Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

A jak kupię u Ryśka za rogiem w lombardzie Flary za flachę to ich wartość wtedy też tyle wynosi? Porównujecie wartość słuchawek z przeceny do oryginalnej. Lepsze wyposażenie jest w Urbanfunach za 70 zł z Chin, które to są okrojoną wersją o dodatki oryginalnych doków za 50$ :), wszelkie próby bronienia producenta pod tym względem pozostawię bez komentarza. Sony to chyba na początku kosztowały po $500. Proponuję nie porównywać produktów pod względem opłacalności jeśli niektóre z nich są wycofane ze sprzedaży. Bardzo ciekawe byłoby porównanie ER4XR do nowych Flares i tutaj już można dyskutować co jest warte więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Spawn za porównanie. Sam muszę je przesłuchać.

Spawn ja lubię taki bas jak w SR-507, to jest dla mnie referencja, a one nie mają tak mało basu go, ostatnio nawet nawet earsonic s-em6 słuchałem przez miesiąć i je bardzo akceptowałem,  mająć pod ręką inne słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, misiekkb napisał:

Dzięki @Spawn za porównanie. Sam muszę je przesłuchać.

Spawn ja lubię taki bas jak w SR-507, to jest dla mnie referencja, a one nie mają tak mało basu go, ostatnio nawet nawet earsonic s-em6 słuchałem przez miesiąć i je bardzo akceptowałem,  mająć pod ręką inne słuchawki. 

 

W sr-507 jest bas jest twardy, zawsze pod kontrola, taki bym to powiedzial armaturowy tylko oczywiscie lepszej jakosci no i jest go w sam raz we flare jest typowy dla dynamikow, mocny i napompowany i bardziej miekki no i jest go wiecej ilosciowo.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie dla mnie są słuchawki, jak one jest napompowany. Ale ostatni mój o nich osąd to będzie jak będę je miał w uszach.

A co do porównywania co ile warte, to każdy wybierze dla siebie zdecyduje jakie słuchawki są najlepsze i ile warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bas w 507 się podobał, we flare też, choć są nagrania gdzie jest go za dużo albo robi już miśka - ale wolę ten bas z 507

 

jak ktoś lubi młot pneumatyczny z nutą słodyczy to warto posłuchać Andromedy - ten bas odpowiada mi najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb ja jeszcze mogę porównać do basu Harmony 8.2 - w R2S jest wyraźnie mniej podbity, twardszy i szybszy, a do tego ma lepsze rozciągnięcie w dół.

W żadnym razie nie nazwałbym go napompowanym - no ale każdy ma inny punkt odniesienia. Na pewno daleko tu do jakichkolwiek doków, które można by określić mianem "basshead'owych". Jest go ilościowo trochę ponad to co uchodzi za neutralne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Hype opadł dobre pół roku temu więc jak zwykle jestem spóźniony. Na występach od dzisiaj u mnie Flare R2S.

I od razu zdziwienie...z P9 nie grają gorzej niż z BFB a w niektórych aspektach nawet lepiej :)

 

Daj im trochę czasu, im więcej ich słucham tym stają się dla mnie coraz lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Starh napisał:

Daj im trochę czasu, im więcej ich słucham tym stają się dla mnie coraz lepsze :)

On  od początku u mnie mają ciężko bo przesiadłem się na nie z Nighthawków :P

Ale te Flary to są naprawdę dobre słuchawki. W cenie 10% nowych Carbonów otrzymujemy dojrzały, dynamiczny dźwięk, z fajną sceną na szerokość z nienajgorszą głębią. Piękne wokale, ale średnicy brakuje delikatnie rozdzielczości. Basu na moje ucho mogłoby być mniej, a za to więcej sub basu. Góra ładnie wygładzona. Jest naprawdę..."rasowo".

Wieczorem zasiądę do poważnych odsłuchów, ale wygoda na plus (ote) a to póki co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

On  od początku u mnie mają ciężko bo przesiadłem się na nie z Nighthawków :P

Ale te Flary to są naprawdę dobre słuchawki. W cenie 10% nowych Carbonów otrzymujemy dojrzały, dynamiczny dźwięk, z fajną sceną na szerokość z nienajgorszą głębią. Piękne wokale, ale średnicy brakuje delikatnie rozdzielczości. Basu na moje ucho mogłoby być mniej, a za to więcej sub basu. Góra ładnie wygładzona. Jest naprawdę..."rasowo".

Wieczorem zasiądę do poważnych odsłuchów, ale wygoda na plus (ote) a to póki co najważniejsze.

Bas możesz ustawić bawiąc się kopułkami (parę osób tu tak robiło)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pekin93 napisał:

Polecam ściągnąć inna aplikacje, bo ten stockowy jest tragiczny.
 

Ja słucham tylko z Tidala. Jeśli już nie ma zasięgu LTE to sięgam po Poweramp.

Poleci ktoś DAPa synergicznego z 2RS ze streamingiem? Opcja DAC mile widziana chociaż nie koniecznie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Wole nic nie ruszać. Na telefonie jest ok. DFB tak dociąża dźwięk. Do rocka/rapu jest ok. 

One z telefonu grają tak na 70%. U mnie na FiiO E10K z high gain na one dopiero rozwijają swoje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palpatine napisał:

Ja słucham tylko z Tidala. Jeśli już nie ma zasięgu LTE to sięgam po Poweramp.

Poleci ktoś DAPa synergicznego z 2RS ze streamingiem? Opcja DAC mile widziana chociaż nie koniecznie.

@awayeah chyba używał ich z Pionkiem XDP-100r może jego byś podpytał jak mu to grało. Pionek ma streaming ale chyba nie ma opcji DAC. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj zajrzy i napisze kilka słów. Tak wlasnie celowalem w Pionka. Dragonfly to całkiem porządny Dac tylko w połączeniu z Flare jest straszenie głośny (bardzo ograniczona możliwość ustawienia głośności) a po drugie gdy bardzo dużo dzieję sie n srednicy potrafi sie zgubić. Niby nic wielkiego, ale drażni.

BTW. Jestem zdumiony jak dojrzale i szlachetnie potrafią zagrać R2S. Do wczoraj myślałem że takie granie zarezerwowane jest jedynie dla słuchawek nausznych.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PalpatineBrzmienie jest przyjemne, muzykalne, bez wyostrzeń i złagodzone z kocykiem ale w punkt to one dla mnie na pewno nie są (balans tonalny daleko od tego co bym nazwał wyważonym).  Bardzo dobrze oddają źródła pozorne i potrafią oczarować intymnością. Słucham na colorflaju C10 bo z nim mi się najbardziej podobają z tego co mam ale nie nazwałbym tego w żadnym razie optymalnym połączeniem. Sprawdzałem na silikonowych tipsach i na początku wow ale super, mniej kocyka, większa przestrzeń, jaśniej no ale.... no właśnie pojawia się duże "ale" po nazwą ale gdzie jest czarująca przydymiona średnica? :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn - posłuchałem dłużej i zgodzę się z Twoja opinią. Brak jakichkolwiek wyostrzeń, lekki kocyk. Moje oba źródła czyli P9 i DFB sprawiają, że nazwałbym je lekko ciemnymi. Świetna średnica, wręcz analogowa. Fajne żeńskie i męskie wokale z naciskiem na te pierwsze. Moja podejrzenie jest takie, że im bardziej transparentne źródło dostaną tym więcej mogą zyskać. Myślę, że Dragonfly Red lub Pionier XDP-100R byłby świetny. One są wystarczająco ciemne i wystarczy dać im źródło, które dobrze będzie kontrolować dół zachowa średnicę, zdejmie delikatnie kocyk i podniesie wysokie o ton. 

Świetnie na nich brzmi muzyka klasyczna/filmowa. Bardzo dobrze Rock/Rap pod jednym warunkiem - płyty nie mogą być ciemno nagrane. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności