Skocz do zawartości

Colorfly C10


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kart to ja uzywam na zmiane 128 i 200gb. Skanuje z 5 minut taka karte tylko przy pierwszym uruchomieniu z takowa. Jak karta siedzi to sie player uruchamia bodaj 40 sekund, to tez poprawili bo kiedy to ze 2 minuty za kazdym razem ;)

 

Te 40 sekund to na karcie 128 czy 200gb? Na karcie 64gb uruchamia się szybciej, bo w 40 sekund to ja się pięć razy rozmyślę czy mi się chce słuchać muzyki czy nie?

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kart to ja uzywam na zmiane 128 i 200gb. Skanuje z 5 minut taka karte tylko przy pierwszym uruchomieniu z takowa. Jak karta siedzi to sie player uruchamia bodaj 40 sekund, to tez poprawili bo kiedy to ze 2 minuty za kazdym razem ;)

 

Te 40 sekund to na karcie 128 czy 200gb? Na karcie 64gb uruchamia się szybciej, bo w 40 sekund to ja się pięć razy rozmyślę czy mi się chce słuchać muzyki czy nie?

Jesli 40 sekundowe uruchamianie to dla Ciebie problem to zdecydowanie nie jest to odtwarzacz dla Ciebie :) Dodam ze ak300 z ta sama karta uruchamial sie prawie 30 sekund wiec nie ma dramatu.

 

Pamieta ktos jescze jak sie szukalo 10 minut odpowiedniej kasety tylko po to zeby ja potem 3 minuty przewijac? ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Studio V na najszybszym sofcie i 64-gigowej karcie uruchamiał się 1:45, na stocku...jakieś 5 minut. I tak za każdym razem... Oto cena dobrego dźwięku.

 

Nationite n2 odpalał mi ostatnio kartę 64GB ponad 5 minut, ale to cud, że ją w ogóle przeczytał.

 

EDIT: @up - pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie mam lajków...PAMIĘTAM! ;)

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie zdarzyło przez prawie rok czasu.

 

Porównywał ktoś SQ C10 vs Shozy Alien?

No ba ;)

Poziom ogólnie zbliżony, oba grają naturalnie, bez cyfrowego nalotu. C10 bardziej czaruje na średnicy, Alien gra równiej i mocniej akcentuje bas (jednak w żadnym wypadku nie jest to basowy grajek). Przestrzeń po stronie Shozy, ale kosztem mniejszej intymności. I szumi.

W kwestii detali nie zauważyłem jakiś specjalnych różnic między nimi, choć Colorfly bardziej je chowa za muzyką. Co ciekawe, zarówno dynamikę jak i nasycenie lepiej odbierałem w Alienie. Za to szumi.

 

Sumarycznie delikatnie bym wskazał na Aliena, szczególnie, że nigdy na żadnych słuchawkach nie zaskoczył słabą synergią. Tylko czasami brak mu tego czaru jaki jest w C10, szczególnie na wokalach. I czy wspomniałem, że Shozy szumi?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wypada po Inszym coś dodawać, tym bardziej że się zgadzam :) .

 

Nadmienię jedynie, że szumy nie były szczególnie uciążliwe (najbardziej chyba szumiały triple), na pewno nie w stopniu, który dyskwalifikowałby Aliena, zwłaszcza że to sprzęt na ulicę, która również szumi :) . Alien fenomenalnie radzi sobie ze słuchawkami - dx90 przy P1 dostawał zadyszki, a ten mały dziwoląg ani trochę. W ogóle to trudno byłoby mi odróżnić P1 podłączone do c10 i Aliena - dla mnie to były naprawdę subtelne różnice na średnicy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Alien lepiej trzyma P1 w ryzach - do metalu wolę je z Shozy, spokojniejsze granie z C10.

I ja tych grajków używałem głównie w domu (np. gdy narzeczona przejmuje kompa), więc szumy były bardziej odczuwalne. Ale na ulicy jak najbardziej do pominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności