Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie, że lubię być pionierem to jako pierwszy będę miał rekablowane R2S na forum.

Konstrukcja super-łatwo rozbieralna, bo driver trzyma tylko gumeczka xD

flare-audio-r2pro-6.jpg

Tylko trudno było znaleźć dostatecznie cienki dobry przewodnik, żeby przeszedł przez

flare-audio-r2pro-4.jpg

ale się raczej udało ;)

http://allegro.pl/kabel-recabling-sluchawek-occ-7n-99-99999-0-5m-i6632966879.html

Główny powód to irytujący spliter ;)

 

---

 

Nie wiem jak to jest z Flare'ami - te same przetworniki, te same kable, a każde gra inaczej i każde łapie synergię z innymi źródłami.

Materiał komory i stopień dokręcenia nakrętki za driverem

 

---

 

Nie widziałem wcześniej tematu, więc trochę nadrabiania...

Co do http://forum.mp3store.pl/topic/132392-flare-audio-seria-r2/?p=1431777 ...

Tylko ja mam sztukę, gdzie w obu słuchawkach i L i R miałem taki sam stopień dokręcenia od początku?

~ 1 i 1/4 przekręcenia, a po przejściu na 1/4 dokręcenia (żeby bas zmniejszyć i nadać mu twardości) bez różnicy w balansie!

Jak dla mnie skoro są w różnym stopniu dokręcone to musi być KOSMICZNY rozrzut na etapie produkcji driverów... cieszę się, że trafiłem dobrze spasowane, bo inaczej regulacja basu byłaby trudna :ph34r:

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje R2Pro też mają ten sam stopień fabrycznego dokręcenia po obu stronach. I tutaj jednak najlepiej sprawdza się fabryczne dokręcenie, wróciłem do niego po eksperymentach. Uważam, też że nie ma co panikować z tą utratą balansu bo kręciłem w te i wewte i trzeba było mocno przegiąć żeby zaczęły źle grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Pro, będziesz miał ładny komplecik na prawie wszelką okazję. Wprawdzie dalej odsłuch rapu i hip hopu odpada bo na Rkach brzmi on bardzo kiepsko. :)


Gusta i guściki. Ja tony regulowałem pod silikonowe tipsy, które wolę ;)

R2S wolałem odkręcone lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba dekle są lekko odkręcone, jeden poprawiam co jakiś czas bo się odkręca. Bez utraty balansu.

 

Ciekawa rzecz z tymi comply, ostatnie kilka dni słuchałem ich na trochę już wysłużonych TX200 i niby wszystko było ok. Dziś dotarła do mnie świeża dostawa i założyłem nowe TX200. I miałem to samo, kiedy odpaliłem Flary pierwszy raz na świeżych piankach, sporo mułu na średnicy, górkę na midbasie i przeciętną przestrzeń. Po godzinie z hakiem słuchawki grają już jak należy. Mózg na pewno w pewnym stopniu się dostraja, ale teraz jestem pewny, że nowe pianki muszą chwilę pograć, zanim zagrają na 100%. Przynajmniej w moich uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie do eRek Variety Pack i będę testował, może uzyskam równie fantastyczny efekt jak z Cardas A8 (zmiana z fabrycznych T na TS). Niby to wszystko też pianki ale zmiana jest więcej niż subtelna.

 

Powtarzam do znudzenia, żeby popsuć balans to trzeba naprawdę nawywijać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty sprawdzają się z Pro. Lekko rozjaśniają (teoretycznie to dla mnie wada ale ja tych słuchawek używam do konkretnych gatunków muzyki w których są po prostu wybitne), scena wydaje się być ogromna - takiej przestrzeni nie słyszałem w żadnych IEMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Flare Audio R2S po recablingu:
- są świetne ergonomicznie :>
- z pamięci dostały troszkę więcej najniższego basu i nasycenia... aby utrzymać optymalną dla mnie tonalność dokręciłem regulację na maxa
Zdecydowanie dobra decyzja o recablingu ich. Serdecznie polecam =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w recablingu zależnie od materiałów... ale u mnie dość tanio raczej było... zresztą nic innego by mi się w dziurę słuchawek nie zmieściło ;)

 

R2S_IMG_20170420_102221_HDR.jpg

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy
Z grubsza jak pisze Spawn - zależy jaki masz chwyt i czy operujesz tylko nadgarstkiem...

Ja mam 2 podkładki - z poduszkami (Saber z Fate z alie) używam mobilnie (małe biurko w domu, łóżko, uczelnia itp itd) więc w sumie najczęściej... wygodnie mi się używa,
ale jednak przy dużym biurku to jednak wolę używać leżącego tam SteelSeries'a (jakiś taki z limitowanej serii MoH).

@nsk

O dziwo mój SS żyje już... z 7... 8 lat przynajmniej, bo już w I LO miałem go od jakiegoś czasu... a A4Tech w gimnazjum rozpadł mi się po jakiś 2-óch latach :P

 

edit: jednak 7 lat na razie, nie 8 :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności