Skocz do zawartości

Ultimate Ears fanklub


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mam za sobą kolejne kilka godzin odsłuchu UE900 (tak, spędzam sobotę w domu :) ) i muszę im oddać, że to dobre granie. Dobre, ale nie w moim stylu, to gładkie, lekko przyciemnione, audiofilskie granie. Pod żadnym względem nie są wybitne, a w mojej ocenie nie są warte 1600 pln. Dobre technicznie, ale wycenione zbyt wysoko.

UE900s mogą być panaceum na to co Ci doskwiera w zwykłych UE900.

 

 

Raczej wątpię ;)

 

A ja nie, miałem jedne i drugie.

UE900s mają więcej środka, są jaśniejsze i mają poprawiony bas.

 

Poza tym, mają też lepsze wyposażenie i są trochę lepiej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie odnośnie UE900, który notabene sam zakładałem, są linki dotyczące modów tych słuchawek. Polegają m.in. na przytkaniu (zaklejeniu np. małym kawałkiem taśmy klejącej) bas-portów, może po tym zabiegu będą Ci bardziej "leżały"? ;)

Dzięki za info, słuchawki jutro wracają do właściciela, nie będę szedł głębiej w UE, ale za to wkręcam się coraz bardziej w TripleFi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Także się odpisuję z Triple.Fi. Są świetne, rozrywkowe ale nie przegięte. A przy tym grają swobodnie z dużą przestrzenią, dokładnie tak jak lubię.

@Gourney twoje triple są w trakcie czy juz po reshellu? Ciekawy jestem na ile wpłynęło to na ich dźwięk. I jak bardzo droga to zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem reshell w LimeEars, ale o cenę to musisz pytać u źródła, bo zapłaciłem jeszcze przed jej zmianą bodaj 600 zł.

 

Moim zdaniem warto. Co do dźwięku, to lepszy seal spowodował, że bas jest pełniejszy, ale nie zachodzi na inne pasma. Basowymi potworami też bym ich nie nazwał.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem kabla z mikrofonem, który nie kosztuje tyle co same Triple.Fi 10 i w końcu znalazłem na na lunashops i aliexpress ale nie wyglądają na solidne niestety.

http://www.lunashops.com/goods.php?id=4994

http://www.aliexpress.com/item/W-4r-um3-x-tf10-wire-belt-i-os-wire-line/32486806777.html

 

Gdzieś jeszcze znajdę kabel z mikrofonem do TF10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Odkopuję aby już nie śmiecić w temacie zbiorowego zamówienia na triple.fi :-).

Jak tam Wasze UE 10? Z jakimi tipsami najlepiej się dogadują?

oryginalne duże zero problemu :D

 

Zazdraszczam. U mnie nawet najmniejsze po chwili wysuwają się z ucha. Z sylikonów sprawdził mi się najmniejsze Sony Hybrid (pomarańczowa tulejka), ale ból lekko doskwiera.

Jeśli chodzi o wygodę, to comply się sprawdzają, ale wolę granie na sylikonach. No i muszę mieć opcję szybkiego wyciągania i wkładania słuchawek do ucha.

Za jakiś czas do nich wrócę, wtedy zdecyduję czy się dalej z nimi bawić i zamawiać custom tipsy, czy puszczać w świat.

Za 330zł to aż szkoda się ich pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zamieniać kabel ze słuchawkami stronami (flip flop mod)?

Pod względem osadzeniu w uchu może spróbuj spinfit, są w stanie dobrze się dopasować. Ewentualnie można kombinować z rozciąganiem długich stsrtips, chyba crisis sukcesywnie tego dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zamieniać kabel ze słuchawkami stronami (flip flop mod)?

Pod względem osadzeniu w uchu może spróbuj spinfit, są w stanie dobrze się dopasować. Ewentualnie można kombinować z rozciąganiem długich stsrtips, chyba crisis sukcesywnie tego dokonał.

Startipsy próbowałem na świeżo i sobie odpuściłem Nie chcę uszkodzić TF10, bo wiadomo, że są dosyć awaryjne.

Rozciągać też nie chcę, bo szkoda mi ich, a są pod Audeo.

 

Co do flip flopa, to jasne. O początku tak słucham. Normalnie było jeszcze gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkopuję aby już nie śmiecić w temacie zbiorowego zamówienia na triple.fi :-).

Jak tam Wasze UE 10? Z jakimi tipsami najlepiej się dogadują?

oryginalne duże zero problemu :D

 

Zazdraszczam. U mnie nawet najmniejsze po chwili wysuwają się z ucha.

a większe?

że za duże są :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za małe uszy masz :)


U mnie najmniejsze silikony podeszły. Dobry seal i grają zacnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie uźywam najmniejszych stockowych. Ale dziś trochę mi się wysuwały. Może spróbuję hybrids jak pisze @krz oraz Comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Comply zniekształcają dźwięk. próbowałem ale nie za bardzo mi podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja część niepotrzebnych na co dzień dupereli wrzuciłem do mojego aksamitnego czarodziejskiego woreczka :) Za kilka dziesiąt dolców UE oferuje większe etui

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy etui stockowe od Triple Fi nie wydaje się Wam za małe ? Ja wlozylem je do Marasowego etui od M6 Pro

Male? W Sam raz, mogłoby być trochę chudsze bo w kieszeni nie da się wygodnie nosić, jedynie w kurtce. Zwijam na 3 palce i słuchawki do wewnątrz dziurki ^_^.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieżle. U mnie ten kabel taki "lepiący" się i duże słuchawki...Wygodniej włożyć w etui duże od MEE M6 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopisuje z triple fi.10. Włożyłem do uszu i słucham z uśmiechem na twarzy. Oczywiście pierwsza próba skończyła się fiaskiem, ale po zmianie tipsów, jestem pod ogromnym wrażeniem, jak te słuchawki grają. Myślałem, że zamówię kolejne gr07 classic, bo moje wyzionęły ducha. Tak się nie stanie, ponieważ triple je zdeklasowały.

P.S to tylko moje zdanie, oraz słuch, albo jego brak; ciężko powiedzieć ;)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności