Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja DACa + wzmacniacza Aune X1S


Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem z niskoohmowych dokanałowych:

- JVC HA-KX100

- NuForce NE700X

- NuForce NE700M

- Snab Overtone EP-101M

- Westone 1

 

Zaś z tych pełnowymiarowych o wyższej skuteczności ostatnio Philipsy SHP9500. Niczego niepokojącego nie usłyszałem, również w rejonie basu. Żadnych szumów, problemów z kontrolą, cisza absolutna (oczywiście gdy nie gra muzyka).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest :). Jedyna sytuacja kiedy X1S może nie dać rady byłaby wtedy gdy:

- słuchawki potrzebują dużego prądu ogólnie w ramach swoich wymagań (tj. gdy 1,2W @32 Ohm to za mało)

- słuchawki można wysterować głównie porządnym gainem (X1S ma nisko ustawiony gain i większy nacisk kładzie na moc)

- tonalność słuchawek wymaga sprzętu korekcyjnego o dopasowanej synergii zamiast uniwersalnego

- klasa podpinanego sprzętu słuchawkowego wielokrotnie przekracza klasę Aune.

Najczęściej wtedy właśnie pojawia się na liście zakupowej S16.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrafi się ktoś wypowiedzieć co do różnic między X1S/D14/Meridian Explorer 2/moje Fiio x3 w zastosowaniu jako DAC + AMP? Wiem, że meridian to trochę co innego, ale do Fidelio L2 (16 om) na start byłby ok, później dokupiłbym wzmaka jakiegoś, a jeśli górowałby nad nimi jakością brzmienia, to miałby niewątpliwą zaletę w postaci mobilności (podłączanie do smartfona), byłaby to dla mnie duża wskazówka co wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak jest z latencją bo nie mogę nigdzie znaleźć o tym informacji. Nadaje się X1s do filmów i grania?

To sprzęt audio też posiada latencję ? Myślałem, że to tylko monitorów/telewizorów dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja jestem ciekaw jak jest z latencją bo nie mogę nigdzie znaleźć o tym informacji. Nadaje się X1s do filmów i grania?

To sprzęt audio też posiada latencję ? Myślałem, że to tylko monitorów/telewizorów dotyczy.

 

Owszem, posiada. I dlatego np. DX50 jako DAC nie nadaje się do filmów i gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si.

a najlepiej potestowac i zobaczyc jak odpowiada najlepiej ;)

Warto popróbować, bo X5ii wielokrotnie sprawdził mi się doskonale jako źródło podpięte do wzmacniacza liniowo. Np z Headoniciem i ed5 albo fcl + HD600 gra to rewelacyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurczę nie doczytałem że to k2m i przez 2 min przeglądałem w konsternacji komentarze zastanawiając się co tu jest grane, jak to jest możliwe i czy jestem retardem.
Jednak jestem, bo jak byk napisane w specyfikacji...

Obudowa mi się bardzo podoba. Ładna i elegancka. No i ciekawa sprawa z tymi filtrami.
Słucha ktoś dsd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyłączyłem foobara.

 

//edyta

 

Przeinstalowałem sterowniki i działa. Dziwi mnie jedna rzecz, jeśli włączę foobara, wtedy on jakby "przejmuje całe pasmo" i nie mogę z niczego innego korzystać :huh:

 

Wtedy po włączeniu foobara muszę włączyć i wyłączyć przeglądarkę, bądź inną aplikację.

Edytowane przez Xseverus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności