale można uzyskać trochę łagodniejsze brzmienie.

Nie zmienia to tego, że wersja pro jest raczej niewybaczalna a silikony zwiększają efekt.

Próbowałem innych. Tu góra jest zdecydowanie podbita i trochę cyfrowa. Wyższa średnica też na razie boli. Po 1,5 godziny jestem tak zmęczony tą górą, że na dziś odpuszczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności