Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem malo doswiadczony i chyba malo slyszacy (zrobilem wczoraj testy ABX i wyszlo ... marnie :))

 

niemniej jednak to sa pierwsze sluchawki, w ktorych zaraz po wlozeniu zrobilem wow ... i przez kilka kolejnych godzin nie wyszly z ucha. Przetrzepalem wszystkie sluchane przez siebie gatunki i to, co mnie glownie urzeklo to fakt, ze kompletnie mnie nie zmeczyly. Mam Tinity Audio PM4 - po 15 minutach sluchania kluja, mam Earsonics SM3 i wypchnieta srednica po jakims czasie irytuje. Na R2S slucham slucham slucham slucham.

 

No teraz to nie slucham, wracaja do UK chwilowo. WARNING: najpierw czytajcie karteczke, potem dotykajcie sluchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. XBA-A3 które aktualnie mam.

No to A3 są bardziej basowe.

 

 

No teraz to nie slucham, wracaja do UK chwilowo. WARNING: najpierw czytajcie karteczke, potem dotykajcie sluchawek :)

 

Yyyy, jaką karteczkę? Co Ty im zrobiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pies nie umie czytać...

 

wyjął flare z woreczka... zjadł półtorej pianki i próbował odkręcić kopółki... o dziwo kable były za mało audiofilskie i się nie zainteresował

 

crash test flare chyba zdały

 

pianki zamówione

 

a co się zmienia, jak się kręci zakrętkami? bo bez pianek nie sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pies nie umie czytać...

 

wyjął flare z woreczka... zjadł półtorej pianki i próbował odkręcić kopółki... o dziwo kable były za mało audiofilskie i się nie zainteresował

 

crash test flare chyba zdały

 

pianki zamówione

 

a co się zmienia, jak się kręci zakrętkami? bo bez pianek nie sprawdzę

 

balans się psuje - zwłaszcza w basie,

można "na ucho" dostroić, ale potem człowiek się zastanawia czy aby idealnie dostroił i potem śle do nich żeby idealniej to zrobili :)

 

na tych "zakrętkach" m.in. opiera się ich unikalna technologia - machina dokręca i robi pomiary, żeby balans był i odpowiednie ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah przyznasz, ze troche z dupy to design skoro mozna sobie to przekrecic zupelnie przypadkowo - w moim przypadku kopulka w jednej sluchawce byla wrecz luzna.

 

A co sie dzieje? Odpowie nam Craig z FA:

 

 

Hi Leszek,

 

Typically an end cap that is too tight will result in a lack of bass.

 

An under tightened endcap will result in a forward midrange (200Hz -1kHz)

 

If you want to return them to us, we will service and return them free of charge. Your only cost would be shipping to us.

 

napisalem im, zeby karteczke wkladali na wierzch pudelka, a nie na spod :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje szansa odkręcenia zakrętki podczas wkładania do ucha?

 

edit: widzę, że tak. Dość delikatne słuchawki...

 

Generalnie każde słuchawki mogą być różnie dokręcone, więc to od tego zależy. Mam 3 pary z czego każdą wysyłałem na zmianę kabla, więc i stopień dokręcenia ulegał zmianom. Zazwyczaj nie ma większych szans, bo dokręcone są dość ciasno, a metal raczej śliski. Raz tylko dostałem znacznie odkręconą i tu ryzyko się zwiększało.

 

Tak naprawdę wystarczy zrobić im zdjęcie. Jak będzie się wam wydawało, że coś się odkręciło to można spojrzeć, czy szpary się zgadzają :D

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uspokoić - przez rok używania gęstego i częstego nie zdarzyło mi się przypadkowo zepsuć. Dopiero jak zacząłem kombinować i samemu odkręcać to się dowiedziałem, że tak się nie robi i że popsuć można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy R2S zgrały się brzmieniowo z Iphonem czy Tidal koloryzuje ale wczoraj ponad 3h słuchałem dyskografii Dżemu i tam gdzie trzeba pojawiał się bas w wystarczającej ilości. Bardzo przyjemne słuchanie... Zostawiam je sobie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sprawdziłem Comply TSX. Niestety u mnie się nie sprawdziły. Są trochę szersze od swojego odpowiednika z serii T i nie byłem w stanie ich zaaplikować odpowiednio głęboko. Bas mi się rozjechał, a całość się przyciemniła. Średnica straciła magię, zmatowiała. A potem wróciłem do T200 i słuchałem muzyki do 2 w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają, nazywa się Flare R1.

 

Wątpie... Flare R1 szału nie zrobiły.

 

Ja mam za małe doświadczenie z nausznymi i nie kojarzę nic co by grało jak Flare. W drodze na Audioshow słuchałem R2pro przez 4h i potem wszystkie nauszne na targach grały słabo w porównaniu :P

 

z Headfonics:

 

"going back to revisit some of those headphones resulted in one of my lot mirroring the sound signature of the R2A near perfectly…that headphone was the MrSpeakers Alpha Dog"

 

"Heard the Koss ESP950 Electrostatic? Well, these IEMs sound similar in effortlessness factor."

 

"Both of these IEMs make most $400-500 full size headphones wet themselves and might make every IEM I’ve ever heard in the price range beg for mercy.

 

Ale R2A grają trochę inaczej niż R2S- bardziej miękko, trochę przestrzenniej, mniej analitycznie, ciemniej.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności