Skocz do zawartości

Pomysł na słuchawki.


Oskar2905

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat, jeśli nie to proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Więc to było tak...ostatnio gdy buszowałem po necie znalazłem głośniki z bambusowych misek z ikei o dużej średnicy. Po zaznajomieniu się z tematem przyszło mi na myśl czy nie nadało by się to na słuchawki? Najmniejsza średnica tych misek z bamuska to 12cm czyli mniej więcej rozmiar dużych stacjonarnych słuchawek. Sztywność podobno mają te miski wystarczającą. Poza tym fajnie by wyglądały jako słuchawki :P. Tylko problem jest z driverem. Nie chciałbym się pakować w wielkie koszty bo nawet nie wiem jakiej jakości będą drivery.

P.S Tak wiem że słuchawki nie zagrają bez strojenia itd. ale o to się nie martwię...Speaker Workshop, WinIsd i do boju.

Co o tym myślicie?

P.S 2 przeglądałem charakterystyki kilkunastu głośników słuchawkowych i większość ma duży spadek na charakterystyce od ok 1kHz więc myślę nad konstrukcją 2 drożną.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będą tu pasować, ale z tanich driverów te od fatality mają spory potencjał (mam 2 pary - jedna modyfikowane fatality, a druga to drivery od fatality włożone w budę od universum - dość spora, bo przeznaczona do 2 driverów). Używane fatality z uwalonym kablem można kupić za ok. 30zł.

Powodzenia z modyfikacją i daj znać jak będą szły postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobały mi się te 2 majw miarę równe pasmo

http://www.cui.com/product/components/speakers/miniature-(10-mm~40-mm)/gf0401m

http://www.cui.com/product/components/speakers/standard-(41-mm~305-mm)/gf0668


Szczerzę to czekam na perula bo wydaje mi się że chyba on najwięcej zmodował słuchawek :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul zmodował od groma słuchawek i przeszczepiał drivery do innych muszli. Sam jednak, z tego co wiem, własnych muszli jeszcze nie robił.

Wydaje mi się, że też Ci poleci między innymi drivery od fatality, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do driverów to tak jak już wyżej napisano, te od Fatality mają potencjał i duże możliwości strojenia, ale jak to mają być zamknięte to możesz też spróbować od A4tech HS28/30, też dają radę.

Ja problem bardziej widzę w padach, bo takich 12cm średnicy to nie znam, najłatwiej jest ze średnicą 10cm.

Zrobienie pałąka to też "trochę" zabawy, imo lepiej poszukać jakichś starych Pioneerów lub podobnych słuchawek z metalowymi widełkami i wszczepić w nie muszle.

 

PS. Jakbyś znalazł gdzieś sensowny cenowo driver powyżej 150ohm i najlepiej powyżej 40mm średnicy to byłbym dźwięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności