Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kabel to kabel do Triple.Fi... Pomijając dramatycznie złą prasę tych kabli z uwagi na ich absurdalną awaryjność, to nie wiem, jakim one miały by być upgrade'em dla stocka w FLC, który jest z miedzi 7N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ta "zła prasa tych kabli" i ich absurdalna awaryjność to tak na serio? Na pewno dotyczy tej samej wersji? Bo była poprzednia wersja z nieprzeźroczystymi wtyczkami, może w tamtej coś schrzanili, a w nowszej poprawili.

 

14 godzin temu, Jaworrr napisał:

W każdym razie odnośnie samego kabelka mam też taki właśnie w wersji balanced z przeźroczystą wtyczką, IMO dobrze wykonany i osobiście przez parę miesięcy się nie uskarżam a z Triple.Fi brzmieniowo sobie chwalę. Do FLC8s chyba się nie nadaje, bo konektory do Triple mają specyficzny kształt. Jest nawet jakaś recenzja tego kabelka i nie polecany jest do FLC8s - jak widać na zdjęciach za bardzo nie pasuje. https://www.head-fi.org/f/showcase/fiio-balanced-cable-for-ultimate-ears-and-m-audio-earphones-rc-ue2b.21660/reviews#review-16442 ( w Triple.Fi ja nie mam problemu z mikrofonowaniem, które w tej recenzji jest podkreślane). 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem go zbyt intensywnie, ale jakieś ...dzieści godzin pochodził i nie mogę się uskarżać. I rzeczywiście na ali były takie do FLC8 (specjalnie dedykowane i takie mam, identyczne z tym z linka), a inne niby identycznie wyglądające, ale dedykowane do innych słuchawek nie będą raczej pasowały. Tak jest ze srebrnym kablem do ZST. Tam wchodzą i się trzymają, a z FLC8 niestety wypadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem ostatnio do grona właścicieli/wielbicieli FLC8, cały czas jestem pod wrażeniem, ale trochę już ochłonąłem i zaczynam kombinować:) Filtry przerobione, w moim przypadku, najbardziej sprawdza się wszystko na med no i może jeszcze filtr złoty zamiast gunmetal. Teraz padło na kabel, choć ciężko mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze lepiej, ale tak czytam.....i chcę popróbować. Zastanawiam się nad srebrem od FLC, ale jak to wypada w porównaniu do kabli od Dragona, czy FAW? Cenowo chyba najlepiej wygląda FLC, ale może czysta miedź occ lub hybryda lepiej? porównywał może ktoś z Was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel "niebieski" (stock) jest przeciętny, oryginalne srebro (czarny) duuuużo lepszy, mam też czyste srebro od JD i to najlepszy kabel jaki słyszałem z flc8 (z tym że się łamie bo jest na "drutach" srebrnych).

 

ps.

Pewnie zależy też od źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze pytanie, czy srebrny kabel FLC wpływa na bas ( podbija, wygładza ) ?  Mam taką sytuację słuchając z dx 80, że na filtrach szarych , mid basu jest za dużo i po dłuższym słuchaniu czuję się z lekka ,,ogłuszony'', natomiast na przezroczystym jest czasami  trochę za chudo. Equalizera z zasady  nie używam. Może inne tipsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś używa do FLC8s jakichś prowadnic/zauszników i może coś polecić?Dokupiłem orginalny kabel 3.5mm z czystego srebra i jest dość elastyczny i się po prostu odwija zza ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników FLC8S z JVC Spiral Dots. Czy ktoś mógłby mi napisać które Spirale będą najbliżej rozmiarem do stocków oznaczonych na zdjęciu poniżej? A może jest gdzieś jakaś tabela z wymiarami Spiral Dots'ów? Chciałbym je zamówić do FLC8s, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać.

 

FLC1.jpgJVCSD.JPG

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LuQi napisał:

Pytanie do użytkowników FLC8S z JVC Spiral Dots. Czy ktoś mógłby mi napisać które Spirale będą najbliżej rozmiarem do stocków oznaczonych na zdjęciu poniżej? A może jest gdzieś jakaś tabela z wymiarami Spiral Dots'ów? Chciałbym je zamówić do FLC8s, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać.

 

FLC1.jpgJVCSD.JPG

Stawiałbym na MS, ale niestety nie pamiętam jak wielkościowo prezentują się te stockowe tipsy... :/ Jak masz suwmiarkę, to zmierz ich średnicę, bo mam SpiralDoty M-ki. Powiem Ci jak to wygląda. odezwij się tylko na PW

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Spiral Dots zamówione ;)

 

Mam jeszcze jedno, być może głupie pytanie, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.

 

Otóż gdzieś na head-fi ktoś wspomniał o dwóch sposobach noszenia FLC (klasycznie oraz OTE) widocznych na zdjęciach poniżej. Aby założyć słuchawki w sposób klasyczny (widoczny na zdjęciu po prawej) należy słuchawkę (R) włożyć do lewego ucha, a słuchawkę (L) do prawego. No i tu pojawia się moje pytanie. Rozumiem, że przy takiej zamianie słuchawek stronami zmieniamy również kable, tak aby kabel (R) był w tym przypadku podłączony do lewej słuchawki w prawym uchu i kabel (L) był podłączony do prawej słuchawki w lewym uchu?

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno i da się zrozumieć moje pytanie :P   

 

FLC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Spiral Dots zamówione
 
Mam jeszcze jedno, być może głupie pytanie, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.
 
Otóż gdzieś na head-fi ktoś wspomniał o dwóch sposobach noszenia FLC (klasycznie oraz OTE) widocznych na zdjęciach poniżej. Aby założyć słuchawki w sposób klasyczny (widoczny na zdjęciu po prawej) należy słuchawkę ® włożyć do lewego ucha, a słuchawkę (L) do prawego. No i tu pojawia się moje pytanie. Rozumiem, że przy takiej zamianie słuchawek stronami zmieniamy również kable, tak aby kabel ® był w tym przypadku podłączony do lewej słuchawki w prawym uchu i kabel (L) był podłączony do prawej słuchawki w lewym uchu?
 
Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno i da się zrozumieć moje pytanie   
 
FLC.jpg.8e1e45158a07c70cd82b1f306aab8967.jpg
Pewnie się da, ale nie wydaje mi się żeby to było wygodne. Te słuchawki są zaprojektowane do noszenia z kablem za uchem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Ja czasami zakładam je normalnie (nie OTE). Prawa do prawego ucha, lewa do lewego. Siedzą mi dość pewnie, tylko mam inny kabelek, z prostym wyprowadzeniem przewodu.

Założone inaczej niż OTE wystają dziwnie z ucha. 

 

Ja też mam oryginalne srebro z prostym wyprowadzeniem przewodu i aplikując je w standardowy sposób (nie OTE) leżą naprawdę dobrze, ale pod warunkiem zamiany słuchawek stronami. Wtedy ładnie się układają jak na zdjęciu, powyżej i nic nie odstaje. Stąd też moje pytanie czy przy takiej zamianie należy zmienić stronami przewody, aby prawy pozostał w prawym, a lewy w lewym uchu. 

 

Ciężko mi jednak sobie wyobrazić jak wygląda u Ciebie ta klasyczna aplikacja bez zmiany stron. Mógłbyś wrzucić jakieś poglądowe foto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 12:59, andi napisał:

Kabel "niebieski" (stock) jest przeciętny, oryginalne srebro (czarny) duuuużo lepszy, mam też czyste srebro od JD i to najlepszy kabel jaki słyszałem z flc8 (z tym że się łamie bo jest na "drutach" srebrnych).

 

ps.

Pewnie zależy też od źródła.

Na czym polega różnica brzmieniowa pomiędzy oryginalnym srebrnym kablem a srebrnym od J. Dragona? Czy jest ona duża?

Czy ktoś jeszcze porównywał te kable? Jeżeli tak, to proszę opisać wrażenia.

Z wcześniejszych wpisów wynika, że użycie kabla zbalansowanego zmienia dźwięk, choć nie zawsze na plus. Rozumiem, że najwięcej zależy tu od wzmacniacza, do którego takim kablem podepniemy słuchawki i nie ma sensu w ciemno kupować kabla zbalansowanego. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności