Skocz do zawartości

Recenzja DACa + wzmacniacza Aune X1S


Rekomendowane odpowiedzi

I to jest chyba glowny problem USB... Raz, sterowniki portow, dwa zasilanie poszczegolnych portow. Kiedy kupilem DAC Nostromo 5 bujalem sie dosyc dlugo z jego podpieciem. Okazalo sie, ze moj (wydawalo by sie) wypasiony DELL ma slabiutko poprowadzone sciezki do USB 2.0 (pod 3.0 nie mialem i nie mam sterownikow :( ). Dzwiek przyrywal, byly trudnosci z odpaleniem, katastrofa. Dopiero podpiecie starego wola roboczego HP pozegnalo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten DAC od prawie roku i od początku jest z nim jeden denerwujący problem - przy uruchomieniu komputera od zera (cold boot) Windows 10 go nie wykrywa (nie ma po nim śladu w menadżerze urządzeń). Nie pomaga wyłączenie DACa na chwilę tylnym wyłącznikiem czy kablem zasilania - jednym rozwiązaniem jest chwilowe odłączenie od portu USB w komputerze czy samym DACu. Problem występuje w dwóch komputerach stacjonarnych (nieważne czy podłącze do USB 2.0 czy 3.0), ale z tego co udało mi się zauważyć używając laptopa wszystko jest OK. Dodam, że zawsze korzystam z tylnych portów USB, tych bezpośrednio na płycie głównej. Przy powrocie komputera z uśpienia DAC jest zawsze wykrywany (jeśli był już wykryty przed uśpieniem). Z tego co wiem niedawno pojawiły się nowe sterowniki XMOS, więc może Aune zaktualizuje swoje, bo te z ich strony mają już rok. Obawiam się jednak, że to bardziej problem sprzętowy i sterowniki tego nie naprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałbym w opcjach zasilania USB, jakieś oszczędzanie dziwacznie działa pewnie. Samo X1s można wykluczyć, bo raz, że na laptopie działa, a dwa, że pierwszy raz słyszę o czymś takim.

 

Sterowniki XMOSa możesz zainstalować nowsze, nic nie stoi na przeszkodzie. Na stronie najczęściej będą te, które w dniu wprowadzenia produktu zamieścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wpisuję X1S na moją listę :) Co jeszcze warte jest sprawdzenia w podobnym budżecie? Może słyszał ktoś dacmagic 100 czy musical fidelity V90 dac i może coś skrobnąć jak to się ma do X1S? Zależy mi na czymś neutralnym może nawet delikatnie jasnym z dobrą sceną i detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też kiedyś się coś takiego działo. Chociaż z tego co pamiętam to czasem restart Aune też pomagał. I tak jak u Grega przeszło po reinstalacji Windowsa.

 

U mnie kabelek fabryczny usb po pewnym czasie powodował utratę połączenia z komputerem(przerywał), wymiana kabelka i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dlatego wróciłem na kablowe. Często miałem z tym problem (duże zakłócenia). Nadajnik najlepiej trzymać albo na przednim panelu obudowy, albo w jakimś hubie/przedłużaczu blisko siebie. X1S jedyne co może spowodować, to zwrócić komunikat o wyczerpanym transferze koncentratora USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako dłuższy posiadacz Aune X1S mogę wymienić wszystkie ciekawostki jakie z nim mam:

- dzięki temu DACowi mysz Mionix Naos 7000 zaczęła czasem gubić sygnał na parę sekund w losowych momentach w czasie odtwarzania (w AIMP4/Wasapi Exclusive/ASIO) - przed wymianą na Aune tak nie było, nie przeszkadza to, bardziej dziwi
- monitor nie chce automatycznie przechodzić w stan uśpienia gdy DAC jest włączony (Windows 7) wyłączenie DACa automatycznie eliminuje problem, więc również nie przeszkadza, bardziej dziwi
- ASIO w dwóch ostatnich cz. próbkowania jest kompletnie nieużywalne w AIMP4 (384000 Hz, 352800 Hz) - trzaski, przerwania, kakofonia, stuttering itd. itp. nie używam takich częstotliwości, więc również mi to nie przeszkadza, bardziej dziwi

- ani razu jeszcze nie zauważyłem żadnego monitu o przekroczeniu przepustowości USB (cały czas jest podpięty pod port USB 3.0)

wersja sterowników - 3.20.0 ST

 

Ktoś coś wie o co może chodzić? :)

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym się dowiedział od wszystkich osób, które posiadają X1S, czy u nich też występują te same problemy (ja tak mam od nowości) bo muszę wiedzieć, czy mam sprzęt od razu odsyłać na gwarancję do audeos, czy nie... może "ten typ tak ma"? ;)

 

O, widzę, że na stronie Aune pojawiły się nowe drivery w wersji 3.34. Sprawdzę, i zobaczę czy coś naprawiają.

 

Jak narazie na sterownikach 3.34.0 ASIO w 384000 Hz, 352800 Hz wciąż ma trzaski, choć wydają się nieco mniejsze.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności