Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałem pare godzin tych flc8 ale niewiem jaka konfiguracja filtrów/tulejek bo zarobiony dzisiaj jestem w pracy i nie miałem czasu sie bawić. Dobrałem wielkość tipsów i do ucha.

 

Powiem szczerze że od razu jedna brewka mi się podniosła do góry. Technicznie naprawdę ale to naprawdę niezły poziom - dosyć jasne, z mocnym basem i adekwatną przestrzenią. Słuchałem i słuchałem i to co mi się coraz bardziej rzucało w oczy że nie mogę wskazać za bardzo wad w brzmieniu. Nie dziwię się teraz że tak dużo osób przy nich po prostu siadło na audiofilskiej dupie i dalej nie szuka. One po prostu grają i to całkiem wysokim i to na bardzo równym poziomie w każdym aspekcie. Ok, nie rzuciły mnie na kolana bo znam słuchawki szybsze, bardziej rozdzielcze, z większą przestrzenią, bardziej wyrafinowane ale prawie żadne z nich nie grają wszedzie na tak równym poziomie, a już na pewno nie kosztują tyle co flc8. Nie mam też absolutnie zastrzeżeń do sfery użytkowej, są małe, lakkie i całkiem wygodne. Naprawdę chyle czoła bo to się naprawdę może podobać.

 

Spróbuje się jeszcze kiedy indziej pobawić ustawieniami bo wolałbym mniej, albo szybszy bas a i przełom średnicy i wysokich wymaga lekkiego tuningu ale naprawdę nie jest źle. Wielce jestem ciekaw efektów jakie przyniesie zabawa filterkami.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świetne już z telefonu, po powrocie do nich również skończyłem z zakupami, no może czasami jakieś niby super hiper chińczyk, które zazwyczaj nie dorasta flc do pięt i ląduje w szufladzie bądź zarzynają go latorośle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz deczko się napociłem ze zmianami bo jak sie ma grube paluchy to nie jest to takie proste i szczerze mówiąc, te słuchawki grają MEGA dobrze. Stosunek ceny do jakości jest jednym z najwyższych jeśli nie najwyższy jakie słyszałem. Naprawdę WOW.

 

Jak by się ktoś zastanawiał to ustawienia na których słuchawki przyszły to było gold, clear, black - nie było źle ale bas trochę oderwany i zbyt wolny, a przełom średnicy i wysokich za gorący.

 

Bardzo dobre ustawienie jest fabrycznie opisane jako balanced czyli gray, gray, gunmetal i na takim właśnie słucham. Wiekszośc osób pewnie wsadzi tam red żeby mieć yebnięcie basu na dole. Mnie nie trzeba a nawet wolałbym mniej basu i próbowałem dać clear ale średnica robi się przez to chuda a bas nadal obecny nawet w najmniej basowym wydaniu. Etymoticów er4s się nigdy nie zrobi.

 

Tulejka gold troche sybilizuje, green nawet fajna i lamie się czy ją wsadzić czy zostawić gunmetal ale chyba troche męcząca będzie na długie odsłuchy. Green albo gold bym brał do cieplejszych i ciemniejszych dapów z mniej rozciągniętymi wysokimi niż wm1a.

 

Pomimo wielu mozliwości ustawień słuchawki moim zdaniem zawsze mają pewną swoją manierę. Techniczne, dosyć jasne takie typowe armaturowe granie ale balansowane jednoczesnie sporą dozą muzykalności i zawsze podlane fajnym basem. Nigdy nie wpadają w nadmierną analityczność.

 

Szczerze mówiąc to ode mnie te słuchawki dostają dwa kciuki w górę czyli najwyższą rekomendację. Naprawdę polecam je przynajmniej sprawdzić bo jest duża szansa na strzał w 10. Osobiście nie znam tańszych słuchawek o lepszej ogólnej jakości. a tak zmyślny i dobrze działający system tuningu to już w ogóle ewenement na skale światową. Inne słuchawki mają raptem 3-4 filtry zmieniających charakterystyke tylko od średnicy w górę albo prztyczek a tutaj każdy zakres.

 

Generalnie zawiedzeni moga być chyba tylko fani bardzo gęstego grania, albo bardziej analitycznego i z bardzo małą ilością basu. Z podobnego przedziału cenowego konkurować mogą spokojnie z bardzo lubianymi przeze mnie Etymotic er4s (chudsze, bardziej analityczne i lepsze wysokie tony) i Sony ex800st (ciemniejsze, ogólnie bardziej spójne, równiejsze, niemęczące i otwarte brzmienie niepozbawione blasku na górze ale też o mniejszej rozdzielczości i przejrzystości) tyle że te muszą wstrzelić się w gust i złapać synergię ze sprzętem. Niby można wymieniać filtry w er4s które ucinają wysokie a w ex800st zatkać wentyl przetwornika aby dodać więcej basu ale w porównaniu do ilości kombinacji z flc8s to nie ma wogóle o czym mówić.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał:

 

Ja też korzystam właśnie z takiego ustawienia. Swoją drogą ciekawe jak by zagrały z Sonym po balansie ;) 

 

Patrząc po tym jak zagrały er4xr po balansie to pewnie szerzej, bliżej, bardziej namacalnie i przejmująco ale to trzeba zgadywać bo mam tylko jeden kabel zbalansowany i to ze złączami mmcx. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LuQi napisał:

Czyli ogólnie jeszcze bardziej na plus. To co @Spawn FLC zostają na dłużej czy Campfire nie pozwolą im zagrzać miejsca u Ciebie? 

 

Jakbym miał zostać z jednymi słuchawkami to kto wie ale dla mnie nie ma już ratunku. Naliczyłem że pomimo wyprzedaży mam w tym momencie 8 par słuchawek a 9 do mnie płyną/lecą z drugiego końca świata.... ;)  Campfire Vega kupiłem w ciemno i zrobiły na mnie większe wrażenie niż się spodziewałem. Ciesze się nimi bardzo ale to taki gorący związek z zabawową dziewczyną przy którym wiesz że to nie materiał na żonę i to nie ma przyszłości. Prędzej czy później się rozstaniemy ale póki co chwilo trwaj! ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

 

Jakbym miał zostać z jednymi słuchawkami to kto wie ale dla mnie nie ma już ratunku. Naliczyłem że pomimo wyprzedaży mam w tym momencie 8 par słuchawek a 9 do mnie płyną/lecą z drugiego końca świata.... ;) 

 

No to masz się już czym pochwalić w temacie:

 

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Noah napisał:

Miałem go kiedyś ale już nie pamietam jakie zmiany zachodzą vs stockowy? Opiszesz ? 

Szczerze, to też nie pamiętam;) Mam praktycznie od zakupu wpięte srebro. Stockowego słuchałem tylko na początku. Ale opiszę. Muszę tylko go znaleźć, trochę posłuchać i pamięć wróci:) Odezwę się, w temacie, w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić, nasze kabelki z mikrofonem są właśnie z NA. Chłopaki znają się na robocie a w dodatku mają bardzo racjonalne ceny jak na produkty które wypuszczają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrus-g napisał:

Mogę polecić, nasze kabelki z mikrofonem są właśnie z NA. Chłopaki znają się na robocie a w dodatku mają bardzo racjonalne ceny jak na produkty które wypuszczają.

Piszesz o tych z "oficjalnego" sklepu CA?

Piny jaką mają grubość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności