Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale na czym miałoby polegać odświeżenie?Specyfikacja musiałaby zostać taka sama.Przewód już wcześniej został zmieniony trochę.A nowa specyfikacja to i nowy model zupełnie.Za dużego pola manewru już tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wichu79 napisał:

No tak.Z drugiej strony wchodzi nowy model. Stary będzie wyprzedany z czasem bo raczej nie będą podtrzymywać produkcji. I może też być tak że pod koniec właśnie wzrośnie cena za "ósemki" bo są tak dobre że ludzie rzucą się na ostatki☺️

 

Absolutnie nie ma końca produkcji FLC8S i się nie zapowiada bo sprzedaż jest na wysokim poziomie. Nowy model nie zastępuje obecnego, to będzie zupełnie inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wichu79 napisał:

No tak ale na czym miałoby polegać odświeżenie?Specyfikacja musiałaby zostać taka sama.Przewód już wcześniej został zmieniony trochę.A nowa specyfikacja to i nowy model zupełnie.Za dużego pola manewru już tutaj nie ma.

zmienić kolorystykę, dodać nowe filtry, jeszcze jakiś upgrade kabla i gotowe, masz nr nowe FLC8RS :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Absolutnie nie ma końca produkcji FLC8S i się nie zapowiada bo sprzedaż jest na wysokim poziomie. Nowy model nie zastępuje obecnego, to będzie zupełnie inna półka cenowa.

 

A wiadomo coś więcej? O ile drożej i dlaczego tak drogo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Absolutnie nie ma końca produkcji FLC8S i się nie zapowiada bo sprzedaż jest na wysokim poziomie. Nowy model nie zastępuje obecnego, to będzie zupełnie inna półka cenowa.

I myślę że to jest dobra wiadomość ?Pozostaje mieć nadzieję że FLC9 nie będą 2x droższe od poprzednika a tylko jakiś troszkę większy ułamek tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wichu79 napisał:

I myślę że to jest dobra wiadomość ?Pozostaje mieć nadzieję że FLC9 nie będą 2x droższe od poprzednika a tylko jakiś troszkę większy ułamek tej ceny.

 

Pobożne życzenia ;). To byłby jakiś ewenement, gdyby nie walnęli ceny nowego flagowca co najmniej 2x większej od poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena skoczy do 2000 zł, to już lepiej będzie kupić FIBAE 2/3 w uniwersalu. Piotr G na AudioShow mówił, że też robią, поживём – увидим
Lepiej, nie lepiej, nie możesz tego wiedzieć.

Celeste miały kosztować 2k$. Stawiam, że FLC9 będą kosztowały 700-800$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czernomorec napisał:

Jak cena skoczy do 2000 zł, to już lepiej będzie kupić FIBAE 2/3 w uniwersalu. Piotr G na AudioShow mówił, że też robią, поживём – увидим :)

 

Harmony 8.2 jakieś specjalnie lepsze technicznie od FLC8s nie są, więc pozycjonowane niżej FIBAE 2/3 też niekoniecznie będą.

Jeżeli FLC9 rzeczywiście zagrają lepiej niż ich poprzednik, to zwrot "lepiej kupić" może nie być czym zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe rendery na chińskiej stronie: https://tieba.baidu.com/p/5453638253

 

FLC8D 
Audio fixed 
sensitivity: 107dB / mW @ 1kHz 
Frequency response range: 20-20000Hz 
Monomer: 8.6mm Dynamic single element x1, balanced armature monomer x 2 
Impedance: 11 ohms 
Line length: 1.2m 
Terminal: 3.5 mini-jack L-type terminal 

FLC9 
fixed at low frequency, high frequency adjustable 12 modes 
Aluminum alloy cavity 
group resistance: 20 ohm, zero sensitivity: 105dB 
Line length: 1.2m 
Wire: 7N single crystal copper

 

 

90d40afbfbedab6497709951fc36afc378311e78.jpg

c3edeec379310a5529260a65bc4543a983261078.jpg

 

Z tłumaczenia Google na polski: FLC8D i flagowa Celeste mają zostać wypuszczone na początku przyszłego roku (obecnie szczegółowa optymalizacja). FLC9 będzie czekał na kolejną falę wydania.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania FIBAE3 - FLC8S, testowałem tylko z Mojo i to te pierwsze zagrały lepiej, a były w wersji uniwersalnej. Myślę że moldy F3 mogą już pozamiatać. To inna klasa brzmienia niż FIBAE2. Szczerze mówiąc były to pierwsze doki w sensownych pieniądzach, które zachwyciły mnie od czasu zakupu FLC8S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo FIBAE 1 i 2 w porównaniu z FLC wydawały mi się gorsze, zwłaszcza 1, które były płaskie jak stół. A do  F3 niestety się nie dopchałem (na AudioShow). Sam zaś jestem bardziej ciekawy porównania z Pro330 albo z Harmony. Za to RHA CL1 zagrały tak, że mi szczena opadła :)

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę informacji od Forresta na head-fi: 

 

Flcforrestwei 14.12.2017:

FLC8n will use new armature and it's built with metal housing, the sound will be better than FLC8s, since price of FLC8s depreciated to 299USD, FLC8n will be 355USD.

FLC9 will be released in around Apr next year.

The order would be FLC9 > FLC8n> FLC8s> FLC8d 

Celeste will be released next month.

 

Flcforrestwei 16.12.2017:

In FLC9 LF will not be tuned, we leave the surface for logo.

FLC9 will be warmer and basser than FLC8.

 

Na koniec najlepsza wiadomość:

Will use 0.78 pins.

Edytowane przez czernomorec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdyby ktoś szukał sposobu na sybilizacje w Flc8 to polecam minimalna ilość watoliny (biała wata) wsunąć do nakręcanego filtra, u mnie się sprawdziło w połączeniu z czarnym + szary dla basu i niskiego basu. Z zielonym było za ostro (w zasadzie zielony jest filtra).

Zwykła szara gąbka jaka jest stosowana w niektórych pudełkach się nie sprawdzi.

 

Jedna osoba z headfi poleca użycie gąbki/waty używanej przy słuchawkach Hifiman, taki jak na fotkach. Chociaż jak dla mnie użył jej za dużo i zapchał po prostu cały kanał.

https://www.head-fi.org/threads/flc-technology-flc8-and-flc8s-impressions-thread.777158/page-172#post-12406106 2ee8f55e91aa9a1a7981025660929216.jpg217e3aa9117f576ec61607709d0e6d93.jpg

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix

Z ciekawości zapytam, co było źródłem jak wystąpiła sybilizacja?  Kabelek masz fabryczny? Czy zmiana kombinacji filtrów nic nie pomogła, że trzeba było uciekać się do watoliny? Pytam, bo w moim wypadku, po początkowych zabawach z filtrami, zostawiłem szary, czerwony, złoty i nigdy sybilizacji nie odczułem. Choć może mieć też wpływ kabelek. Używam oryginalnego srebra FLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=18371]Damix[/mention] Z ciekawości zapytam, co było źródłem jak wystąpiła sybilizacja?  Kabelek masz fabryczny? Czy zmiana kombinacji filtrów nic nie pomogła, że trzeba było uciekać się do watoliny? Pytam, bo w moim wypadku, po początkowych zabawach z filtrami, zostawiłem szary, czerwony, złoty i nigdy sybilizacji nie odczułem. Choć może mieć też wpływ kabelek. Używam oryginalnego srebra FLC.

 

HTC U11, ibasso D3 Python. Jak będę w domu to sprawdzę jeszcze na focusrite 6i6 + rapture amp. Sprawdzałem fabryczny, jakiś miedziany, od Triple.Fi (tutaj lepiej ale jakość dźwięku spadła). 

Zmiany filtrów nie pomagały bo tylko zmniejszała się ilość góry, zmniejszając sybilizacje ale nie likwidując jej. Na czarnych tragedia, na złotych nieźle ale w słabszych nagraniach nadal. Na niebieskich całkiem zduszony dźwięk, a po zmianie reszty filtrów na białe dźwięk dodatków robi się płaski IMO.

 

Tipsy przerobione z góry do dołu: jvc spiral dots, spin fit, niebieskie od Triple.Fi, od Sony MH1, oryginalne od Flc8, comply t400, ts400 (też mocno tłumią górę pasma, za to sprawdziły się z KZ ZST i zs5), jakieś od Monster, niebieskie polecane do KZ ZST z aliexpress, biflange, trfilange. Szkoda że nie ma Westone star tips w wersji na tulejke t400/t500.

 

Ja ogólnie jestem na to wrażliwy i już sporo słuchawek się przez to pozbyłem bardzo szybko, np. : Q-jays 2gen, brainwavz B2. W tym aspekcie idealne dla mnie są Focal Listen gdzie mimo sporej ilości góry nie są ostre, nie sybilizacją. W triple.fi, phonak audeo również nie narzekałem na to.

 

Teraz szukam materiału na kabel do nich, ktoś polecał occ z Audeos ale jaki konkretnie? 7n?

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz słuch absolutny i słyszysz to czego inni nie słyszą A próbowałeś flc ze srebrem? I jeszcze mam pytanko, jak byś zestawił flc i triple.fi, biorąc pod uwagę tylko dźwięk?
Mogę tak się pocieszać :D. Każdy inaczej widzi I słyszy, do tego przychodzą przyzwyczajenia i preferencje.

Srebra jeszcze nie próbowałem.
Możliwe, że się dobrze sprawdzi bo przyda się większą kontrola basu I trochę więcej góry o ile nie przybędzie sybilizacji.

FLC8 I triple.fi? Dwie różne bajki. Triple.fi to potrójna armatura a Flc8 2x armatura + dynamiczny. Generalnie pisze z pamięci bo moje triple.fi od dwóch tygodni są nieczynne, jedna słuchawka gdzieś mi wypadła przy chowaniu ich na mieście do pudełka.

Triple.Fi grają dużo spójniej(może ktoś powie że brak im zróżnicowania względem Flc8) , łagodniej ale dalej z funem. Scena jest większa. Bas zdecydowanie nie schodzi tak nisko, góry generalnie jest mniej niż Flc8 przy filtrach szarych, zielonych. Przy złotych dość podobnie ale na Flc8 ostrzej + sybilizacje.
Generalnie Flc8 maja dużo bardziej techniczne granie, basu przy szarych filtrach jest podobnie lub trochę więcej, a przy czarnych+ czerwonych dużo więcej.


Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do zakupu triple.fi. Dzięki za info. FLC8s kupiłem u Marka od razu ze srebrem flc i szczerze mówiąc, nie żałuję. Chyba tylko godzinę słuchałem na fabrycznym kablu, potem zmieniłem na srebro i tak już zostało. Srebro odebrałem tak: płynnie, szczegółowo, wbrew pozorom łagodnie (szczególnie wokale bliższe i łagodniejsze). Scena chyba trochę lepsza, więcej przestrzeni ale już dobrze nie pamiętam jak fabryczne grają;) Może srebro byłoby receptą na problem z sybilizacją. Tylko watolina tańsza od srebra:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności