Skocz do zawartości

AKG K619 uszkodzony pałąk. Co począć?


REZOK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doberek!

W zeszłym roku kupiłem u Nas w komisie słuchawki firmy AKG K619.

Słuchawki były używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Miałem świadomość tego, że lubi w nich pękać pałąk, dlatego dbałem o nie lepiej najlepiej jak potrafiłem, odkładałem delikatnie na miejsce, zakładałem je na głowę najostrożniej jak potrafiłem.

Nie rozginałem pałąka, chuchałem i dmuchałem.

Tym większe było moje zdziwienie, jak pewnego dnia po założeniu prawa słuchawka nie przylegała do ucha tak jak powinna.

Zauważyłem pęknięcie i w tym momencie mój świat legł w gruzach.

Sygnatura dźwięku K619 bardzo mi odpowiada. Są na drugim miejscu w moim prywatnym rankingu, zaraz za CAL.

 

Uszkodzenie przedstawia się następująco:

 

20150822_143412.jpg

 

20150822_143423.jpg

 

20150822_143445.jpg

 

20150822_143501.jpg

 

20150822_143518.jpg

 

Nie otrzymałem żadnego dowodu zakupu, dlatego pewnie nie ma sensu reklamować, bo pierwsze o co pytają to o jakiś paragon albo fakturę?

Mam oryginalne pudełko, papiery, cały komplet, oprócz tego nieszczęsnego dowodu zakupu.

 

Nie wiem czy spróbować reklamować, czy może lepiej samemu się zabrać za naprawę.

Jeżeli druga opcja, to w jaki sposób najlepiej się zabrać za naprawę?

Jakiś klej? Sugestie?

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pudełku masz naklejkę polskiego dystrybutora? Jak tak, to jest szansa, że dystrybutor wymieni na nowe. Procedura wymiany jak w przypadku pałąka w K520 - opisane przeze mnie gdzieś na forum w wątku z uszkodzonym pałąkiem zdaje się użytkownika @ditko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie musi być wypełniona, najważniejszy jest dowód sprzedaży (paragon/faktura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój paragon do tych słuchawek nie ma szans.

Pisałem tutaj na forum wcześniej status z pytaniem czy ktoś mógłby podesłać mi skan paragonu na K619, ale żaden się nie trafił.

Wiem, że kombinuję trochę nieuczciwie, ale jak pisałem wcześniej dbałem o nie lepiej niż o siebie i pękły ot tak, bez żadnego powodu. Co jest ich wadą fabryczną i w normalnych słuchawkach, w pełni sprawnych, bez wady fabrycznej takie rzeczy nie mają prawa mieć miejsca.

Edytowane przez REZOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój paragon do tych słuchawek nie ma szans.

Pisałem tutaj na forum wcześniej status z pytaniem czy ktoś mógłby podesłać mi skan paragonu na K619, ale żaden się nie trafił.

Wiem, że kombinuję trochę nieuczciwie, ale jak pisałem wcześniej dbałem o nie lepiej niż o siebie i pękły ot tak, bez żadnego powodu. Co jest ich wadą fabryczną i w normalnych słuchawkach, w pełni sprawnych, bez wady fabrycznej takie rzeczy nie mają prawa mieć miejsca.

No cóż, według mnie to ryzykowałes kupując używki taniej, bez dowodu zakupu tym bardziej wiedząc o problemie z palakiem który w starej serii łamał się jak ta lala wiec teraz nie ma większego sensu zgłaszać sprawy zwłaszcza, że każdy większość serwisów wymaga właśnie w pierwszym rzędzie paragonu/faktury bądź ewentualnie podbitej karty gwarancyjnej.

Mimo wszystko życzę powodzenia z reklamacja

 

Wysłane z mojego GT-I9506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację babicz :)

Zdawałem sobie sprawę z tego, ale liczyłem, że jednak ominie mnie wadliwa seria.

A jakby z drugiej strony ugryźć temat.

Jakieś sugestie dotyczące sposobu naprawy we własnym zakresie?

Jaki klej by to najlepiej skleił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REZOK a wiesz może czy te słuchawki były już kiedyś wymieniane? Pytam z ciekawości, bo od dłuższego czasu oficjalna wersja jest taka, że K618 i 619 zostały poprawione pod względem pałąka, a tu widzę, że tobie pękły i innym serwis już nie wymienia na K618 tylko Y50. Wychodziłoby więc na to, że pałąk w tych słuchawkach nigdy nie został poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację babicz :)

Zdawałem sobie sprawę z tego, ale liczyłem, że jednak ominie mnie wadliwa seria.

A jakby z drugiej strony ugryźć temat.

Jakieś sugestie dotyczące sposobu naprawy we własnym zakresie?

Jaki klej by to najlepiej skleił?

Napisz do Artura od Akg @Artekk , on ma masę części i akcesoriów od jbl/Akg, choć nie wiem czy nie lepiej wziąć od niego kolejne słuchawki , a z tymi samemu się pobawic ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9506

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REZOK a wiesz może czy te słuchawki były już kiedyś wymieniane? Pytam z ciekawości, bo od dłuższego czasu oficjalna wersja jest taka, że K618 i 619 zostały poprawione pod względem pałąka, a tu widzę, że tobie pękły i innym serwis już nie wymienia na K618 tylko Y50. Wychodziłoby więc na to, że pałąk w tych słuchawkach nigdy nie został poprawiony.

Nie mam pojęcia czy były wymieniane, nie znam ich historii, pewnie trafiłem na jakąś starszą wadliwą wersję.

 

 

 

Masz rację babicz :)

Zdawałem sobie sprawę z tego, ale liczyłem, że jednak ominie mnie wadliwa seria.

A jakby z drugiej strony ugryźć temat.

Jakieś sugestie dotyczące sposobu naprawy we własnym zakresie?

Jaki klej by to najlepiej skleił?

Napisz do Artura od Akg @Artekk , on ma masę części i akcesoriów od jbl/Akg, choć nie wiem czy nie lepiej wziąć od niego kolejne słuchawki , a z tymi samemu się pobawic ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9506

 

Właśnie od niego kupiłem te słuchawki ;) Pisałem już do niego w tej sprawie, ale na chwilę obecną nie ma zapasowych części.

 

Jak wszystko możliwości się wyczerpią sam się za nie zabiorę. Tylko nie wiem jaki klej kupić? Jakąś kropelkę? Poxilinę? co cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się po warsztatach spawających plastik, może ktoś się podejmie, wtedy będzie trwalsze niż klej. Może się uszkodzić kabel w pałąku, to najwyżej zrobisz im obustronny recabling.

 

Jak chcesz się bawić klejem to Cyjanopan.

Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności