Skocz do zawartości

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@all, no to wynika z tego, ze musieli zmienić cenę. W tej chwili na stronie, do której linka podałeś jest 348$

 

edyta: OK, blondynka jestem wolno kumam, juz sobie na US$ kliknąłem :ph34r:


Jakiej kwoty cła i podatku należy się spodziewać ?

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej kwoty cła i podatku należy się spodziewać ?

 

Nie wiem jaką kwotę deklarują, ale jeśli do 50$ to chyba naliczają tylko vat.

@awayeah zdaje się kupowałeś bezpośrednio u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wieczór, już się maiłem kłaść, a tu... zamówiłem flc8.

Jeszcze ich nie słyszałem z mojo, ale cena dobra i all mówi że dobrze się zgrywają.

Jakoś wcześnie w tym roku te świąteczne wyprzedaże(?).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

350 baksów, tanio nie jest :(

A nie 250?

 

 

Słuchawki wyglądają... źle. Jak wszedłem na ich stronę to pomyślałem, że chyba to nie to 'flc technology' i szukałem dalej ^_^

No tak, to jest argument:)

 

 

No przepraszam, ale jak wszedłem na ich stronę i zobaczyłem zdjęcie to miałem mieszane uczucia... http://www.flctechnology.com/en/productShow.asp?id=1

 

Wierzę natomiast, że grają świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, to jest argument:)

 

No przepraszam, ale jak wszedłem na ich stronę i zobaczyłem zdjęcie to miałem mieszane uczucia... http://www.flctechnology.com/en/productShow.asp?id=1

 

Wierzę natomiast, że grają świetnie :)

 

 

Faktycznie, na ich stronie wyglądają tragicznie, w rzeczywistości jest lepiej. A brzmią jeszcze lepiej i zdaje się, że parę osób z forum się o tym niedługo przekona :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki uprzejmości Kolegi all999 miałem możliwość ich posłuchać i powiem, że mi nie podeszły. Regulacje, wszystko fajnie, ale nie podoba mi się w nich sposób podawania wyższej średnicy, jest taki, szukam słowa.... dynamiczny, znaczy jak w typowych dynamikach "dorosłych". A ja jestem skrzywiony już w stronę orto/elektrostatów. Ale to i dobrze, dzięki możliwości odsłuchów wcześniejszych przynajmniej się nie rozczaruję, bo pewnikiem bym kupił przy tej promocji :)

 

Ale jeśli Mojo tak gra jak opisują i chociaż trochę podobnych charakterem do Hugo, to faktycznie w sumie może taki komplet stanowić synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiej kwoty cła i podatku należy się spodziewać ?

 

Nie wiem jaką kwotę deklarują, ale jeśli do 50$ to chyba naliczają tylko vat.

@awayeah zdaje się kupowałeś bezpośrednio u nich?

 

 

Najlepiej poprosić żeby zadeklarowali jakoś 16-19$. Żeby paczka nie musiała przejść odprawy celnej musi mieć wartość niższą niż 25 euro.

Nie chodzi tylko o podatek czy cło, ale jeżeli produkt nie ma znaczka CE to nie jest dopuszczony w Unii Europejskiej i upierdliwy celnik odeśle paczkę do sklepu.

 

Niewiele osób i firm zdaje sobie natomiast sprawę, że deklarację zgodności WE ("niezbędną" do umieszczenia na opakowaniu znaczka CE) wystawia sobie sam producent i nie ma w tym żadnej filozofii - to w skrócie kartka o treści "mój produkt jest zgodny z dyrektywą unijną ...." i podpis producenta. Chińczycy obeszli to po części (zupełnie niepotrzebnie) tworząc własny znaczek CE (China Export) :D i nawet bez napisanej własnoręcznie wspomnianej kartki trzaskają symbol CE.

 

Od razu mówię, że na FLC8s nie ma znaczka CE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w Penonaudio nie zrobili na nie takiej promocji - tam zawsze wysyłają jako mało cenny prezent od osoby prywatnej, właśnie żeby nie bawić się z celnikami

 

No ale w lendmeurears jest dokładnie tak samo, tylko w ostatnim oknie składania zamówienia trzeba napisać ile mają zadeklarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w Penonaudio nie zrobili na nie takiej promocji - tam zawsze wysyłają jako mało cenny prezent od osoby prywatnej, właśnie żeby nie bawić się z celnikami

No niestety nie zawsze z pennonaudio się udaje ominąć cło, jedną pakę mi zatrzymali ale po przedstawieniu papierów, że faktycznie zapłaciłem trzydzieści parę baksów odesłali bez dodatkowych kosztów

Też skusiłem się na FLC8s :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już akurat kwestia szczęścia lub jego braku. Gorzej jakby wysyłali jak teraz iboygou, gdzie towar idzie oficjalnie ze sklepu, z prawdziwą ceną i VATem 21%.

masz racje - to kwestia "szczęścia", natomiast twierdzenie, że wpisując zaniżoną deklarowaną kwotę ominie się cło jest troszkę nadużyciem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To już akurat kwestia szczęścia lub jego braku. Gorzej jakby wysyłali jak teraz iboygou, gdzie towar idzie oficjalnie ze sklepu, z prawdziwą ceną i VATem 21%.

masz racje - to kwestia "szczęścia", natomiast twierdzenie, że wpisując zaniżoną deklarowaną kwotę ominie się cło jest troszkę nadużyciem :P

 

 

Nie jest nadużyciem. Również miałem sytuację z penonaudio, że musiałem dostarczyć informacje do odprawy celnej i zapłaciłem podatek, ale wynikało to z tego że zamówiony DAC ważył dobre 2kg i na paczce nie było żadnej deklaracji wartości - oraz oczywiście "przewoźnikiem" była poczta polska.

 

FLC8s byłyby wysłane ekspresowym kurierem za darmo, a firmy kurierskie przeprowadzają odprawę celną tylko dla przesyłek o wartości ponad 25 euro. Słuchawki za 20 euro w żadnym razie nie budzą wątpliwości.

 

Ryzyko jest moim zdaniem zupełnie inne, ale raczej minimalne. Przy takiej deklaracji wartości w przypadku gdyby coś stało się z paczką, ubezpieczenie obejmuje tylko zadeklarowaną kwotę. Ale uważam że ryzyko jest minimalne właśnie dlatego że to ekspresowa paczka kurierska - czyli bardzo wysoki priorytet, niezależnie od zadeklarowanej wartości - w końcu tego typu przesyłka może zawierać ważne dokumenty które jako tako wartości materialnej nie mają żadnej.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzieś mi umknęło: czym się różnią "8" od "8s"?

 

Inne opakowanie i przewód. FLC8 mają czarny, gumowy przewód, a FLC8s niebieski, sztywny z przecionki. W FLC8s są też dodatkowe tipsy - takie same jak w FLC8 ale w innym kolorze:)

Same słuchawki bez zmian.

Z nowym przewodem (wersja S) słuchawki są jaśniejsze, bas jest odrobinę bardziej punktowy. Zmiany są bardzo subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności