Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu coraz więcej trafia do mnie o tych dokach. IEM'y rodem z Kickstartera przedstawiane są jako killery wieloprztwornikowych ciem'ów, ile w tym prawdy?

 

Strona producenta:

http://www.flareaudio.com/products/r2-headphones/

 

 

 

I recka na headfonii:

 

http://www.headfonia.com/review-flare-audio-r2a-r2pro/

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na forum ktoś je ma, może się ujawni? Sam zastanawiam się nad kupnem wersji R2A ale jeszcze się nie zdecydowałem.

 

edyta: ok doszedłem, że awayeah je ma, więc może czuć się wywołany do tablicy co by coś o nich skrobnąć.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam r2pro - ktoś tu na forum pisał że ma r2a więc może się też wypowiedzieć.

 

R2pro dla mnie mają potencjał, mam je krótko, z tego co mogę napisać to tonalnie całkiem dobrze wypadają. Czyli schodzą nisko, bass szybki, zwięzły, środek pasma całkiem miły, góra - bardzo "specyficzna" (jeszcze się nie przyzwyczaiłem).

Poza tonalnością coś tam się "zaczyna dziać" w stronę efektów "dużych" słuchawek (scena/realizm), więc jestem zadowolony.

 

Ale żeby kilery ciem'ów? - Tego nie wiem.

Mogę tylko napisać że r2pro to już wyższy poziom iem'ów, ale z tego powodu swoich HE-500 się nie pozbędę.

 

ps.

Można posłuchać r2pro u mnie (Warszawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R2A i R2pro, ale nigdy custom'ów nie miałem więc się tu nie wypowiem.

Na pewno nie słyszałem lepszych dokanałówek ani w sumie nausznych (nie miałem jednak przyjemności słuchać niczego ponad 3tys. + dobry tor).

Co więcej grają świetnie, niezależnie od tego z czym bym ich nie próbował. re600 z hm901 zbalansowanym grały niesamowicie, ale już z innymi źródłami nie robiły aż takiego wrażenia. Na head-fi spotkałem się z opiniami że ten zestaw (re600+hm901) może rywalizować ze wszystkim i wychodzić z tego zwycięsko (mowa o dokanałówkach/customach + inne topowe DAPy). Ja słuchając tego zestawu byłem przekonany, że nic lepszego nie usłyszę (wśród przenośnych zestawów z dokanałowymi słuchawkami). Obie Flare Audio z HA2 czy dx90 biją ten zestaw.

 

Potrzebują trochę mocy, ale zgaduje że po części dzięki temu mają absolutnie czarne tło. Nawet z Oppo HA-2, gdzie takie Primo8 szumią niemiłosiernie - R2A czy coś gra, czy nie - nie wyłapują żadnych szumów.

W skrócie R2A grają bardziej holograficznie, muzykalnie i przyjemnie - R2pro szerzej, bardziej analitycznie i mniej muzykalnie. Najbardziej uderza krystaliczność, otwartość dźwięku - słuchając dobrze znanych utworów mam wrażenie jakby nagle wyzbyły się wszystkich zniekształceń i niedoskonałości, pomimo iż na innych słuchawkach nie byłem świadomy że takie zniekształcenia są :) - jakkolwiek abstrakcyjnie to brzmi.

R2A zrobiły lepsze pierwsze wrażenie, ale po odsłuchu R2pro i powrocie do R2A, te drugie wydają się technicznie gorsze.Różnice oczywiście są subtelne, w końcu to te same przetworniki.

 

Tak czy inaczej są to pierwsze słuchawki które mogę z czystym sumieniem wszystkim polecić.

Nie spodziewajcie się tylko basu w dużej ilości. I Primo 8 i re600 mają go więcej. Niemniej nigdy nie czułem żeby go brakowało - wszystko kwestią preferencji osobistych. Może co najwyżej odrobina więcej w najniższych pasmach by nie zaszkodziła - ale wtedy wydaje mi się, że miało by się wrażenie że słuchawki dodają go od siebie więcej niż być powinno.

 

Warto rzucić okiem jeszcze na tą recenzję:

http://headfonics.com/2015/05/the-r2a-and-r2pro-iems-by-flare-audio/

 

Czytając recenzję, najbardziej rzuca się w oczy nie to jak bardzo się je chwali - ale to, że we wszystkich późniejszych recenzjach na headfonia czy headfonics - używa się Flare Audio jako benchmarku dla innych słuchawek. Przeczytajcie chociażby ostatnią recenzję Noble Kaiser 10 (custom'ów za 1600$ zbierających rewelacyjne opinie).

Recenzent wychwala w niebiosa bas tych customów po czym dodaje:

"I’ve only ever witnessed one inner ear that offered a pure type of bass that feels like Audeze Planar bass: The Flare Audio R2A/Pro"

"The mid quality is very similar to my Flare Audio R2A iem, soothing and supple are my favorite terms to use when speaking about the vocal experiences physicality."

"The K10 doesn’t sound as deep as my Flare R2Pro, nor does it respond nearly as well with Naturespaces and holographic audio recordings."

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie awayeah, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że warto ich spróbować. Moja para R2A już do mnie jedzie. Podzielę się wrażeniami gdy tylko już trochę sobie ich posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad zamawiales? ile na polskie wychodzi sprowadzenie na gotowo?

 

A no z tej aukcji:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/171877016346?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Nie wiem ile wychodzi w pln'ach bo mieszkam w UK ale wydaje mi się, że gdyby zamawiać je ze strony producenta (175 GBP za wersje R2A) to przy obecnym kursie funta i z doliczeniem przesyłki można by się zmieścić w 1100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się skusi na Venture Electronics Duke? Na Hedfaju spotkałem opinie, że lepsze od R2.

 

Ha, widziałem je gdzieś na zdjęciu i zastanawiałem się co to za słuchawki:)

Ale do opinii na head-fi po wielu wtopach, podchodzę z dystansem.

Niemniej poczytam i ewentualnie byłbym chętny żeby je posłuchać :)

 

grubbby - Flare Audio to brytyjska firma, więc koszty wysyłki są znikome a żadnych dodatkowych opłat nie ma. Ale warto poczekać na jakieś promocje, a takie na bank się pojawią. Jak dla mnie są one warte nawet tych 400£ (oceniając sam dźwięk), ale zestaw jest tak ubogi, a kabel tak skromny, że postrzegana wartość bardzo spada.

 

Mi udało się R2A dostać za 80£ na kickstarterze i pro za 200£ na Amazonie. Flare wysyłają do backerów wiadomości i pojawiają się jakieś kody promocyjne. Jakbym coś dostał to dam znać.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam czy jakiejś grubszej recki nie wrzucić, ale muszę znaleźć trochę czasu.

Tak na szybko mogę powiedzieć, że XBA-H3/A3 mają dużo lepszy jakościowo kabel który łatwiej wymienić, są sprzedawane w świetnym zestawie i ogólnie pod pewnymi względami robią lepsze wrażenie wizualne.

Ale tylko wizualnie mogą konkurować:)

 

W żadnym wypadku nie chcę jakoś jechać po Sony, ale to charakterystyczne dla nich brzmienie - ciepłe, basowe, trójwymiarowe, ale niezbyt szerokie - no i typowa V-ka, która już mnie nie pociąga.

Problem z XBA jest taki, że izolacja jest kiepska, więc trzeba ich używać raczej w cichych warunkach. Poza tym ich brzmienie jest bardzo uzależnione od tipsów - od skrajnie basowego, zamulonego, po nawet z lekka basowo nie domagającego i przestrzennego.

W sumie H3/A3 mam może nawet dłużej niż jakiekolwiek inne słuchawki, ale słuchałem ich najmniej. Przez to, że sytuacje w jakich słucham najczęściej wymagają jednak trochę większej izolacji, a Sony dużo tracą w hałaśliwym środowisku. Dlatego nie chce się za bardzo wypowiadać.

 

Od razu zaznaczę, że cokolwiek nie napiszę o jakichkolwiek słuchawkach, odnosi się do odsłuchów w domu/pracy (w cichym środowisku). Byłoby nie fair oceniać jakość dźwięku na siłowni czy w tramwaju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne - wady w izolacji znane. Tez prosze przy porownaniu odnies sie wlasnie do najlepszego dzwieku sony (tipsy ktore lubisz najbardziej) bo w pelni masz racje o tym ze potrafia bardzo zmieniac swoj charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem też na szybko cały wątek Venture Electronics Duke na head-fi - póki co nic szczególnego. Kilka osób się wypowiedziało, krótkie wrażenia jedynie opisane. Trzeba jeszcze trochę poczekać, ale nie widzę w nich szczególnej konkurencji po tym co poczytałem. Zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, seria R2 nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia pod względem wizualnym ani ergonomicznym. Nie dostaniemy tu w zestawie tony tipsów czy jakiegoś twardego pokrowca a i sam kabel nie jest odpinany ale liczę na to, że to takie carbo tenore na sterydach. Poza tym producent przewidział możliwość samodzielnej wymiany kabla razem z przetwornikami, takie zestawy widziałem już na Amazonie w cenie około £40. Nawiązując jeszcze do carbo tenore (tak jakoś te słuchawki wydają mi się być podobne do R2), to są jedne z najwygodniejszych iemów jakie miałem a konstrukcyjnie bardzo mi R2 przypominają więc w kwestii komfortu liczę na wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, seria R2 nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia pod względem wizualnym ani ergonomicznym. Nie dostaniemy tu w zestawie tony tipsów czy jakiegoś twardego pokrowca a i sam kabel nie jest odpinany ale liczę na to, że to takie carbo tenore na sterydach. Poza tym producent przewidział możliwość samodzielnej wymiany kabla razem z przetwornikami, takie zestawy widziałem już na Amazonie w cenie około £40. Nawiązując jeszcze do carbo tenore (tak jakoś te słuchawki wydają mi się być podobne do R2), to są jedne z najwygodniejszych iemów jakie miałem a konstrukcyjnie bardzo mi R2 przypominają więc w kwestii komfortu liczę na wiele.

 

Źle mnie zrozumiałeś - zestaw jest ubogi i kabel wygląda na delikatny. Ale te słuchawki pod względem ergonomicznym to mistrzostwo świata - są tak małe, lekkie i wygodne, że komfort jest nie do pobicia. Wizualnie, same kopułki też są fajne.

 

Mogę je popołudniu porównać do Carbo Tenore (słuchałem ich tylko chwilę jak na razie) - ale to nie ta sama liga. Carbo Tenore są ok i mają dobry stosunek jakości do ceny. Ale to ciągle słuchawki z przedziału poniżej 200 zł i w tym przedziale można znaleźć inne perełki na podobnym poziomie.

Dla porównania za R2 byłbym skłonny zapłacić 2,5 tys. i nie żałowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jest dla mnie super.

 

Dla równowagi, żeby nie było nadmiernego hajpu, to ja wymienię kilka wad i niedogodności w moich doświadczeniach z r2pro:

- kabel, wrażenie słabe, jak z słuchawek za kilka $, oczywiście to może być tylko wrażenie a sam kabel może przeżyć lata (oby)

- splitter na kablu, to już z cyklu "wtf?", jakby krzywo sklejony, ciężki (pociąga słuchawki w dół) i wrażenie "chińszczyzny".

- tipsy i wyposażenie dodatkowe - po doświadczeniach z dunu/vsonic gdzie jest pakiet "full" - tutaj jest "nic".

- dźwięk - jak je pierwszy raz odsłuchałem, stwierdziłem że je odeślę. może jestem przeczulony, ale do wysokich tonów musiałem się niejako przyzwyczaić i nadal czasem mam wrażenie "piasku".

- dźwięk - r2pro pokazują niedoskonałości - jeśli chodzi o materiał (kompresje) oraz samo źródło (z telefonu brzmią słabo, z pha3 jest bardzo dobrze)

 

Pomimo powyższych (raczej drobnych), zdecydowałem że zostają ze mną (do kompletu z re600).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jest dla mnie super.

 

Dla równowagi, żeby nie było nadmiernego hajpu, to ja wymienię kilka wad i niedogodności w moich doświadczeniach z r2pro:

- kabel, wrażenie słabe, jak z słuchawek za kilka $, oczywiście to może być tylko wrażenie a sam kabel może przeżyć lata (oby)

- splitter na kablu, to już z cyklu "wtf?", jakby krzywo sklejony, ciężki (pociąga słuchawki w dół) i wrażenie "chińszczyzny".

- tipsy i wyposażenie dodatkowe - po doświadczeniach z dunu/vsonic gdzie jest pakiet "full" - tutaj jest "nic".

- dźwięk - jak je pierwszy raz odsłuchałem, stwierdziłem że je odeślę. może jestem przeczulony, ale do wysokich tonów musiałem się niejako przyzwyczaić i nadal czasem mam wrażenie "piasku".

- dźwięk - r2pro pokazują niedoskonałości - jeśli chodzi o materiał (kompresje) oraz samo źródło (z telefonu brzmią słabo, z pha3 jest bardzo dobrze)

 

Pomimo powyższych (raczej drobnych), zdecydowałem że zostają ze mną (do kompletu z re600).

 

Zgadzam się z powyższymi uwagami - poza źródłem (w pewnym zakresie) - u mnie na Note 4 (exynos) brzmią świetnie (Tidal - testowa playlista wysokiej jakości nagrań, streamowanie bezstratne). Ale z tego co czytałem, rzeczywiście są mało wybaczające dla gorszych nagrań i źródeł (za takowe Note 4 nie uznaje).

 

Zaczynam się trochę czuć, jak przedstawiciel handlowy Flare Audio:) - ale nic do tej pory nie zrobiło na mnie takiego wrażenia:)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie, seria R2 nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia pod względem wizualnym ani ergonomicznym. Nie dostaniemy tu w zestawie tony tipsów czy jakiegoś twardego pokrowca a i sam kabel nie jest odpinany ale liczę na to, że to takie carbo tenore na sterydach. Poza tym producent przewidział możliwość samodzielnej wymiany kabla razem z przetwornikami, takie zestawy widziałem już na Amazonie w cenie około £40. Nawiązując jeszcze do carbo tenore (tak jakoś te słuchawki wydają mi się być podobne do R2), to są jedne z najwygodniejszych iemów jakie miałem a konstrukcyjnie bardzo mi R2 przypominają więc w kwestii komfortu liczę na wiele.

 

Źle mnie zrozumiałeś - zestaw jest ubogi i kabel wygląda na delikatny. Ale te słuchawki pod względem ergonomicznym to mistrzostwo świata - są tak małe, lekkie i wygodne, że komfort jest nie do pobicia. Wizualnie, same kopułki też są fajne.

 

Mogę je popołudniu porównać do Carbo Tenore (słuchałem ich tylko chwilę jak na razie) - ale to nie ta sama liga. Carbo Tenore są ok i mają dobry stosunek jakości do ceny. Ale to ciągle słuchawki z przedziału poniżej 200 zł i w tym przedziale można znaleźć inne perełki na podobnym poziomie.

Dla porównania za R2 byłbym skłonny zapłacić 2,5 tys. i nie żałowałbym.

 

 

Wspomniałem o carbo tenore bo konstrukcyjnie bardzo mi przypominają R2. Są malutkie i lekkie, nie mają odpinanego kabla i siedzi w nich przetwornik o bardzo zbliżonym rozmiarze. Nawiązać chciałem tylko do ubogiego zestawu handlowego w jakim sprzedawane są R2. Spodziewam się, że R2 to inna liga oczywiście ;) ale trudno oprzeć się skojarzeniom ze słuchawkami, które już się posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym producent przewidział możliwość samodzielnej wymiany kabla razem z przetwornikami, takie zestawy widziałem już na Amazonie w cenie około £40. Nawiązując jeszcze do carbo tenore (tak jakoś te słuchawki wydają mi się być podobne do R2), to są jedne z najwygodniejszych iemów jakie miałem a konstrukcyjnie bardzo mi R2 przypominają więc w kwestii komfortu liczę na wiele.

A co myślicie o zakupie takich przetworników z kabelkiem i oddanie ich w ręce naszych rodzimych producentów CIEM'ów :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że też mi to chodzi po głowie. Problem w tym, że w tych słuchawkach gra nie tylko przetwornik. Z tego co o nich czytałem, wpływ na ostateczną sygnaturę dźwięku ma tutaj obudowa przetwornika i to z czego jest zrobiona (dostępne amelinium, stal i tytan). Ale może warto spróbować (w końcu Polak potrafi) bo sam kabel z parą przetworników to około 250 - 300zł. ---> http://www.amazon.co.uk/Flare-Audio-R2-C01B-Replacement-assembly/dp/B012Y494I8/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1441080557&sr=8-4&keywords=flare+audio

 

edyta: Tak mnie naszło, że jeśli ktoś podłapie pomysł z garażową produkcją obudów uniwersalnych do tych przetworników (na jakiejś frezarce/tokarce precyzyjnej) to możemy mieć hit eksportowy na miarę mad dogów :D .

 

edya 2: Dołączam do szczęśliwych posiadaczy tych maleństw. Pierwsze odsłuchy przyprawiły mnie o efekt woow! Jak wsłucham się bardziej to zapewne pojawi się recka w odpowiednim dziale.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności