Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ultimate Ears fanklub


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaki rozmiar comply był dodany do Tripli? Bo gdzieś swoje zgubiłem, a pamiętam że rozmiarowo były idealne jak przymierzałem. 

Jakiś czas temu wróciłem do Tripli po dłuższej przerwie i muszę przyznać, że brzmienie dalej mi się podoba tak jak na początku. Starzeją się godnie. ;) Słuchając w domu wolę jednak nauszne słuchawki, zarówno pod względem wygody jak i brzmienia, ale na wszelkie wyjścia/wyjazdy UE póki co są u mnie niezastąpione. 

Natomiast od komfortu stockowych silikonów się już wyraźnie odzwyczaiłem, stąd chęć zmiany na comply. Jakoś niezależnie od rozmiaru ciężko mi złapać seala, lewa słuchawka cały czas mi wyłazi na zewnątrz, dramat... Jednak nie jest to wina samych słuchawek, a mojego przewodu słuchowego, który ma jakąś dziwną budowę i bardzo ciężko mu jest dogadać się i odpowiednio współpracować z wszelkiej maści iemami. Jest ktoś w stanie mi jakoś ogólnie chociaż napisać jak się zmienia granie Tripli na comply względem silikonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, second napisał:

Czy ktoś wie jaki rozmiar comply był dodany do Tripli? Bo gdzieś swoje zgubiłem, a pamiętam że rozmiarowo były idealne jak przymierzałem. 

 

No właśnie te Comply co były stockowo dodawane do każdych Tripli, to mój rozmiar. A że zgubiłem swoje, to nie sprawdzę jakie to były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham triple na choinkach - jednak pełne uszczelnienie to mus w tych słuchawkach.

Nie tak bardzo jak w etach ale czuć to "oderwanie" od zewnętrznych dźwięków i zanurzenie w muzyce którą słuchamy.

Nie wiem może to był tylko mój problem ale za cholerę nie mogłem dobrać odpowiednich tipsów do nich.

 

Oczywiście trzeba mieć tolerancję na głęboką aplikację doków. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, second napisał:

Nie tylko Twój problem, mi siedzą tylko comply, ale szukam jeszcze jakiejś alternatywy, jednak jest różnica w brzmieniu. Możesz się podzielić jakie masz choinki i skąd zamawiałeś?

w temacie zakupowym niedawno było 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miał ktoś może okazję posłuchać tripli na takim kablu? 

https://www.amazon.co.uk/FiiO-RC-UE2-Re-cable-For-Earphones/dp/B00D77KEEK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1499688601&sr=8-1&keywords=triple+fi+10+cable  

Mam okazję kupić, chciałbym wyciągnąć o kroczek do przodu średnicę, trochę złagodzić bas i ewentualnie troszkę jeszcze lepszą i wyrazniejsza górę niż na stocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

mój stockowy kabel w Triple fi przerywa na zgięciu przy słuchawce, potrzebuje się rozejrzeć za jakimś innym. Czy ten od KZ ZST będzie pasował i będzie grał podobnie do stockowego?

Zależy mi na czymś z L jackiem i najlepiej bez efektu "pamięci" zgięcia kabla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wreszcie i ja dzięki koledze z forum mam przyjemność używać TF10. Podoba mi się ich granie w łagodniejszym metalu, np. Paradise Lost i płytka Draconian Times, bo jest zupełnie zadowalająca mnie obecnie scena i rozdzielczość. Mniej podoba mi się w bardziej ekstremalnym, tam wolałbym trochę łagodniej kreślony dźwięk, czasem za bardzo ukłuje czy zasyczy, kabel na pewno zmienię (będę wdzięczny za poradę spośród obecnie dostępnych, wytypowałem 3 najpopularniejsze z allie.)

Zastanawiam się jednak czy nie jest tak, że one mocniej niż wszystko co słyszałem dotąd wyciągają niedoskonałości produkcji muzyki lub zakłócenia z usb, używam Geek Out 450 (jakby ktoś miał wypożyczyć JitterBuga na 2 dni za koszty wysyłki byłbym ogromnie wdzięczny).

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłącz je bez geeka i zobacz, powinno pomóc. One nie potrzebują elektrowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łagodniej kreślony dźwięk, to pewnie czysta miedź - korzystałem z kabla FAW (copper series), ale w jego cenie to można kupić niejeden kabel na Ali;). Prawdę mówiąc nie podobało mi się ze względu na ogólne zamulenie dźwięku. Ale to pewnie kwestia ich odbioru i preferencji. Ja bym o nich nie powiedział, że ostro kreślą dźwięk.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro54, muszę z Geeka, tego pragnie moja audiofilska dusza, rozumiem, że one mają tą zdolność dobrze się zaprezentować ze wszystkiego, ale bez przesady, Geek to nie tylko elektrownia.

 

Zapewne masz rację Gourney, nie kreślą ostro jakby porównać w przekroju słuchawek o różnych brzmieniach. To takie moje osobiste preferencje, że poświęciłbym ich charakter w niektórych gatunkach na rzecz delikatnego zamulenia, no więc tak sobie dedukuję, że chyba kablem na obecną chwilę. No, a o kabelkach to już totalnie nic nie wiem, ten stockowy to posrebrzana miedź? A w jakim stopniu, skoro przydałoby się spróbować trochę więcej miedzi do srebra. A mi to nic nie mówi co oni sprzedają na allie :>

https://www.aliexpress.com/af/cable-Ultimate-Ears-UE-TF10.html?site=glo&g=y&origin=n&blanktest=0&filterCat=200003109&jump=afs&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&initiative_id=SB_20180104141637

 

Edit. O kurczę, chyba dopiero je wepchnąłem jak Ron Jeremy przykazał i jest trochę lepiej. Za rekomendację lepszego kabelka z przytoczonych wyżej będę jednak wdzięczny.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Śmieszne te moje zarzuty co do brzmienia ze stycznia, musiałem się jedynie przestawić z łagodniejszych Shozy Zero, które lubiłem, ale nie wróciłbym do nich po TF10. Polecam popróbować innych gumek, dla mnie te od Shozy Zero są duże lepsze od stockowych, a najlepsze pianki Comply, ale niestety mi pękają dosłownie po tygodniu przy tej głębokiej aplikacji.  Ale UE 900 imho są jeszcze ciekawsze od TF10, pięknie z masą detali grają w delikatniejszej muzyce jak synthpop czy indie rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze spróbuj czerwonych i niebieskich z aliexpress.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

To jeszcze spróbuj czerwonych i niebieskich z aliexpress.com 

Próbowałem, czerwone nigdy mi nie podchodziły, za bardzo zamulały, musiałbym je nałożyć na jakieś zbyt jasne dla mnie. Niebieskie spiralne są lepsze od oryginalnych, ale te od Shozy jak na razie najlepsze dla mnie, bo są takim pomostem między tipsem a pianką ? tj. taka miękka i trochę grubsza ta gumka, że w sam raz równowaga między detalem a łagodnością w dźwięku. Choć ja na 100% nie jestem pewien czy to tipsy od Shozy Zero, nie pamiętam dokładnie teraz skąd się wzięły, za dużo mam tych gumek, a te jakieś takie za dobrej jakości są jak na Zerosy za 2 stówki.

 

Z drugiej strony to zastanawia mnie to dość mocno, bo o ile w innych słuchawkach rozumiem różnice na tipsach, gdzie wylot jest w pewnej odległości od tulejki tak tu przecież tipsy powinny odgrywać marginalną rolę, raczej odpowiedniego dopasowania tylko do kanału, a jednak różnice w dźwięku są wyraźne. Choć głównie w wysokich tonach, może to dlatego, że wciąż słyszę do 17,5 kHz ;>

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Triplefi to przetworniki armaturowe ktore sie nie wygrzewaja.

 

Dzięki, nie wiedziałem, kto by pomyślał ... dostałem je trochę przypadkowo:)

1 godzinę temu, Bokrug napisał:

UE 900 imho są jeszcze ciekawsze od TF10, pięknie z masą detali grają w delikatniejszej muzyce jak synthpop czy indie rock.

 

Słuchałem, a nawet miałem, je kiedyś:)

UE900, tylko do muzyki akustycznej.

To suchotniki. Basu tam jak na lekarstwo;)

A nie jestem zwolennikiem, zbyt dużej jego ilości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie zgodzę się, tu bas jest po prostu szybszy, bardziej punktowy, są trochę suche na swoich tipsach, a bardziej mięsiste na wspomnianych przeze mnie, do tego trochę eq i są dla mnie bardzo fajne nawet w ekstremalnym metalu (bo w lajtowej muzyce nawet eq nie ruszam). TF10 a UE900, to inne brzmienie (choć tego tak nie widać na wykresie fr), a też mi się podoba, może ciągle nie wiem czego chcę od słuchawek ?

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bokrug napisał:

Eee nie zgodzę się, trochę suche na swoich tipsach, bardziej mięsiste na wspomnianych przeze mnie, do tego trochę eq i są dla mnie bardzo fajne nawet w ekstremalnym metalu (bo w lajtowej muzyce nawet eq nie ruszam). TF10 a UE900, to zupełnie inne brzmienie, a też mi się podoba, może ciągle nie wiem czego chcę od słuchawek ?

 

Słuchałem UE900 na spiral dotach, które zapewniają najlepszy seal, raczej. Też było sucho i czasem ostro na górze i ubogo na dole.

Ale sam też lubię czasem takie granie:)

Jak ci leży UE900, to musisz posłuchać RHA S500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, w każdym razie jest to bardziej prawdziwe brzmienie, taki neutralny bas w całym paśmie w stosunku do koloryzacji w TF10. To i to fajne :) Jeśli na Geeku talerze w podziemnym metalu z kiepską produkcją mnie nie rażą to wiem, że słuchawki nie są ostre na górze, bo niejedne miały tu problem. Będę je łączył z ciepłymi źródłami, więc na szczęście, zdania raczej nie zmienię i przestanę szukać na jakiś czas innych podobnie grających. Nie słyszałem RHA S500, sprawdzę przy okazji, tylko jak się mają do 750 skoro to niższy model, bo do 750 bym nie wracał, tam jest góra trochę sztuczna i zalatuje cyfrą, imho półka niżej od UE900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności