Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Colorfly C10


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie do żmudna i długa praca. Trochę mnie zawiódł w tej kwestii. A kartę przerzucam z HDPR10, który nie ma problemów z czytaniem cue. Wychodzi na to, że będę musiał zaopatrzyć się w jakąś dużą kartę, którą będę używał tylko z C10 i na nią wrzucić pliki bez cue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczegółowa i fajna recenzja. Ja swój egzemplarz wygrzałem i rzeczywiście zaczął fajnie grać. Do wczoraj słuchałem go ze słuchawkami FLC8s na kablu miedzianym Forzy 7N. Dźwięk jest swobodny i bardzo szczegółowy. Z HDPR10 FLC8s grają lepiej(większa scena, napowietrzenie, naturalność, wybrzmiewanie), ale C10 jest zdecydowanie bardziej mobilny i bateria trzyma dłużej. Dźwięk jest bardzo przyjemny i gdy słucham FLC8s z C10 to nie tęsknię za HDPR10. To fajne połączenie jeśli chodzi o portable. Ktoś pisał, że Meze lubią się z C10. Dla mnie to połączenie jest zbyt ciepłe i mało szczegółowe. Meze świetnie mi się zgrywają z HM901, który ma niesamowitą dynamikę i naturalne brzmienie. Podłączyłem też Audeo do C10. Model PFE112 gra fajnie i może sprawdzić się jakimś gatunku muzycznym za sprawą świetnej średnicy, ale są duże braki w niższym basie i scena jest nieco wąska. Teraz przejdę do clou mojego wywodu. Podłączenie PFE232 nie było fajnym pomysłem. Bas wszystko przytłaczał, a dźwięki były mało wyraźne. Wymiana pianek comfort plus gax -guard na tipsy silikonowe niewiele zmieniła, a w właściwie było gorzej. Postanowiłem wyciągnąć szare filtry i założyć pianki z powrotem. Basu znacznie ubyło, a wysokich przybyło aż za dużo. Słuchawki zrobiły się sykliwe i momentami nieprzyjemne. Z uwagi na to, że posiadam zapas filtrów, postanowiłem zrobić małego moda. Znalazłem bardzo cienką igłę i zrobiłem dziurkę na środku filtrów i założyłem pianki. Słuchawki w końcu ożyły i to jak:-). Dźwięki zrobiły się ogromne jak w słuchawkach stacjonarnych. Wszystko jest wyraźnie i bardzo namacalne. Góra jest wyciągnięta do granic możliwości, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek sybilizacji. Scena jest wielka i bardzo napowietrzona. Wokale to po prostu miód na serce. Są bliskie, intymne i naturalne. Bas jest znakomity. Nie przytłacza innych pasm, ma wykop i dynamikę. Dosłownie czuć uderzenia bębna na własnej skórze. Muzyka jest bardzo wciągająca. To jest takie WIELKIE granie analogowe. Podłączyłem słuchawki do HDPR10. Dźwięk zrobił się mniejszy i bardziej oddalony. Z HM901 jest zbyt szybko i brakuje konkretnego uderzenia basu. Za to bezpośrednie przejście z C10 i PFE232 na C10 i Flc8s diametralnie zmienia brzmienie. Dźwięk jest świetny, ale wydaje się na tle zmodowanych PFE232 jakby nerwowy i bez właściwego wypełnienia i źródła pozorne są mniejsze. Polecam zatem wszystkim, którzy mają PFE232 żeby po takim modzie posłuchali ich z C10. PFE232 grają jak słuchawki pełnowymiarowe, angażującym dźwiękiem analogowym z porządnym wykopem, który wcale nie męczy podczas odsłuchu, tylko sprawia, że noga sama chodzi i każdy kolejny utwór jest muzycznym przeżyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nacieszyłem C10-tką :-(. Wczoraj było z nim wszystko w porządku i wyłączyłem go przy stanie baterii 53%. Dziś z rana nie mogłem go uruchomić. Podłączyłem ładowarkę i od razu się uruchomił normalnym trybem. Bateria pokazuje stan naładowania 100% i stoi w miejscu. Po odłączeniu kabla od razu jest czarny ekran i C10 jest wyłączony. Ponowne podłączenie kabla i po uruchomieniu próba odpalenia jakiegoś utworu. Niestety po wciśnięciu play tez jest od razu czarny ekran i C10 jest wyłączony. Czy miał ktoś podobny problem? Czy to możliwe, że kabelek baterii mógł się wypiąć z gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak ze bateria schodzila np do 15% po czym znowu wskakiwalo 100% i odtwarzacz wylaczal sie po 10 minutach z braku pradu. 

 

Podlacz go pod ladowarke i trzymaj dopoki ikonka ladowania sie animuje. Jak nie bedzie sie ruszac to znaczy ze jest naladowany na maxa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że po podłączeniu kabla wskazuje od razu 100% i ikona stoi w miejscu. Po odłączeniu kabla C10 od razu umiera. Trzymałem go pod ładowarką całą noc i nic się nie zmieniło. Mi za to odtwarzał wszystkie formaty. Nie było problemów z 24bit czy DSD. Tylko czasami przy jakimś gęstym pliku potrafił się przycinać dźwięk. Chyba nic z tego nie będzie. Ciekawe czy mi go przyjmą z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rozkręciłem go, bo nie ma zabezpieczeń. Bateria jest lutowana do płytki. Pomiar miernikiem wskazał tylko 0,3V, czyli bateria padła. Napiszę do JoyBuy i zobaczę co mi zaproponują. 
A już się podjarałem odpalając z rana JoyBuy. Po polsku, przeliczyło mi na złotówki C10 i wychodzi 494 zł. Myślę sobie - zakupię, fajny grajek ( na pewno ładny) i co? Wchodzę na forum a tu takie problemy. Hmm.. poczekam chyba.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Rozkręciłem go, bo nie ma zabezpieczeń. Bateria jest lutowana do płytki. Pomiar miernikiem wskazał tylko 0,3V, czyli bateria padła. Napiszę do JoyBuy i zobaczę co mi zaproponują. 
A już się podjarałem odpalając z rana JoyBuy. Po polsku, przeliczyło mi na złotówki C10 i wychodzi 494 zł. Myślę sobie - zakupię, fajny grajek ( na pewno ładny) i co? Wchodzę na forum a tu takie problemy. Hmm.. poczekam chyba.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

A już się podjarałem odpalając z rana JoyBuy. Po polsku, przeliczyło mi na złotówki C10 i wychodzi 494 zł. Myślę sobie - zakupię, fajny grajek ( na pewno ładny) i co? Wchodzę na forum a tu takie problemy. Hmm.. poczekam chyba.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

No i jak zawsze, tapatalk cuda robi. Duble tym razem. Życie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo czekałem na konkretną informację ze strony Joybuy. Musiałem się im przypominać kilka razy. W końcu poprosili mnie żebym nagrał film opisujący cały problem. Stanęło na tym, że mam go wysłać do serwisu Colorfly-a i sam zapłacić za naprawę, a koszt naprawy zostanie mi zwrócony po otrzymaniu rachunku do wglądu. Na razie czekam już kilka dni na odpowiedz serwisu Colorfly-a. Całkiem możliwe, że nawet nie będą go chcieli przyjąć do naprawy odpłatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomanio1 napisał:

Długo czekałem na konkretną informację ze strony Joybuy. Musiałem się im przypominać kilka razy. W końcu poprosili mnie żebym nagrał film opisujący cały problem. Stanęło na tym, że mam go wysłać do serwisu Colorfly-a i sam zapłacić za naprawę, a koszt naprawy zostanie mi zwrócony po otrzymaniu rachunku do wglądu. Na razie czekam już kilka dni na odpowiedz serwisu Colorfly-a. Całkiem możliwe, że nawet nie będą go chcieli przyjąć do naprawy odpłatnej.

Próbowałeś go podładować z USb z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności