Skocz do zawartości
  • 0

Hifiman HM-700 jakie słuchawki do 700 PLN


Jakub__

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Niedawno stałem się posiadaczem odtwarzacza Hifiman HM-700 i poszukuję odpowiednich słuchawek. Kupiłem "goły" zestaw czyli ze standardowymi słuchawkami (były jeszcze z RE-400 oraz RE-600). Słucham najczęściej muzyki dance, pop, czasem całych audycji trance'owych. Zależy mi na zrównoważonym dźwięku, bez przytłaczającego basu oraz bardzo wyeksponowanej góry. Szukam czegoś co gra płasko, przekazuje to, co autor utworu chciał zawrzeć. Ze słuchawkami miałem dotychczas niewiele wspólnego, jednak bardzo miło wspominam SoundMagic PL-50. Pierwsze i niestety ostatnie "poważniejsze" słuchawki. Zachwyciła mnie w nich szeroka scena oraz dobre wyważenie tonalne (czasami z przewagą niskiego basu). Opisuję to jako laik bo na co dzień nie mam styczności z dobrym sprzętem audio. Zaznaczam, że interesują mnie słuchawki dokanałowe (bardziej celuje w IEM ze względu na ogólnie lepszą jakość dźwięku).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie masz się nad czym zastanawiać. Kup re600.

Ten player z niczym nie będzie tak dobrze grał jak z re600. re400 z których zrezygnowałeś to też świetny wybór.

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz re600 w Twoim budżecie. Jakbyś miał problemy wyślij mi wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RE400 nie są moim zdaniem pozbawione wad (chociażby scena). Tak samo RE600, które różnią się od nich z tego co słyszałem tylko kolorem i filtrem (oraz ceną). Z mojej strony głos za ThinkSoundami MS01. Najrówniejsze doki dynamiczne do 500zł jakie słyszałem, nie mówiąc o fantastycznej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem od ThinkSound'ach i powiem, że ciekawa propozycja. Niestety ze wszystkich wymienionych jedynie RE-400 oraz 600 są dostępne w Polsce i ewentualnie można by je było gdzieś odsłuchać. Kiedyś myślałem o Denonie AH-C 400. Skusiła mnie podwójna armatura jednak nie wiem czy są to słuchawki warte zachodu.

Czekam na kolejne poropozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To sobie czekaj. Ja bym akurat poczytał i poszukał samodzielnie, ale widocznie roszczeniowość i czekanie na gotowe to znak czasów (jak spodnie-rurki, długie grzywki oraz koszulki YOLO/SWAG). ;)

 

EDIT:
Dostałeś dobre propozycje, teraz czas włożyć trochę wysiłku od siebie. W sumie Phonak Audeo też by się chyba nadały, nie? Tylko nie na zielonych filtrach. Etymoticów nie polecę, bo w muzyce elektronicznej możesz poczuć za mało basu.

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że forum służy wg. Ciebie do nakierowania. Teraz ja Ci coś napiszę. Do najbliższego salonu audio mam 50 km. Możliwość posłuchania czegokolwiek to 50 PLN. Ściągnięcie sprzętu to 100-200 PLN. Więc wybacz, ale nie będę szukał czegoś na własną rękę i wydawał krocie tylko dlatego bo jakiś obeznany w sprzęcie cwaniak tak powiedział. Oczekuję pomocy i dla mnie to podanie na tacy. Składam na dobre słuchawki 2 lata i nie chcę stracić pieniędzy na nietrafione testy.

 

BTW. Na forum jest TOP słuchawek sprzed kilku lat i żadna z w/w propozycji w nich nie jest, więc dlatego napisałem o dodatkowych propozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc wybacz, ale nie będę szukał czegoś na własną rękę i wydawał krocie tylko dlatego bo jakiś obeznany w sprzęcie cwaniak tak powiedział. Oczekuję pomocy i dla mnie to podanie na tacy.

 

To tyle ode mnie w temacie. Żegnam.

222761404856823302742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze:

Forumowicze udzielają pomocy w geście dobrej woli, nie z obowiązku.

 

Po drugie:

Żądanie podawania gotowych rozwiązań i prowadzenia za rączkę obcego człowieka o którego guście, wymaganiach, preferencjach i anatomii nic wie wiadomo jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

 

Po trzecie:

Na naszym forum świat się nie kończy: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

 

Po czwarte:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

 

I na koniec po piąte:

Towary zakupione online można zwrócić w terminie 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nismovskiemu raczej chodziło o to, żebyś się sam rozejrzał po necie, a nie wsiadł w samochód i jeździł po Polsce :) Ja stanę w obronie autora tematu, bo ciężko znaleźć coś płasko grającego i DOSTĘPNEGO W POLSCE.

 

Edit: @down co nie? tak

Edytowane przez miszko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nismovskiemu raczej chodziło o to, żebyś się sam rozejrzał po necie, a nie wsiadł w samochód i jeździł po Polsce :) Ja stanę w obronie autora tematu, bo ciężko znaleźć coś płasko grającego i DOSTĘPNEGO W POLSCE.

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności