Skocz do zawartości

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia plotka dotycząca ceny Celeste, to 2k$.

 

Póki co powstały jedynie beta sample pod targi w Singapurze i nie ma jeszcze targetu cenowego. Wiele się może zmienić bo jeszcze dużo pracy nad tym modelem. Coś więcej będzie można powiedzieć za około dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLC8S znów u mnie, genialne doki, ale stockowy przewód odbiera magię tym słuchawkom, strasznie odchudza brzmienie. Pamiętam, że na srebrze od JD używałem FLC8S w konfiguracji filtrów czerwony - szary - szary, na stockowym przewodzie muszę używać czerwony - czarny - złoty dla zadowalających rezultatów -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnych kabelków z FLC "słuchałem" i po mojemu to filtry robią więcej niż kabelki, ale to moja mojsza i Twoja mojsza wcale nie jest gorsza :)

A najwięcej zmian to usłyszałem jak potrójne choinki zaaplikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu, też miałem takie zdanie o choinkach, ale kiedyś od Bigmarasa wziąłem taki podstawowy zestaw różnych tipsów.

Były tak różne choinki. I takie najmniejsze, potrójne wcale nie wywołały u mnie poczucia gwałtu ani wrażenia, że weszły aż po drugi zakręt ;)

A basu z nimi FLC mają tyle, że wychodzi mi nosem i przyprawiam nim sos do spagetti :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten. Właśnie wyjąłem z szuflady.W woreczku nie mam tylko największych standardowych tipsów. Pewnie siedzą na jakichś słuchawkach.

Nie pamiętam tylko czy kupowałem T200 czy to inny rozmiar ?

Bigmaras będzie wiedział jakie tipsy do FLC.

Ja nie mam pamięci do cyferek ;)

 

Z tymi małymi, potrójnymi osiągnąłem najlepszy seal.

Choinki z tego zestawu ( przynajmniej tak jest w moim ) są mięciutkie, takie user-friendly.

Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, nic, a nic.

Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę choinki zachwalał to popukałbym się w głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po to te filtry są, żeby nie pompować kasy w kabelki tylko żonglować filtrami ;)

Filtry filtrami, ale co kabel popsuje to filtry nie naprawia.

Ja na niebieskim stockowym nie mogłem słuchać. Czarny był dobry albo srebro of Jimmiego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i po to te filtry są, żeby nie pompować kasy w kabelki tylko żonglować filtrami ;)

Filtry filtrami, ale co kabel popsuje to filtry nie naprawia.

Ja na niebieskim stockowym nie mogłem słuchać. Czarny był dobry albo srebro of Jimmiego

 

Aż takim szczególarzem to nie jestem.

Co prawda na FLC8 słyszę różnice w kabelkach, ale jest ona dla mnie mniej istotna niż dobry seal i dobór filtrów pod siebie.

Zresztą, ta słynna pamięć słuchowa ( rzędu bodajże 20 sek ) załatwia u mnie sprawę niedosytu, bo ... szybko przecież zapominam.

Potem pozostają tylko mgliste reminiscencje jak to było z tym czy tamtym kablem.

 

Dla mnie ma to sens jak się robi recenzje i szybkie przepinanie między-sprzętowo-kabelkowe.

Przy normalnym słuchaniu i tak makówka szybciutko się adaptuje więc jeśli płynie moja ulubiona muzyka to czy jest ona 1-3% "bardziej czy mniej", traci dla mnie zupełnie znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i po to te filtry są, żeby nie pompować kasy w kabelki tylko żonglować filtrami ;)

Filtry filtrami, ale co kabel popsuje to filtry nie naprawia.

Ja na niebieskim stockowym nie mogłem słuchać. Czarny był dobry albo srebro of Jimmiego

 

 

Były dwie genracje stockowego kabla, pierwsza była 5N , a w 2015 zaczeła wchodzić nowa generacja 7N occ i w chwili obecnej raczej dobre opinie zbiera zatem jesteś pewien, że ten ostatni Ci nie podszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus no właśnie w przypadku FLC8 to nie 1-3%. To są jedne z tych słuchawek gdzie dobór kabla jest kluczowy. Mi przede wszystkim w długich odsłuchach przeszkadzał.

Mnie w długich odsłuchach na dokach to w kablach przede wszystkim przeszkadza kiepska ergonomia i mikrofonowanie.

Choć nie powiem, bo jeśli masz rozkminione jakieś super kabelki do nich i nie kosztują tyle co moje samochody to pewnie i posłuchałbym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski stockowy kabel nie był tak tragiczny w użytkowaniu, co do dźwięku, no cóż - szału nie było, zwłaszcza w kontekście przesiadki na hybrydę solid core Jimmiego...która po dłuuugim czasie zaczęła mi z kolei przeszkadzać użytkowo...sialala zabawa trwa! ;)

 

hmm, spróbuje pogadać z Forestem i ewentualnie poszukam jeszcze alternatyw do oferty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i po to te filtry są, żeby nie pompować kasy w kabelki tylko żonglować filtrami ;)

Filtry filtrami, ale co kabel popsuje to filtry nie naprawia.

Ja na niebieskim stockowym nie mogłem słuchać. Czarny był dobry albo srebro of Jimmiego

 

 

Były dwie genracje stockowego kabla, pierwsza była 5N , a w 2015 zaczeła wchodzić nowa generacja 7N occ i w chwili obecnej raczej dobre opinie zbiera zatem jesteś pewien, że ten ostatni Ci nie podszedł?

 

 

 

Tak ten 5N był lepszy, 7N odchudził je i zrobiło się za ostro. Srebro grało czyściej niż 5N i 7N, bas był lepiej kontrolowany, ale nie było tej ostrości i odchudzenia co w 7N.

 

5N grał najprzyjemniej, srebro najlepiej. Hybrydy nie słuchałem.

Ogólnie pierwsze wrażenia były pozytywne po zmianie na 7N, ale przy dłuższych odsłuchach bardzo męczyły i były nieprzyjemnie ostre.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności