Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. FLC8/8S mają kable oparte o piny 0,75mm i do takich przystosowane gniazda. Niemniej podejrzewam, że Null Audio i Effect Audio robią kable z takimi wtykami, zazwyczaj opisywanymi jako UE TF czy coś w ten deseń.

 

A znając Pana Piotra i jego uprzejmość jestem pewien, że nie będzie problemów ze ściągnięciem takiego kabla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Inszy napisał:

I czemu "oficjalny" jest w cudzysłowie? Piotr coś kręci na boku? ;)

Też nie wiem, ale postanowiłem się nie czepiać :P

18 godzin temu, Vaiet napisał:

To prawda. FLC8/8S mają kable oparte o piny 0,75mm i do takich przystosowane gniazda. Niemniej podejrzewam, że Null Audio i Effect Audio robią kable z takimi wtykami, zazwyczaj opisywanymi jako UE TF czy coś w ten deseń.

 

A znając Pana Piotra i jego uprzejmość jestem pewien, że nie będzie problemów ze ściągnięciem takiego kabla ;)

No pewnie moglibyśmy... Obie firmy na pewno mają kable z takimi pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie potwierdzić, iż do FLC 0.78 będą sporo za grube. Prawidłowe są 0.75
Na head-fi nawet twierdzą że są to 0.74mm i kabelki o triple.fi rozpychają gniazda, czego nie potiwerdzam. Może kwestia dokładności w produkcji.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damix napisał:

Na head-fi nawet twierdzą że są to 0.74mm i kabelki o triple.fi rozpychają gniazda, czego nie potiwerdzam. Może kwestia dokładności w produkcji.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak minimalnie mocniej złapiesz suwmiarką to wyjdzie 0,74 a jak normalnie 0,75. Trzeba by mieć wyższej klasy sprzęt aby naprawdę dokładnie to zmierzyć. Te chińskie elektroniczne suwmiarki myślę, że mają margines błędu dość spory. Generalnie przyjmuje się 0,75 choć można by dopytać @Jimmi Dragon bo smokowe kabelki sporo osób z forum używa z FLC

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki typu UE TF10 (2pin z kołnierzem) do FLC pasują tak na styk. Wchodzą normalnie, tylko z nieco większym oporem (nie trzeba wciskać ich na siłę). Mają minimalnie grubsze piny od tych w kablu fabrycznym , ale alternatyw póki co brak.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Założyłem do FLC niby posrebrzany kabelek od KZ ZST, świetny efekt, szczególnie jeżeli chodzi o scenę, znaczne poszerzenie, teraz, porównując stock z kablem KZ, stock brzmi trochę klaustrofobicznie choć scena na nim jest  odrobinę głębsza

Porównując do innych kabelków, które nieraz przychodziły z chin ten jest wprost fenomenalny w swojej cenie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, coolmen77 napisał:

Założyłem do FLC niby posrebrzany kabelek od KZ ZST, świetny efekt, szczególnie jeżeli chodzi o scenę, znaczne poszerzenie, teraz, porównując stock z kablem KZ, stock brzmi trochę klaustrofobicznie choć scena na nim jest  odrobinę głębsza

Porównując do innych kabelków, które nieraz przychodziły z chin ten jest wprost fenomenalny w swojej cenie!

 

 

Hmm ... ciekawe, możesz wrzucić fotę tego kabelka.

W dniu 24.04.2018 o 18:14, Jimmi Dragon napisał:

Wtyki typu UE TF10 (2pin z kołnierzem) do FLC pasują tak na styk. Wchodzą normalnie, tylko z nieco większym oporem (nie trzeba wciskać ich na siłę). Mają minimalnie grubsze piny od tych w kablu fabrycznym , ale alternatyw póki co brak.

 

Mam balans od FLC. Wynika z tego co piszesz, że piny na luzie wejdą w gniazda  UE Triple.Fi 10. Czy się mylę, może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chico99 napisał:

 

Mam balans od FLC. Wynika z tego co piszesz, że piny na luzie wejdą w gniazda  UE Triple.Fi 10. Czy się mylę, może ?

 

Powinny pasować, choć luz może być zbyt duży, i wtyki będą się bardzo słabo trzymały gniazd. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2018 o 18:14, Jimmi Dragon napisał:

Wtyki typu UE TF10 (2pin z kołnierzem) do FLC pasują tak na styk. Wchodzą normalnie, tylko z nieco większym oporem (nie trzeba wciskać ich na siłę). Mają minimalnie grubsze piny od tych w kablu fabrycznym , ale alternatyw póki co brak.

 

Zwracam tylko uwagę co zgłaszało mi już kilku użytkowników, że jak pchamy 0.78 do flc8s to potem pojawia się luz przy oryginalnych kabelkach flc (0.75) zatem może to być już kierunek nieodwracalny

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigmaras napisał:

 

Zwracam tylko uwagę co zgłaszało mi już kilku użytkowników, że jak pchamy 0.78 do flc8s to potem pojawia się luz przy oryginalnych kabelkach flc (0.75) zatem może to być już kierunek nieodwracalny

0.78mm to już piny typu Westone i są stanowczo za grube nawet jak na gniazda do TF10. Piny typu UE mają 0.75mm. To są dwa różne standardy. Piny od FLC, jak sam wcześniej pisałeś, mają 0.74-0.75mm, czyli niemal tyle samo co UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jimmi Dragon napisał:

0.78mm to już piny typu Westone i są stanowczo za grube nawet jak na gniazda do TF10. Piny typu UE mają 0.75mm. To są dwa różne standardy. Piny od FLC, jak sam wcześniej pisałeś, mają 0.74-0.75mm, czyli niemal tyle samo co UE. 

 

Dokładnie, pełna zgoda ale uwierz mi, że znajdują się tacy co próbują na siłę wepchać 0.78 a potem problem, że zwykłe wypadają ;)

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chico99 napisał:

 

Hmm ... ciekawe, możesz wrzucić fotę tego kabelka.

 

Mam balans od FLC. Wynika z tego co piszesz, że piny na luzie wejdą w gniazda  UE Triple.Fi 10. Czy się mylę, może ?

Link

https://m.aliexpress.com/item/32820258382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad kupnem FLC8s do mojego Pionka XDP-100R. W wątku znalazłem trochę informacji o dodatkowym kablu, który jeszcze bardziej spotęguje ich dobre brzmienie. Gdzie mam szukać tych kabelków? Jaka cena? Jaki rodzaj: srebro czy hybryda? Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, imbryk82 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem FLC8s do mojego Pionka XDP-100R. W wątku znalazłem trochę informacji o dodatkowym kablu, który jeszcze bardziej spotęguje ich dobre brzmienie. Gdzie mam szukać tych kabelków? Jaka cena? Jaki rodzaj: srebro czy hybryda? Pomocy...

U Bigmarsa możesz kupić srebrny kabelek ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarły (dzięki Bigmaras)!

Testuje, testuje, testuje. Nadziwić się nie mogę jak za.......e grają. A nawet jeszcze kabelka srebrnego nie podczepiłem i jadę na standardowym :) Póki co rewelacja. Jak patrzę na te filterki, czy jak to się tam nazywa, to aż mam ból głowy. Ale wiadomo - trzeba znaleźć swoje brzmienie.

 

Jedna rzecz, którą zauważyłem - na niektórych utworach słychać delikatne szumy. Niezależnie od tego czy to flac (16, 24), dsd, dff. Nie wiem czy to słuchawki, filtry, czy utwory są tak nagrane.

 

Jedno wiem - do pionka pasują pięknie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, imbryk82 napisał:

Jedno wiem - do pionka pasują pięknie!

 

Sporo osób, zestawiło je z pionkiem. Synergia murowana.

 

1 godzinę temu, imbryk82 napisał:

Jedna rzecz, którą zauważyłem - na niektórych utworach słychać delikatne szumy. Niezależnie od tego czy to flac (16, 24), dsd, dff. Nie wiem czy to słuchawki, filtry, czy utwory są tak nagrane.

 

Jak na niektórych, to przyczyną jest materiał muzyczny, raczej.

 

2 godziny temu, imbryk82 napisał:

A nawet jeszcze kabelka srebrnego nie podczepiłem i jadę na standardowym :)

 

Zmień na srebro, ten kabelek dopiero otwiera te doki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności