Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Podłączenie sprzętu - aim SC8000


Cineos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam czysto praktyczne zapytanie odnośnie podłączenia sprzętu. Posiadam słuchawki Superlux EVO681 MKII (słuchanie muzyki). Planuję zakup głośników Microlab M880 (ok. 200zł, zastosowanie - oglądanie streamów sportowych ze znajomymi)

Chciałbym wszystko podłączyć do karty dźwiękowej. Polecana na forum jest (stosunek jakość/cena):
http://www.komputron..._campaign=Promo
i ma bardzo dobre opinie, więc jestem na nią zdecydowany.

Główne pytanie jest takie: czy wszystko wyżej wymienione podłączę do tej karty dźwiękowej? Czy jednak coś będzie musiało być podłączone do integry? Słuchawki z tego co wiem posiadają przejściówkę na jack 6.3mm (dołączona do zestawu), ale czy głośniki, które są standardowo na jack 3.5mm też podłącze do tej dźwiękówki, skoro ma tylko wejścia RCA?

Rozumiem ,że wystarczy kupić dodatkowo dobry kabel 2xRCA na 2xRCA

np.:http://allegro.pl/ka...5481598166.html

i pociągnąć go z głośników do karty dźwiękowej?

Pozdrawiam

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w/w sprzęt do moich wymagań oraz zastosowań będzie wystarczający (głośniki do 200zł, karta do 150zł)?

 

Czy opłaca się kupić markowy kabel do słuchawek:

http://allegro.pl/przedluzacz-mini-jack-3-5mm-prolink-exclusive-3m-i5481530974.html

zamiast dołączonego do zestawu? Można wyczuć różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są Pana wymagania i czy karta będzie dla Pana wystarczająca. To już ocenić trzeba samodzielnie. Do sprzętu będzie jak najbardziej dopasowana, bo i przewyższająca go klasą.

 

Słuchawki bez jakichkolwiek modyfikacji są przeciętne, więc nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób opłacalne ponad zmianą słuchawek na lepszej klasy. Tak samo czy poczuje się różnicę zależy od chociażby percepcji użytkownika. Niektórzy nie rozróżniają słuchawek za 150zł od tych za 500. Zmiany brzmieniowe po zastosowaniu lepszej klasy kabli opisywałem ze swojej strony w niniejszej recenzji:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd681-evo/

 

W przypadku prolinka raczej obstawiałbym brak zmian. Przynajmniej w znacznie lepszych od EVO słuchawkach HD669 nie miałem możliwości ich większego zaobserwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymagania co do głośników opisałem wyżej - transmisje sportowe w gronie znajomych, rzadko seriale. Filmy oglądam na TV. Głośniki nie zostały jeszcze zakupione, więc jeżeli jest cos ciekawszego za ok. 200zł to prosze o opinię. W pełni jednak rozumiem, że za 200zł nic nie będzie brzmiało dobrze. Jednak najważniejsze, aby były odpowiednie do w/w zastosowań.

 

2. Wymagania co do słuchawek - muzyka: electronic, deep house, chillout. Słuchawki na tę chwile mi wystarczają, ponieważ nie jestem wymagającym użytkownikiem. W jaki kabel bym musiał zainwestować aby poczuć różnicę (cenowo w granicach 50zł)?

 

3. Mógłbym też napisać do osób z forum zajmujących się DIY i prosić o zrobienie takiego kabla 2xRCA - 2xRCA oraz przedłużkę jack - jack. Jest sens takiego zabiegu?

 

4. Słyszałem także, iż promocja SC8000 wynika z EOL. Czy w związku z tym będzie problem ze sterownikami na win10?

 

5. Czy jeżeli będę miał podłączone jednocześnie głośniki pod RCA oraz słuchawki pod wejście słuchawkowe do karty SC8000, to czy jest możliwość przełączania sygnału głośniki/słuchawki? Czy aby dźwięk wydobywał się z głośników będę musiał zawsze odłączać słuchawki z gniazda i na odwrót?

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć, ale ze względu na bardzo ograniczony czas i znikome chęci nie zajmuję się już indywidualnym edukowaniem za sprawą prywatnej korespondencji. Zwłaszcza że odpowiedzi na stawiane pytania nie służą wtedy nikomu prócz jednej osoby, tj. nadawcy wiadomości. Wolę swoje odpowiedzi i wiedzę tym samym czynić szeroko dostępnymi, tj. czy to na forum, czy na własnym blogu.

 

Odpowiadając na Pana pytania odnośnie SC8000 i recablingu.

 

1. Do takich zatem wymagań zestaw jest wystarczający.

 

2. Wymiana kabla w tak niskiej kwocie nie sądzę, aby dała jakiekolwiek efekty i miałaby sens tylko w sytuacji, gdyby standardowy przewód uległ uszkodzeniu. Bardziej opłacalnym byłoby wymienić słuchawki po prostu na lepszy model, gdzie owe +50zł zrobiłyby już wyraźną różnicę.

 

3. Jak najbardziej. Nic nie zaszkodzi się popytać.

 

4. Z tego zaś co ja słyszałem, promocja wynika z agresywnej walki o sprzedaż i dystrybucję, którą próbuje rozpętać Sunnyline wraz z Komputronikiem. Ze sterownikami problem z Windows 10 został z tego co pamiętam z powodzeniem rozwiązany na forum PCLab przez jednego z użytkowników.

 

5. Jest taka możliwość.

 

Próby rozwiązywania problemów poza forum w prywatnych korespondencjach jak sam Pan widzi ograniczyłyby dostępność wspomnianych wyżej odpowiedzi.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Rozumiem i bardzo dziękuję za odp. Użytkowników na liście jest sporo i czy w związku z tym mógłby Pan polecić konkretną osobę, ponieważ w trójmieście i tak nikt się tym nie zajmuje na miejscu i musiałbym skorzystać z wysyłki.

 

W konwersacji zadałem także dodatkowe pytanie, które zamieszczam poniżej:

 

6. Dodatkowo w najbliższym czasie będę kupował PS4, które z konieczności będzie aktualnie podłączone pod PC. W związku z tym mam pytanie natury technicznej o podłączenie wszystkiego.

Czy jeżeli zakupiłbym zewnętrzną kartę muzyczną na USB, np. tanią Audiotrak MAYA U5 to:
- posiadane głośniki stereo podłączałbym pod wejście do głośników (w tym przypadku jest wejście 5.1, więc skoro dołączony do głośników jest kabel 2xRCA - jack to będzie zajęty tylko jeden slot?),
- słuchawki podłączałbym normalnie pod wejście słuchawkowe, albo 3,5mm albo 6,3mm jack,
- natomiast samą kartę w związku z tym, że jest zasilana poprzez USB to w zależności od korzystania PC/PS4 mógłbym ją podłączać do w/w sprzętu, aby odtworzyć dźwięk?

W przypadku Audiotrak Prodigy CUBE sytuacja byłaby analogiczna, tylko że głośniki bym musiał podłączyć jako 2xRCA - 2xRCA (do DACa), ponieważ DAC ma tylko wyjście stereo?

W przypadku FiiO E10K Olympus 2 sytuacja jak wyżej, głośniki podłączone jako 2xRCA - 1xRCA (Coaxial) (do DACa), ponieważ DAC ma tylko wyjście coaxial?

 

Po przeczytaniu bardzo dużej ilości tematów oraz komentarzy, jestem zdecydowany dołożyć do lepszego sprzętu (zewnętrzne DAC - podane wyżej), jeżeli tylko jest owa możliwość podłączenia pod USB do PS4. Natomiast jeżeli samo USB nie wystarcza to oczywiście Prodigy CUBE posiada port optical OUT, PS4 także optical OUT. Czy to oznacza, że jedno z drugim się wyklucza i podłączenie w sposób:

- z PS4 do Prodigy CUBE - optical,

- z CUBE do głośników - 2xRCA

nie da dźwięku w głośnikach? Musi byc specjalne wejście optical IN?

 

7. Odnośnie słuchawek - do 200zł, te byłby odpowiednio lepsze?

http://allegro.pl/akg-k514-mkii-sluchawki-nauszne-hi-fi-studyjne-i5152869151.html

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie:

Kupiłem AIM SC8000 podłączyłem słuchawki i kino domowe przez starsze kable cinch od jakiegoś starszego DVD.

Kiedy klikam zmianę słuchawki/głośniki http://scr.hu/2z7k/gf05m

Słychać jest pyknięcie w słuchawkach, ale dźwięk sie nie przełącza.
Nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Jakieś porady?
Pozdrawiam
Edytowane przez zieloczek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności