Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Zero Audio Carbo Tenore


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@Draculescu - Do elektroniki to RHA MA750. Słucham na nich TD, Schulze, Kellera i Schonwaldera.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draculescu - Do elektroniki to RHA MA750. Słucham na nich TD, Schulze, Kellera i Schonwaldera.

Jestem po kilkunastu testach różnych słuchawek i prawdę powiedziawszy mam już mętlik, jak zwykle to bywa w poszukiwaniach tego najlepszego sprzętu :).

RHA MA750 to już cena 300pln (biorąc promocję pod uwagę), pytanie czy przy źródle dźwięku Samsung Note3 nie będzie to przerostem formy nad treścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam je na testach , z Sony X świetnie to gra moje JVC są zgniecione,naturalne średnie , gitary wyraźne i dociążone, góra wyraźna , lekko wygładzona przez Sony , bas nie dominuję ale nie to ze go jest mało, ładna kontrola , scena jak na doki za 150 zł szeroka i głębokość niezła, JVC może minimalnie głębiej graja , świetnie zabrzmiał nowy Extol , growle ładnie podane i bez zmulenia :)

Po Sony X czas na FiiO X5 i X1 , będzie co robić w weekend :)

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sony X nie grają pod armatury raczej lekko analogowo :) Na Fiio X5 jest ładnie , bardziej przejrzyście , scena mniejsza od Sony , bas precyzyjniejszy i bardziej mi sie podobał na X5 , ale ta naturalność na Soniaku ciekawa jest .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błagam powiedźcie mi co z ich:
-awaryjnoscią
- i basem.

Miałem nuforce ne-700x ale 2 razy wymieniałem jack, zastanawiam się nad thenorami, ale boję się o kabelki i czy bas również jest tak mocno zaakcentowany.

Zamówiłbym dzisiaj i miałbym w piątek w domu na weekend.

Będę wdzieczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nikt się nie skarży, że kabelek padł. Jedna osoba tylko na życzenie rozerwała spliter, czy coś tam.

Tenorkom nie brakuje basu, ale nie znam nuforce ne-700x. Pewnie będzie go trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywisćie znalazłem nawet u tego samego sprzedawcy model Basso.
Tylko pytanie czy będą tak samo dobre, jak chwalono Thenroe. Czyli czy bas nie zakryje innych pasm.
ktoś coś wie na ten temat ?
Ale już na tą chwile dzieki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale carbo basso mają go już więcej ;)

Widzę, że w podpisie masz i thenore i ne-700x, mozesz mi powiedzieć coś wiecej o ich cechach.

Czy thenore wyciągnie niskie tony choć trochę tak podobnie jak ne-700x ? słucham muzyki elektronicznej, rapu, techna, clubu, innych mixów.

W nuForcach myśle że bas jednak trochę za bardzo zalał resztę wieć może jednak Thenore to dobry wybór?

A kopułki podobaja mi się bardziej w Thenore, lecz jeżeli są aż tak bardzo płaskimi słuchawkami to przeboleje Basso na rzecz jakosći :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu piszę ze nigdy nie słyszałem carbo basso.

Nie mam przy sobie ne - 700x, dawno je słuchałem i teraz z pamięci ciężko mi przywołać ich obraz dźwięku, jedynie tyle że męczyły mnie szybko nadmiarem basu . Dla mnie to tenore są funowe:)

 

W tenore bas jest jak na moje ucho sprężysty, punktowy, mocny, nie zalewa innych pasm, naprawde dobrze kontrolowany. Nie jest wcale słaby, ja czuję jego moc w utworach gdzie on występuje.

 

Jeżeli dla Ciebie 700x miały za dużo basu, to wydaje mi się że tenore mogłyby spełniać Twoje wymagania.

 

Podobnie jak @redflow odsyłam do tej recenzji naszego kolegi @maciux.

Edytowane przez rezystor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Wam zakupiłem Tenorki jakieś dwa tygodnie temu i jestem nimi zachwycony. Do tego stopnia, że prawie przestałem słuchać SL HD330, które w moich klimatach (p/w hardrockowo core metalowych) spisują się świetnie. Rada od laika tylko dwa laików: tipsy są kluczem do poprawnego grania (tych) doków. U mnie stockowe średnie były za małe, duże - za duże. Słuchawki brzmiały fatalnie, chciałem je odsprzedać. Dopiero po wymianie na jedne z tipsów z zestawu Brainwavz M1 tenorki dopasowały się idealnie, są wygodne i grają rewelacyjnie. Potwierdzam, bas jest znakomity (początek nowej płyty Mansona rozsadza głowę:)). I cała reszta też.

Edit: Muszę się przyznać, że jednak equalizuję w niektórych albumach. Przy ostrych metalcore'owych płytach czasem jest tyle jazgotu na górze że brakuje podbicia na dole. Zależy od realizacji nagrania. Na SL HD330 nie muszę dodawać niskich tonów. Tyle, że w pozostałych nagraniach bywa go czasem za dużo na SL...

Edytowane przez Brzoznik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam zakupiłem Tenorki jakieś dwa tygodnie temu i jestem nimi zachwycony. Do tego stopnia, że prawie przestałem słuchać SL HD330, które w moich klimatach (p/w hardrockowo core metalowych) spisują się świetnie. Rada od laika tylko dla laików: tipsy są kluczem do poprawnego grania (tych) doków. U mnie stockowe średnie były za małe, duże - za duże. Słuchawki brzmiały fatalnie, chciałem je odsprzedać. Dopiero po wymianie na jedne z tipsów z zestawu Brainwavz M1 tenorki dopasowały się idealnie, są wygodne i grają rewelacyjnie. Potwierdzam, bas jest znakomity (początek nowej płyty Mansona rozsadza głowę :). I cała reszta też.

To porada nie tylko dla laików. Ja od kilku lat (! serio) używam jednych i tych samych silikonowych tipsów, które znalazłem w zestawie z jakimiś tanimi dokami. Zakładam je do każdych innych jako te, które po prostu najlepiej mi pasują. A tenorki wymiatają w swojej cenie. Nawet teraz gdy mam o wiele lepsze doki i tak lubię sobie do tenorek czasem wrócić a i jako parę zapasową zawsze mam je w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
3 godziny temu, Play napisał:

Nie słuchałem ne7m, ale miałem Tenore i czytając recenzje nuforców raczej bym nie powiedział, że to jest podobne granie. Tenorki są równiejsze

Nuforce mają trochę przesadzony ale w miarę kontrolowany bas i co najważniejsze świetny wyraźny a zarazem naturalny wokal który zawsze potrafi się przebić nawet w gęstych kawałkach.

Mogą być równiejsze byle miały trochę dobrego basu, fajny środek i poprawioną scenę względem Nuforców.

 

Myślę o tych Carbo ew. Takstar hi1200 i Memt 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności