Skocz do zawartości

Recenzja DACa + wzmacniacza Aune X1S


Rekomendowane odpowiedzi

@Palpatine Nie zauważyłem jakichś widocznych zmian w wersji 3.34 czy 4.11 względem 3.20. W dalszym ciągu maksymalna częstotliwość dostępna do wyboru w ustawieniach Windowsa to 192kHz, a w ASIO przy 384kHz dalej są trzaski.

Edytowane przez Majestic12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majestic12 - czy w 4.11 średnica nie jest pół kroku bliżej słuchacza niż w 3.20? Bo ja własnie skaczę pomiędzy jednymi a drugimi i takie odniosłem wrażenie. A teraz pytanie estetyczne. Który sterownik mam zainstalować aby Win10 wykrywał X1S jako X1SDac a nie jako XMOS USB Audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

Na podstawowym sterowniku dźwięku.

Co prawda mam teraz zainstalowany tylko jeden, ale Foobar zapamiętał nazwy poprzednich DACów i jak widać nie wszyscy producenci mają dedykowany sterownik.

A po co Ci ta nazwa własna?

Kwestie estetyczne jedynie. Jak podłączyłem X1S to winda go od razu tak wykryła, a po instalacji sterowników zmieniła się nazwa na XMOS i się zdziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 12.09.2017 o 19:36, Palpatine napisał:

Wygląda na to, że obecnie nie ma dedykowanego sterownika. Ten ściągnięty z ich strony 4.11 pokazuje urządzenie jako Xmos. Po jego odinstalowaniu Windowas wykrywa go jako X1S ale nie wiem na czym on wtedy pracuje.

Właśnie pojawił się dedykowany sterownik z panelem aune: http://cn.auneaudio.com/Public/static/auneaudio15/download/Aune_UsbAudio_v4.67.rar

W Windowsowych ustawieniach dźwięku można też w końcu wybierać wszystkie częstotliwości:

123.png.7ee170a2b93f6f61e450368dcd3e82ff.png

 

@ReznoR W AIMP przy odtwarzaniu plików 384kHz w końcu nie ma trzasków (jeśli wybierze się tryb "WASAPI Exclusive (Push)").

Edytowane przez Majestic12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopuję temat (tak, możecie mi wklejać złote łopaty!😀). Za cholerę nie potrafię zmusić foobara do grania DSD64 as is. Mam zaniżone próbkowanie, podobnie jak Kolega wyżej. Poniżej screen na dowód. Aune X1S, najnowsze stery ze strony Aune (v5.0), WIN10.

 

image.png.7ab35c768432c010910d85bfa35994a4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności